Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a co juz cie d*pa pali ze wytrzymac nie mozesz? :D to zalezy od kolego ;)

pogody**

Wiadomość z agroFakt.pl

mary    1

jak pogoda będzie ładna to chciałbym rozsiać kizeryt i sól potasową na pszenice pod koniec lutego co o tym sądzicie?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja za tydzien chyba rzepak bede desykowal...

Szymi40    451

W  moich  stronach  wszyscy  ruszamy  po niedzieli ......  tylko  jeszcze  nie wiemy  po której   ;)

PeterG14    115
(edytowany)

Rok temu końcem lutego ruszałem i potem w lipcu ledwo co się ze zbożem pomieściłem haha :P Póki co nie mam zamiaru nawet wiaty otwierać ale zobaczymy co będzie 3 tygodnie to może, może, kto wie...

Edytowano przez PeterG14

ovi    42

ja w tamtym roku siałem saletre pod rzepak 28 lutego, pod pszenice około 3marca

Filipo    14

Kizeryt może jutro jak bedzie mróz od rana.

Przemek2203    11

Wszytko zależy od pogody, na razie śnieg leży na polach jest bardzo grząsko ale wcześniej niż początek marca to się chyba nie wyjedzie

areqo    5

W tamtym roku 1 marca wysiałem nawóz na ozimy, także wcześniej nawet nie myślę ciągnika odpalać.

Uziu92    1962

w tamtym roku juz po 15 lutego nie bylo zimy bynajmniej u mnie na wschodzie, w polowie marca sialem nawozy na zimowe zboza, bylo w dzien kolo 15-20 stopni na plusie, z czego w marcu byl chwilowy incydent z opadem sniegu ale to jakos na poczatku , spadlo w nocy kilka cm ale do polodnia juz nie bylo , co bedzie w tym roku nie wiadomo, dzis jest slonecnzie ale -2 i tak wieje ze masakra, przy tym odczucie zimna ogromne.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

sybiuszek24    3

Ja w poprzednim sezonie siałem nawóz od 8 marca w dzień było sucho nie trzeba było rano jeździć.W tym roku zapowiada się tak samo na dolnym śląsku,pola już obsychają a zimy nie widać,już nawet boćki przyleciały :D.

mf25    7

U siebie na pogodzie widze ze ma padac od przyszlego tyg caly tydzien to w polu zrobi sie niezle bagno i nie wiem czy czasem w tyg tyg nie sypnac N ale to troche wczesnie

sybiuszek24    3

U mnie na pogodzie przelotne opady w przyszłym tyg ale cały czas ciepło.mam do zasiania pszenżyto jare dublet na polu obeschło już ale chyba jeszcze za wcześnie?Jak mówicie?

Raptus902    32
(edytowany)

Ruszacie z azotem w tym tygodniu na coś ? :D

Edytowano przez Raptus902

kuba55    447

ja ruszam  w przyszlym tygodniu z azotem, co taka cisza w tak waznym temacie, powinno sie roic od postow,widac ze gimbaza rzadzi

coraz gorzej

Szymi40    451

W  poniedziałek  obornik  z  pryzmy na  pole -,

PeterG14    115

Dziś pierwszy gospodarz we wsi ruszył z uprawą pod jare. Jutro posieję azot na jęczmień i żyto bo one wcześniej wznawiają wegetację, a pszenica i pszenżyto jeszcze "nie dojrzały" do nawozu.

Szymi40    451

W  poniedziałek  obornik wywieziony  -wczoraj   przyorany   dziś  deszcz ,  :)  może  za  dwa  tyg.  siew  owsa.

Rolnik1973    2233

Ja tam narazie sobie leżę, przyjdzie kwiecień to się zrobi. Póki co zima.

PeterG14    115

Ja też aktualnie nic nie robię, czekam co najmniej do przyszłego tygodnia jak się może ociepli.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez kubatedi
      Cześć co polecicie na wiosenne wzmocnienie tego oto żyta jak widać ma żółte liście ( zdj z 22 lutego ) Jest to klasa V  ziemi i chciałbym mieć plon około 4-4,5t , Nawóz jaki  zastosuje to 200 kg  salmagu na h  ale co polecacie na to żyto jaki  dobry fungicyd oraz chciałbym  abyście polecili jakieś skuteczne  nawożenie  dolistne i z jakiej  firmy
      Dziękuję za każda mądrą  odpowiedź

• Przez adamigos
      Witam.Jakiś czas temu robiłem badania gleby i mam bardzo zaniżoną zawartość fosforu w glebie.Bardzo bym prosił o doradztwo w sprawie nawożenia (jaki nawóz i dawka).Możliwe najtańszym kosztem. 
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez livebird
      Czy lepiej teraz wysiac azot na pszenice ozimą czy poczekać bo na mniej wiecej 15-20 marca ma być po około od -3 do -6 stopni w nocy???

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.