Polecane posty

jahooo    9235

Jak w grę wchodzi hydraulika przy półbiegach, to jest to dodatkowy element do zepsucia się. Dodatkowo elektrohydrauliczny rewers w starym ciągniku - to az proszenie się o kłopoty. Półbiegi ze sprzęgłem można przeżyć, jeśli ciagnik jest zadbany w dobrym stanie technicznym. Trzeba sobie wybrać - komfort albo niezawodność, bo tak po środku nie za bardzo jest co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Powiem Ci że jak masz polbiegi i rewers eh to jest to duzo trwalsze a to dlatego ze nie idzie tonpo zebach i nie wrzucisz nic na siłę a w zwykłej skrzyni wbijajac na siłę idzie wszystko po zebach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Wszystko zalezy od użytkownika. Znam takich, co i elektrohydrauliczny potrafią zajechac. Generalnie - wymaga więcej troski, dbania o oleje, filtry i połączenia elektryczne, a z tym w używanym sprzęcie bywa różnie. Mechaniczny nawet jak padnie, jest prostszy w diagnozowaniu i naprawie, za to wymaga trochę rozumu w użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

weź pożycz sobie traktor na elektrozaworach, porób takim a potem wyciągnij jakieś wnioski... pogadaj z właścicielem a nie czytaj te brednie ludzi którzy takiego nigdy nie mieli... to co Ty wypisujesz to w większości teorie spiskowe starych mechaników z POM dla których 80tka jest cudem techniki a synchronizator to zło... bo się może zepsuć a koszt niemały.. elektrozawór to arcyskomplikowane urządzenie a dbanie o olej to już wyzwanie jakich mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Wiem z praktyki, że niektórych wymiana olejów w hydraulice na czas i filtrów przerasta. Fakt - wygoda jest niesamowita, Mówię tylko, że jest zagrożenie trafienia na kosztowną minę , a nie , że mechaniczny rewers jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

lukbold   większość   starych mechaników z pom  nie potrafiła   naprawić   wzmacniacza w 80..... potrafili go pięknie zaspawać bo przecież to nie jest potrzebne...panie i bez tego tu jest wystarczająco  biegów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Raz ze Renia będzie stara dwa nie ma polbiegu pod obciążeniem bo taki polbieg ze sprzeglem to tak jakby go nie bylo.

 

akurat,że stara to mi nie przeszkadza,bardziej mi przeszkadza,że będzie bez półbiegu i w 99 przypadkach na 100 dość mocno wyeksploatowana-nie wieżę w mit mało pracującej reni zwłaszcza z francji

Jak w grę wchodzi hydraulika przy półbiegach, to jest to dodatkowy element do zepsucia się. Dodatkowo elektrohydrauliczny rewers w starym ciągniku - to az proszenie się o kłopoty. Półbiegi ze sprzęgłem można przeżyć, jeśli ciagnik jest zadbany w dobrym stanie technicznym. Trzeba sobie wybrać - komfort albo niezawodność, bo tak po środku nie za bardzo jest co wybrać.

elektrohydrauliczne odpada i koniec-ja nie mechanik żeby się później użerać ;)

Mi wystarczy półbieg mechaniczny ze sprzęgłem

Czytałem trochę i dość pochlebne opinie chodzą o deutz'u 6. xx, tylko tam półbiegów nima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

     Tego szambowozu cena nie za tęga bo to biedna wersja. Gdyby był wlot zasysający 16,dodatkowy otwór zasysający z boku,otwieranie hydrauliczne,bańka z okienkiem między pompą a zbiornikiem,dodatkowe okienka rewizyjne,koła balonówki większej średnicy [szerokie i wysokie],to i cena razy dwa, i ta pompa jakaś mała ,albo mi tak się wydaje.  Ale jak na swoje potrzeby na kilkadziesiąt pojazdów rocznie,mając do uciągu przynajmniej 70 km,to z niesmakiem ale jakoś można to przeboleć :),i wylewki tu nie widzę :blink:

Edytowano przez kizak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta cena to powinna być chyba niższa o jakieś 2 tyś. Te pług to pewnie lata 60-te pamięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ta cena to powinna być chyba niższa o jakieś 2 tyś. Te pług to pewnie lata 60-te pamięta.

 

A co byś powiedział o którymś z tych pługów z tego ogłoszenia? Wyglądają ładnie bo widać, że odnawiane ale czy warte swojej ceny?

https://www.olx.pl/oferta/plug-kverneland-nie-overum-fraugde-skjold-CID757-IDi8z21.html#42bf1a4404

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Grzesiek skladak. Kabina od nowszego typu, maska, wnętrze, biegi od starego... cena zabija... odpuść. rocznik na pewno nie 89... bardziej obstawialbym 79.

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erwin2    5

Witam. Szukam czegoś w zamian za 60. W sąsiedniej wsi mają taki wynalazek. Napisze ktoś coś?

https://www.olx.pl/oferta/renault-70-12sp-58-12-ls-68-12ls-nie-fend-ursus-zetor-CID757-IDitYSr.html

 

Silnik perkinsa,nawet spoko sprawa,w skrzyni inny wałek sprzęgłowy niż w tych z silnikiem MWM,gdyby miał jakiś półbieg to sam bym sie zastanowił,a jakby miał biegi z prawej strony to juz wogóle,osobiście tez czegoś podobnego szukam ,a ten ciągnik gosciu sprzedaje juz od marca ale ciut zszedł z ceną,więcej niż 25 bym nie dał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Klimek te pługi już dość długo wiszą na olx i się nie sprzedały. Powód jest jeden-cena. Kolega pisał tu tydzień czy dwa wcześniej, że taki kv to 1000 zł wart bo za tyle sprzedał sam. Czemu tylko kv Cię interesuje? Rozejrzyj się za overumem, rabewerkiem i całą masą innych nie gorszych. Za 3 tyś to są 2 obrotowe 2x40, a nawet 3 obrotowe.

Co do renówki do cena z kosmosu. Jak można cenić 30 tyś za ciągnik bez napędu, tej mocy i ja Luke zaznaczył racze z przed 80 tych lat. Za takie pieniądze to są ciągniki 80 KM z napędem i to np Renault. Kiedyś był taka 85-14 czy jakoś tak z łdowaczem za 36 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Grzesiek skladak. Kabina od nowszego typu, maska, wnętrze, biegi od starego... cena zabija... odpuść. rocznik na pewno nie 89... bardziej obstawialbym 79.

Mylisz się , to jest 85-89r. Ale fakt cena za wysoka , chociaż skoro ludzie płacą po 20tys za 3P z turem to cena już nie wydaje się taka wysoka

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

No to sorki mój błąd. Zmylila mnie ta kabina a w szczególności wnętrze. Ale powiem szczerze że kolega sprowadzal nie raz renault w kabinie ts, tx model 77.12 i sprzedawał za 23/24 tyś zł. Nie tak dawno sprzedał 68.12 za 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek1098    13

Oglądałem go wczoraj. Całkiem przyzwoity ten ciągnik. W porównaniu z 60 niebo a ziemia. Silnik faktycznie suchy, nie myty, ładnie pali, nie kopci, z tyłu przy hydraulice trochę sie poci,ma go 2 lata.  Porozglądam sie jeszcze. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5

Panowie potrzebuje dorady...Przymierzam się do zakupu ciężkiej brony talerzowej 2,5m do MTZ 82 96r. którą chciałbym uprawiać przedsiewnie.Moje pytanie czy MTZ da z taka rade?nie będzie podnosić przodu?hydraulika da rade?Myślę o takiej https://www.olx.pl/oferta/brona-talerzowa-agregat-staltech-wal-rura-caly-kraj-CID757-IDaZpQL.html#ae8b68874b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Jeden sąsiad ciąga bronę Grano 2,5m, drugi  Strumyk 2,5m. Warunkiem jest posiadanie kompletu obciążników z przodu i w pełni sprawnej hydrauliki. Rozumiem , że masz przedni napęd ? Bo to dodatkowe 500kg na przodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj