nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marko-kolo    709

strasznie też krzyczał i upominał się o rozliczenie  represji dokonanych przez komunistów na swoich  rodakach 

normalnie nie dał dojść do głosu dla KISZCZAKA i oponował co chwila  ;)

''wielki to bohater narodowy '' - jedyny oczywiście bo reszta to wiadomo że zdrajcy  ;)

 

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

To on przecież wysłał Wałęsę do stoczni mówiąc. "Leć no Lechu zobacz co tam w stoczni, a pamiętaj nie idź bramą tylko przez płot kicnij".

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

Nie lubię Kaczynskiego ale Wałęsa to szuja i człowiek bez odrobiny honoru, zrobili z niego bochatera komuniści bo do tego im pasował,a ten znaczek w klapie to z jego strony profanacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Wałęsa odpowiedział swoją postawą na dwa proste pytania. Jeśli nie my,to kto? Jeśli nie teraz, to kiedy? To był jego czas i wykorzystał go. 

Jeśli robienie z niego bohatera odbywało się w Arłamowie, to masz rację. Zrobili to komuniści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

A nasz prorok hubertus przewidział następny zamach . Przecież on ma monopol na przewidywanie różnych rzeczy . Toż to niemal sam Bóg. Strzeż się bo nawet ty nie znasz dnia ni godziny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

No za stodołę wyszedłeś i widziałeś u mnie we wsi w latach 70 każdy gospodarz co miał minim um 10 ha miał nowe auto można je było wtedy dostać od ręki płacąc Bonami zapytaj tatusia albo dziadzia :D

 

Za komuny to jedynie bimbrem handlował albo watę cukrową na odpuście sprzedawał ;)

Ojciec miał za komuny 10 ha pola i małą (2-3 osoby) firmę budowlaną, dokładnie malarską. Zapomniałeś dodać, że samych bonów nie można było od ręki kupić, no chyba że Ty miałeś cińkciarza w rodzinie. Ci słynęli ze współpracy z MO i SB.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

No jak tam hubertusku przewidziałeś to . Czarna dziura !!! Horyzont zdarzeń. Można przewidzieć? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

kaczynski-w-magdalence-toasty-pil-ale-ni

Widzę że chłoniesz manipulację jak wodę,czego się spodziewać po KODeinistach?ujęcie wycięte z filmu,na planie Lech Kaczyński,nie kwapiący się do rozmów.Zamieść cały film a zobaczymy jak Michniki i Wałensy walą gorzałę z Kiszczakiem dobrze się przy tym bawiąc

 

Tam dopiero zobaczymy jak walą wódę,dawaj film:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Daj se spokój z tym mydleniem oczu. Tobie zamydlili ale ty innym nie dasz rady zamydlić. Widziałem kilka dni temu na filmie jak Lech Kaczyński podnosił kieliszek razem z innymi. Siłą mu nie wlewali. Widać też było jak rozmawiał z innymi wcale się nie krępował.

Po prostu wam pisowska propaganda puszcza fragmenty, gdzie inni piją. A normalni ludzi oglądają całość i wiedzą, że pili wszyscy nie tylko inni ale także Kaczyński.

 

A kuku ja głupek. 

 

A nasz prorok hubertus przewidział następny zamach . Przecież on ma monopol na przewidywanie różnych rzeczy . Toż to niemal sam Bóg. Strzeż się bo nawet ty nie znasz dnia ni godziny .

 

Sam widzisz, że głupek nic mądrego nie napisze. Zacytuj mnie, gdzie napisałem, że wszystko da się przewidzieć. Naprawdę nie musisz używać tej tragedii do rozgrywania tutaj swoich głupich potyczek. Przecież sam napisałeś kim jesteś. To co jeszcze chcesz udowodnić? Naprawdę nie musisz już udowadniać, że jesteś głupkiem. Wszyscy to wiedzą.

 

Nie lubię Kaczynskiego ale Wałęsa to szuja i człowiek bez odrobiny honoru, zrobili z niego bochatera komuniści bo do tego im pasował,a ten znaczek w klapie to z jego strony profanacja

 

Komuniści go przez płot nie przerzucili na siłę. Też nie przepadam za Wałęsą. Ale prawda jest taka, że każdy wtedy mógł tak zrobić. W tym bracia Kaczyńscy. Wałęsa znalazł się w dobrym miejscu o dobrej porze i został twarzą przemian i osobą kojarzoną z obaleniem komuny. Tego już nikt i nic nie zmieni. Tak go Świat pamięta.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Widzę że chłoniesz manipulację jak wodę,czego się spodziewać po KODeinistach?ujęcie wycięte z filmu,na planie Lech Kaczyński,nie kwapiący się do rozmów.Zamieść cały film a zobaczymy jak Michniki i Wałensy walą gorzałę z Kiszczakiem dobrze się przy tym bawiąc

 

Tam dopiero zobaczymy jak walą wódę,dawaj film:)

jak ma rozmawiać skoro akurat  połyka 

kto tam walił to dobrze wiemy bo to widać na pierwszym planie i to żadna sztuka zobaczyć 

 

  

to do czego on się kwapił ? dlaczego nie stawiał warunków skoro taki bohater ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577

Bo on tam był mimo że wcale nie chciał. Poswięcił sie jednak by sie tam pojawić bo wiedział że tam sie dokona zdrada narodowa i Targowica. Patrzył więc uważnie na ręce  zdrajcom by wszystkiego nie rozkradli. Aby osiagnać lepszy efekt trzymał ta wiedzę blisko 20 lat aż potencjalny elektorat zdewocieje i dopiero wtedy oswiecił frustratów. Przy pomocy swojego brata i własnej śmierci doprowadził do niezgody narodowej i radykalizacji skrajnych  postaw..

Mówiac serio - Lech był wiele madrzejszy od Jarka ale niestety ten drugi z racji braku żony , rodziny, i ogólnie koncepcji co ze sobą zrobić bardzo Lechowi zaszkodził swoimi intrygami i niewykluczone że pośrednio przyczynił sie do śmierci w Smoleńsku. Niestety to mały człowiek który jedynie fałszem , manipulacjami i intrygami potrafi osiagać cele. 

 

 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

   szkoda tylko że pisuar zapomniał co zostało stwierdzone wcześniej

    

 

  z19649511V,Lech-Kaczynski.jpg

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To było kiedyś. Teraz Jarosław pisze historię od nowa. Teraz będzie inaczej ładniej po pisowemu. Teraz Lech nie rozmawiał w Magdalence, nie pił. Tylko najeść się poszedł. A tak w ogóle to na siłę go tam posadzili. Kierował za to Solidarnością zamiast Wałęsy.

Im po prostu propaganda pisowska pokazuje pewne obrazki i tresuje jak małpy czy tam delfiny. Tak jak na przykładzie filmu z Magdalenki. Wszyscy oglądali i widzieli film, gdzie Lech pił wódkę i rozmawiał z innymi dookoła. Im pokazuje się fragmenty, gdzie inni piją. A Lech siedzi nie je nie pije nie mówi lub go po prostu nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo on tam był mimo że wcale nie chciał. Poswięcił sie jednak by sie tam pojawić bo wiedział że tam sie dokona zdrada narodowa i Targowica. Patrzył więc uważnie na ręce  zdrajcom by wszystkiego nie rozkradli. Aby osiagnać lepszy efekt trzymał ta wiedzę blisko 20 lat aż potencjalny elektorat zdewocieje i dopiero wtedy oswiecił frustratów. Przy pomocy swojego brata i własnej śmierci doprowadził do niezgody narodowej i radykalizacji skrajnych  postaw..

Mówiac serio - Lech był wiele madrzejszy od Jarka ale niestety ten drugi z racji braku żony , rodziny, i ogólnie koncepcji co ze sobą zrobić bardzo Lechowi zaszkodził swoimi intrygami i niewykluczone że pośrednio przyczynił sie do śmierci w Smoleńsku. Niestety to mały człowiek który jedynie fałszem , manipulacjami i intrygami potrafi osiagać cele. 

 

Ale nie musiałeś tego o sobie pisać my to doskonale widzimy :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577

Po postach widać że masz mało radosci i sukcesów w zyciu wiec cieszę się że sam sobie poprawiłeś samopoczucie. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Bzdury piszesz, mój ojciec miał 10 ha "za komuny" i do tego małą firmę prowadził. Malucha kupił nowego, ale nie tak od ręki, choć nie wiem o co Ci tak naprawdę chodziło (ojciec musiał dostać talon z cechu rzemiosł i trochę na to auto odkładał). Mój wujo miał już wtedy 25 ha, oborę i wiaty za kredyt budował, do dziś kredyty na rozwój bierze. Obniżenie wieku będzie kosztowało każdego, również Ciebie. W ekonomii nie ma nic za darmo a rząd swoich pieniędzy nie ma. Poza tym, popatrz jak się Ci wybrani za tą "jałmużnę z Unii" dziś rozwinęli a jak "wszyscy" za tow. Gierka. Dla Ciebie jako mentalnego komunisty nie dochodzi do głowy, że w kapitalizmie nie musi się każdemu "z urzędu" udać, trzeba mieć do pewne cechy, których Ty nigdy nie pojmiesz.

w roku 1969 , Fiat 125 był do kupienia od ręki . Mój ojciec kupił go za 180 tyś ówczesnych złotych z dzwignia zmiany biegów jeszcze przy kierownicy. . W następnym roku staniał do 160 tys .

Na początku lat 80 PRL wprowadziło przedpłaty na samochody i każdy chętny mógl wplaćic na 126 p , 125 p lub Poloneza.

W zależności od wielkości wpłaconej kwoty uczestniczyło się w losowaniu danego modelu z mozliwością zakupu w rożnych terminach .

Na Poloneza z oczywistych względów , było najmniej chętnych gdyż wylosowany w mojej rodzinie w roku 1984 kosztował dokladnie 1 mln 30 tyś złotych . Na 126 p matka czekała dłużej , bo i lista chętnych była dłuzsza , do roku 1987 .

Pamiętajmy jedna k ze chodzilo o czasy ponad 30 lat wczesniejsze , a zakup dotyczył nowych aut , zakupionych przez osoby  fizyczne bez udziału kredytu .

Zapytam z ciekawosci ilezto dzisiaj nowych aut , w dobie dobrobytu kupują rolnicy majacy 20-a nawet 50 ha.

Bo o ile mnie wzrok nie myli to na wsi rządzi używka rocznik 1996-2001 .

Auto było w tamtych czasach troszkę innym towarem , również w Niemczech.

Ale , wracając do fatalnej jakości towarów rodem z PRL , proponuję zapoznać się z cenami np . używanych wierteł lub  kluczy czy pilnikow z tamtego okresu .

Proponuję również zapoznać się z opinaimi o jakości częsci zamiennych produkowanych obecnie w państwie należącym do UE i porównanie ich do oryginalnych rodem z PRL .

Otacza nas jednorazowe gówno , będące najczęściej tandetą , w ładnym kolorowym opakowaniu .

Siekiera , nóż , gwozdzie , klucze  , części zamienne , łożyska  itd itp .robione z kartofla lub strugane z lipy stają się powszechne i nawet logo uznanej marki nie gwarantuje zakupu tandety .

I można przyjąc , owszem ,że spora część to chińszczyzna , jednak i rodzime produkty i zachodnioeuropejskie to już nie ta jakość co ta z poprzedniego wieku , nawet z PRL. 

Co do komuny , to w tamtychh czasach nowy dom na wsi , dach , ciągnik bądz ogrodzenie swiadczylo o pracowitosci i zamozności gospodarza .

Dzisiaj widzi się całą wioskę np .z kolektorami na dachu , dom w dom .  

Czy swiadczy to o tym ze wszyscy są jednakowo pracowici ?

Nie, winduje się cenę , robi dotację i kolektywizuje wioskę .

By kamrat producent lub importer , firma monterska szwagra ministra i zachodni bank udzielający pseudo kredytu mieli się dobrze .

I wszystko było by OK , gdyby dostęp był dla każdego .

Ale tak nie jest .

Dotacje podnoszą sztucznie cenę inwestycji , zwrot wydatków powoduje że jest oplacalna dla każdego mieszkańca , który miał szczęscie jako nieliczny uczestniczyć w przekręcie.

Natomiast ten, który chciał by zrobić to samodzielni bity jest w d*pę .

I bardzo proszę wskaż mi dziedzinę rolnictwa , poza zbieractwem runa leśnego i ryby-ślimaka winniczka , gdzie obecnie panuje kapitalizm i zasady wolnego rynku , na poziomie wyższym jak dla gospodarstw indywidualnych  za czasów PRL.

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

To było kiedyś. Teraz Jarosław pisze historię od nowa. Teraz będzie inaczej ładniej po pisowemu. Teraz Lech nie rozmawiał w Magdalence, nie pił. Tylko najeść się poszedł. A tak w ogóle to na siłę go tam posadzili. Kierował za to Solidarnością zamiast Wałęsy.

Im po prostu propaganda pisowska pokazuje pewne obrazki i tresuje jak małpy czy tam delfiny. Tak jak na przykładzie filmu z Magdalenki. Wszyscy oglądali i widzieli film, gdzie Lech pił wódkę i rozmawiał z innymi dookoła. Im pokazuje się fragmenty, gdzie inni piją. A Lech siedzi nie je nie pije nie mówi lub go po prostu nie widać.

Są dwie metody robienia propagandy. Albo robi się jakąś logiczną narrację, albo zarzuca się ofiarę mnóstwem rozmaitych faktów mających ją emocjonalnie poruszyć :) , które to zbijają się w kupę i się ze sobą nie wiążą. Jakbyśmy wzięli jakiegoś kodomitę na przesłuchanie i zaczęli od początku wyjaśniać to mniej więcej mówiłby, że "ten prezydent to niewłaściwy prezydent!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

A ciekawe co miałby do powiedzenia pislamista, jak nie ma własnego rozumu i nie potrafi udzielić logicznej, lub jakiejkolwiek, odpowiedzi na pytania, z którymi radzą  sobie dzieci z podstawówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577

Są dwie metody robienia propagandy. Albo robi się jakąś logiczną narrację, albo zarzuca się ofiarę mnóstwem rozmaitych faktów mających ją emocjonalnie poruszyć :) , które to zbijają się w kupę i się ze sobą nie wiążą. Jakbyśmy wzięli jakiegoś kodomitę na przesłuchanie i zaczęli od początku wyjaśniać to mniej więcej mówiłby, że "ten prezydent to niewłaściwy prezydent!"

 Uważasz że jak ktoś nie popiera obecnej władzy to automatycznie jest kodomita? Kto ci taka narracje narzucił?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Prezydent jest właściwy , bo to prezydent tego kraju. Osoba piastująca ten urząd może być niewłaściwa z całym dobrodziejstwem jej wad i zalet, a także pojmowaniem swojej roli w strukturach tego kraju. Piszę tego kraju bo to również mój kraj i mam takie samo prawo, a może z pewnych powodów nawet większe, do oczekiwania iż osoba zajmująca to stanowisko stanie na wysokości zadania.

Przynależność partyjna grzmoci mnie totalnie, zaś zasłanianie się nią świadczy tylko o niedostatkach ............(jakich pozostawiam wykropkowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

 Uważasz że jak ktoś nie popiera obecnej władzy to automatycznie jest kodomita? Kto ci taka narracje narzucił?

 

No jak to kto Pis. Przecież sam pisze o zarzucaniu ofiary mnóstwem faktów. Pis wciąż wbija do głów swoim wyborcom, że kod to wróg i każdy kto nie popiera pisu to na pewno należy do kodu. Lub go popiera. Ewentualnie może należeć do po. W zależności czy kod czy po akurat bardziej krytykuje pis.

Są dwie metody robienia propagandy. Albo robi się jakąś logiczną narrację, albo zarzuca się ofiarę mnóstwem rozmaitych faktów mających ją emocjonalnie poruszyć :) , które to zbijają się w kupę i się ze sobą nie wiążą. Jakbyśmy wzięli jakiegoś kodomitę na przesłuchanie i zaczęli od początku wyjaśniać to mniej więcej mówiłby, że "ten prezydent to niewłaściwy prezydent!"

 

A to przesłuchiwałeś jakiegoś, czy tylko tak ci się uroiło? Ja tam z kodem nie mam nic wspólnego. Ale jak już to oni nie mówią, że to nie właściwy prezydent a co najwyżej, że postępuje nie właściwie. A to dwie różne rzeczy. Kod nie mówi, że wybory są sfałszowane. Jak Kaczyńśki swego czasu. Nie podważa ich legalności. A jedynie krytykuje nie które działania rządu czy prezydenta. A to chyba wolno. Więc o co wam chodzi?

 

Na początku lat 80 PRL wprowadziło przedpłaty na samochody i każdy chętny mógl wplaćic na 126 p , 125 p lub Poloneza.

W zależności od wielkości wpłaconej kwoty uczestniczyło się w losowaniu danego modelu z mozliwością zakupu w rożnych terminach .

Na Poloneza z oczywistych względów , było najmniej chętnych gdyż wylosowany w mojej rodzinie w roku 1984 kosztował dokladnie 1 mln 30 tyś złotych . Na 126 p matka czekała dłużej , bo i lista chętnych była dłuzsza , do roku 1987 .

Pamiętajmy jedna k ze chodzilo o czasy ponad 30 lat wczesniejsze , a zakup dotyczył nowych aut , zakupionych przez osoby  fizyczne bez udziału kredytu .

Zapytam z ciekawosci ilezto dzisiaj nowych aut , w dobie dobrobytu kupują rolnicy majacy 20-a nawet 50 ha.

 

Dziwne, że ty jako obrońca komuny nie rozumiesz. Jak komuna ludzi rżnęła i to jeszcze chwalisz. Przecież te przedpłaty były formą kredytowania przez wielu samochodu dla jednego. Państwo nie miało już pieniędzy na dotowanie produkcji w fabrykach. Bo kończyły się gierkowskie kredyty. To sprytnie wymyśliło, że to społeczeństwo sfinansuje. Wpłacało wielu kupowali nie liczni. Bo przecież wszyscy nie mogli wylosować a jeśli już to nie wiadomo kiedy np. po kilku latach. Mało tego przy odbiorze jeszcze trzeba było zapłacić. Coś kojarzę, że za te nie wykorzystane, nie wylosowane przedpłaty to jeszcze po 89 roku pieniądze zwracali. Czy tam dawali jakieś ulgi na zakup nowego auta.

Tyle razy było pisane, że państwo do tych produktów dokładało. Samochód kosztował mniej niż koszt jego produkcji. System był na tyle chory, że jeszcze używany na giełdzie był droższy niż nowy w fabryce. Niby to dla ludzi było dobre. Tylko na jak długo. System sam się posypał. Nie którzy widać do dziś tego nie rozumieją i wspominają z tęsknotą tą idyllę.

Ja się cieszę, że dzisiaj tego nie ma. Bo jak ktoś chce samochód to niech zapłaci ile on kosztuje. A nie żeby państwo z moich podatków komuś do samochodu dokładało. Tak samo jak chcę idę wybieram płacę i jadę. A nie jakieś przedpłaty losowania i czekanie parę lat.

Podsumowując za komuny państwo doiło wielu, aby wyprodukować samochód jednemu. Za który na koniec brało mniej niż kosztowała jego produkcja. Przedpłaty były formą zadłużania się państwa u obywateli.

Dzisiaj każdy chętny może kupić samochód za swoje lub na kredyt. Ale na jasnych zasadach. A nie kup przedpłatę a może kiedyś kupisz samochód.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

zagadka-jesli ojciec scoffera, w 69 ot tak sobie kupil nowy samochod to co robil rok wczesniej, do jakiej partii nalezal[i to nie jako podrzedny czlonek] , za donoszenie na kogo dostal przydzial- takie byly realia prl, zreszta dzisiejszy swiat niewiele sie rozni -pelno jest zaradkiewiczow i temu podobnych.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

nie dziwota że tak teraz kwiczy jak koryto zgniło  :D

pewnie dostał przydział za aktywną działalność w terenie

pamiętam te czasy  jak przyłaziły  ''świnie partyjne '' namawiać  ojca do członkostwa  ;)

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj