mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Krzysztof81    3937

Zostało mi troche środka Galmet 20 SG czy można nim prysnąć na  owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

gdzieś na tik toku przewiną mi się film z jakiegoś gospodarstwa nasiennego to z drona działka duża i polowa wypadła przez zimę i herbicyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143

Czy to faza 1kolanka owsa i pora skracać? Bo w owsie nieumiem tych kolanek znachodzic.

IMG_20240507_142023.jpg

Po przecięciu.

IMG_20240507_142845.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

Tak to pierwsze kolanko, wygląda na ok 1 cm nad węzłem krzewienia czyli można już skracać. Czym i ile będziesz dawał? masz na tyle wilgoci w głębie? mój wygląda dobrze ale wącham się czy dać 0.1 czy 0.2l moddusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143

Z wilgocia kiepsko ale jeszcze nie ma tragedii. W nocy troche popadalo bo juz robilo sie slabo ale to tylko tyle spadło aby zboze troche sie napiło. Ja tez celuje gdzies 0.1-0.2l max ale to tylko dolkami i jedno ciut lepsze pole na takiej piaskownico zwirowni odpuszczam calkiem. A co myslisz zeby odrazu dac po.5-10% mocznika i 5% siarczanu mg niepopali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

nie dawaj mocznik bo tylko przypalisz rośliny, moddus można dać do 4 kolanka więc wstrzymam się jeszcze tydzień, jak popada to jadę z moddusem jak nie to całkiem zrezygnuje, pogoda zrobi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143

To moze i ja narazie poczekam z regulacja. Dam sam mocznik+ siarczan a jak popada to następny tydzien z sama regulacja. T2 w zbozach chyba niepowinno narobic szkód mimo ze nie jest jakos wybitnie z woda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

jeśli się uparłeś na mocznik to pryskaj ale więcej możesz narozrabiać jak zrobić dobrze. Rośliny są powiedzmy odwodnione, soki zagęszczone, przepływ wody w roslinie zaburzony a ty chcesz jej stresu dowalić w postaci mocznika. Daj znać jak będzie wyglądał owies za w tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    22

U mnie 2 kolanko ale też narazie nie skracam. Na dobrej ziemi trzyma się narazie. Niby popadało ale śladowe ilości. Człowiek pazerny jak bym wiedział że będzie tak sucho to ograniczył bym azot i obyło by się bez skracania. A tak na bank będzie leżał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25865

W dołkach podflagowy rozwinięty, owies ma ponad 40 cm na pędzie głównym. Wszystkie boczne raczej już idzie redukcja.

Na piaskach już po zawodach. Na tą chwilę będzie już około 1,2 umierającego z 8,3 ha

20240508_142000.jpg

20240508_114132.jpg

  • Sad 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25865

Tylko słonce. 

To jest po opadzie 4mm.

Nawet nie odżył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

4mm to zmoczy może 2cm gleby, gadałem że znajomym co siał kukurydzę 10 dni temu to ziarno nadal leży w suchym piasku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2517

A tak mówili ze w tym roku owies bedzie tani bo duzo nasiane. U nas kto wzesniek posial owies jeszcze jakos sie trzyma ale widac po nim ze zaczyna mu brakowac wody. Moze jeszcze z tydzien wytrzyma bo na nastepny weekend cos tam nadaja wody z nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

po suchym okresie w końcu przyjdzie deszcz, ostatnie lata takie są ze mamy porę sucha kilka tygodni potem 2 tygodnie leje i znowu susza. Pamiętam jak rok temu sąsiad siał N na pszenicę na początku czerwca bo spadł duży spokojny deszcz więc walczył o parametry a pod koniec czerwca tak przypiekło że u niego pierwsze zboże padło. Ale z drugiej strony nic nie robić też bez sensu, taki zawód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7332

Nawalili 120N

Skracacze 

Fungi

I inne słodycze dolistnie 

A tu do 20go bez deszczu pokazują modele zgodnie. 

Jeszcze lepsza jazda może być jak w zeszłym roku.

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

niby owies na długie korzenie ale na początku maja po mokrej wiosnie to żadna roślina nie ma długich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój już na piachu miejscami żółknąć zaczynał. Spadło 25 litrów więc może odżyje. Dałem mu odżywkę + siarczan magnezu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25865

Jeczmuenie ozime w tej gminie co mam owies już białe place.  

Nie dawno w jakimś temacie pisałem że jęczmieniem już wody wystarczy.

Bardzo się myliłem.

Zresztą sami widzieliście że wszystko w połowie lutego siałem, bo poplon mnie trzymał. 

Gdyby nie to mógłbym wcześniej w pole wjechać.

A inni jeszcze się topią

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

ciężko się patrzy na pola gdzie zboże dziś mimo że nie ma upału bo było ok 20* C ale czyste niebo to liście zwijają się w rurkę. Rośliny teraz idą w korzeń więc to też jest jakiś plus który powinien zaprocentować w czerwcu jak bedza upały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3018

 to możesz siać jeszcze raz 🤔🤣

41 minut temu, Agrest napisał:

Jeczmuenie ozime w tej gminie co mam owies już białe place.  

Nie dawno w jakimś temacie pisałem że jęczmieniem już wody wystarczy.

Bardzo się myliłem.

Zresztą sami widzieliście że wszystko w połowie lutego siałem, bo poplon mnie trzymał. 

Gdyby nie to mógłbym wcześniej w pole wjechać.

A inni jeszcze się topią

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7332
3 godziny temu, tommy66692 napisał:

120N to w jednej dawce się daje 😁

👏👏 

80kg to już tak na bogato.

Pogoda dopisała to i 5.5t się zbierało. 

Jak przysuszy to i tak hvj z tego 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3701
4 godziny temu, pedro2 napisał:

Nawalili 120N

Skracacze 

Fungi

I inne słodycze dolistnie 

A tu do 20go bez deszczu pokazują modele zgodnie. 

Jeszcze lepsza jazda może być jak w zeszłym roku.

 

U mnie z tych wszystkich słodyczy w tym roku poszedł krzem za 40zł/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    976
11 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

U mnie z tych wszystkich słodyczy w tym roku poszedł krzem za 40zł/ha. 

Ile razy go stosujesz w sezonie w zbożach i w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj