Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u nas od 16 nawozy jak sie pogoda ustabilizuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

Dziś wysiane 180kg/ha saletry 34% na pszenżyto w następnym tygodniu ruszam z owsem Bingo

Edytowano przez rafal116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś wczesnym rankiem pszenica i pszenżyto podsypane azotem, szło jak po betonie bo przymroziło do -6*C. Na dziś wystarczy a jutro bronowanie i gnojówkowanie łąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicy cisza, a ja gryzę paznokcie i myślę, co robić, myślę zacząć dzisiaj jak mgła opadnie PK na łąki, jutro N na żyto, po niedzieli nawozy pod jare, uprawa i siew owsa koło środy.

 


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszPrzyby    21

Ja w zeszły weekend oralem pod jare a sąsiad a sasiad talerzował ściernisko po QQ to ludzie patrzeli jak na jakieś zjawisko nadprzyrodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aktualnie to dopiero obsycha po obfitych deszczach i wszyscy czekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja na razie nic nie działam, ale kolega już tydzień temu siał owies, a nawozy jeszcze wcześniej. Przedwczoraj byłem się przejechać rowerem ponad 40 km i widziałem tylko jeden ciągnik, uprawiał agregatem, a reszta cisza nic się nie działo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu0905    3

azot posiany na pszenice i  żyto 26 lutego owsa nie zdążyłem posiać bo napadało ale myślę że w poniedziałek się uda. dziwię się tym którzy czekają i potem sieją w kwietniu bo dziadek tak siał klimat się zmienia i trzeba na to reagować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś wylana gnojówka na 1,5 ha łąki a na resztę posypane NPK i wszystko zabronowane. Po niedzieli będę orać pod kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Wczoraj byłam we Wrocławiu i tam w okolicach już wszyscy mocno działali ;) u nas, bardziej na południe jest już inna ziemia i inny "klimat", ale ludzie też zaczynają działać, ponoć 40% osób już podbierało jęczmień i zaczęło siew (wczoraj byliśmy zaliczkę zapłacić za jęczmień, żeby nam go jeszcze przetrzymali). My się jeszcze nie śpieszymy, za 2 dni mają być mrozy nawet -5 stopni, niby nie dużo, ale wydaje mi się, że lepiej z jęczmieniem poczekać jeszcze z tydzień. Za to z owsem mam nadzieję, że ruszymy w poniedziałek - wtorek - środka - coś takiego, chociaż polecany termin wysiewu u nas to od 20 marca, ale pogoda ładna jest, a mały mróz owsowi nie zaszkodzi. 

Ogólnie ciężko utrafić z tą pogodą - niby ładnie, ale jeszcze zimowo :D Chciałoby się już wszystko załatwić, ale z drugiej strony - jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy ;) więc powoli wychodzimy ze snu zimowego i działamy :D


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Z jęczmieniem to trzeba poczekać żeby ziemia się dobrze wygrzała. Ja w tym roku nawet owsa nie sieję za szybko ale to dlatego, że wspólnie z wujkiem doszliśmy do wniosku że bez sensu jest co chwilę przeczepiać maszyny do ciągników i razem z jęczmieniem i mieszanką się posieje. Jeżeli to na złe wyjdzie to pozostaje dalej przeczepiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

ja dziś posiałem owies i jęczmień nie ma co czekać sucho jak diabli ,w zeszłym roku siałem 28 luty było OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@siejecie jeczmienie przy sredniej temp. 2*C ? to wam wogole wzejdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

My w tamtym roku owies posialiśmy zaraz na początku marca, ale jęczmień dopiero na koniec, bo bywało zimno w nocy. Słońce świeci, ale znowu tak ciepło to nie jest :D


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

W zeszłym roku siłem na browar to miał korzenie w ziemi na głębokość 10 cm ,naprawde silny system korzeniowy i jak się zrobiło cieplej to co noc było widać kolosalną różnice ,średni plon wyniósł 7,6 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale jakie byly temp. ? bo narazie w dzien 4 a w nocy -2-3....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś poszła saletra na żyto, rośliny już mocno spragnione.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Wywieziony obornik zaorane :) Azot prawie na wszystkich polach posiany :) Teraz tylko czekać dobre półtora tygodnia i siejemy jęczmień a zaraz po nim łubin :) Wrocław 


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ech a do wiosny jeszcze 2 tyg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiosna już jest od ponad tygodnia, dziadki tylko patrzą na kalendarz i robią po staremu a świat i klimat się zmienia, w jęczmieniu ozimym już listka wychodzą i zaczyna się po mału zielenić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
    • Przez Harnas16
      Cześć. Będę siał pszenicę jarą czy 200 kg saletrzaku i 200 kg polifoski na 1ha,wystarczy?
    • Przez gigit
      Witam, mam problem z policzeniem zawartości npk na litr wody, Moje pytanie jest odnośnie nawozów własnej produkcji, dokładnie chodzi mi o to jak wyliczyć ile będzie potrzeba kh2po4 i k2so4 żeby zrobić nawóz NPK 0-9-10 ? 
      Na nawozach P i K sa jako P2O5 i K2O 
      Czyli z KH2PO4 masa fosforanu to;
      39+2*1+31+4*16= 136
      K2O
      2*39+16=94......94/2*136=34.5
      P2O5
      2*31+5*16=142......142/136*2=52.2
      W tym wypadku NPK to 0-52.2-34.5 
      K2SO4
      K2O=94/174*2=27
      Jak z tego zrobić ww NPK?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj