Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Niektórzy to już w styczniu posiali ;) Ja jestem zdania, że nie ma co się tak bardzo śpieszyć cały czas - natura też potrzebuje trochę odpoczynku i regeneracji przed wiosną, jedna jaskółka wiosny nie czyni jak to mówią, a u nas ptaków jeszcze za bardzo nie słychać, a niektórzy od miesiąca przeżywają, że już wiosna i czas siać :D 

Opublikowano

Prędzej przedwiośnie w moich stronach coś tam niektórzy działają z sianiem ale tak to cisza i spokój ja posialem tylko sól i kizeryt i 100kg saletry na późno siana pszenice i czekam aż noce będzie ciepłe bo przymrozek albo 1 stopień w nocy nie wpływa jakoś na szalone tempo wegetacji która jest teraz bardzo spowolniona, raczej rośliny bardziej regenerują się po zimie niż maja chęć do wzrostu , na poważnie planuje po 20 marca ruszyć z azotem bo teraz za wiele sensu to nie ma a w dodatku sucho .

 

Chyba że będzie po ponad 5 stopni w nocy to coś można myśleć , teraz jedynie przygotować się do sezonu wiosennego na ostatni guzik

Gość Profil usunięty
Opublikowano

u nas juz 3 dawki sypia.... chyba juz tych ludzi zaczyna pieprzyc....

Gość Profil usunięty
Opublikowano

ja moze jutro rozsiewacz wyciagne z garazu ;)

Opublikowano

Na rzepaki poszła już dawka wiosenna, na zboża za szybko jeszcze. Akurat na rzepaki mieliśmy szczęście w nocy przymrozek -3 do 8-10 wszystko rozsiane/

Opublikowano

Jak czekacie na ciepło to dopiero w połowie kwietnia a susza to życze wam powodzenia ,a nawet dobrze będzie rzepak droższy ,bo na plon nie liczcie jak śpicie

Gość Profil usunięty
Opublikowano

@miwigos zaopatrzyles sie juz w deszczownie? bo chyba nie myslisz ze nawoz ci wilgoci dostarczy....

Opublikowano

ja powiem tak ze wiara sieje na rzepak. a prawie żaden jeszcze nie ruszył. co inne zboża u mnie pszenica ruszyła a pszenżyto stoi jeszcze a u sąsiada na odwrót pszenica stoi a pszenżyto zielone jak nie wiem. wszystko zależy od odmiany. wczoraj poszło 225kg/ha pszenica pszenżyto.koło środy siew łubinu 

Opublikowano

Ja jeszcze czekam ziemia mokra że pewnie samych kolein bym porobił poza tym zimo w nocy a wegetacja jeszcze nie ruszyła ale w tym tygodniu co się zbliża może się już coś posieje

Opublikowano

Posiałem większość pól gdzie mogłem wjechać. Gneralnie jest sucho. Sypałem saletrę drobna 34% zeby się szybciej rozłożła, i niby git dzisiaj ciepło, do środy ciepło , wegetacja powinna ruszyć, a tu Zonk od czwartku ochłodzenie nocne przymrozki i ogromny wyż nad Europą. Na żaden konkretny deszcz nie ma szans.

Opublikowano

Witam nie boicie sie przymrozków, jescze maja jakies wystapi miejsczmi co wy na to

 


Czy ktoś mi moze powiedzieć lub ktoś miał taki przypadek w jeńczmieniu zimowym ze cały jest zółty,a mam drugi koło niego ten sam rodzaj i jest jakiś zieleńszy tą różnice juz było widać jesienią  Jedynie co to drugi był pare dni puzniej był posiany .Czy morze sie ktoś wypowiedziec na ten temat

 

Opublikowano

Witam nie boicie sie przymrozków, jescze maja jakies wystapi miejsczmi co wy na to

 

Czy ktoś mi moze powiedzieć lub ktoś miał taki przypadek w jeńczmieniu zimowym ze cały jest zółty,a mam drugi koło niego ten sam rodzaj i jest jakiś zieleńszy tą różnice juz było widać jesienią  Jedynie co to drugi był pare dni puzniej był posiany .Czy morze sie ktoś wypowiedziec na ten temat

 

a jaki był przedplon na poszczególnych kawałkach ?

Opublikowano

Oba kawałki nie miały przedplonu stanowiska są po skoszonej przez bizon pszenicy ,opryskane było to przed zoraniem 2tyg.Tylko że na jednym i drugim były dane inne nawozy  przed siewem tylko to mi przychodzi do głowy .Ale jak zeszło zboże to było super i po jakimś czasie zaczą żółknąć .Itak mi sie wydaje że brało go od góry liscia czyli jak by go tak od  zimna wzieło bo taki dzień wystapił przy wschodach ,cztery dni było różnicy tylko przy zasiewie między nimi, bardzo ciekawe zjawisko wystąpilo a morze to jakiś grzyb wystapił niemam zbyt doświadczenia wtym

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez butfinek
      czy można siać kizeryt pod korzeń pod kukurydzę
    • Przez dominikl95
      Panowie potrzebuje podać mojemu rabarberowi potas dolistnie jakie Wogole są nazwy nawozów Znalazłem tylko FOSFYN ale nie wiem czy to się sprawdzi w rabarberze
    • Przez Mc3
      Witam, jaka odmianę łubinu zasiac na przyoranie czy nawóz zielony? Taka która ma szybką wegetacje oraz na lekkie ziemie. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v