mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fugeo    281

Pod korzeń poszedł obornik około 25-30 ton i saletrzak 170 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    22

Ja dałem 2 dawkę i teraz sucho pali go. Do tego jeszcze opryskalem na chwasty. Teraz na tym piachu zrezygnował bym z drugiej dawki. U cb dobre nawożenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25841

U ciebie pod Iłżą to częściej i po więcej pada. Mój owies w Siennie to już wiem że sezon stracony. W prognozie 2mm czyli w realu 0

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    22

Starsi ludzie zawsze mówili że u nas, od Wierzbicy do Iłży są wielkie pokłady marglu i przez to nie pada. A czy to prawda nie wiem. U mnie na poniedziałek było 3litry a teraz pokazuje 0. Na lepszej działce plon jakis będzie, a na piachu tylko żyto zostaje siać. Mały areał zasialem w tym roku a potrzeba mi dla bydła, cieląt 

15 minut temu, Agrest napisał:

U ciebie pod Iłżą to częściej i po więcej pada. Mój owies w Siennie to już wiem że sezon stracony. W prognozie 2mm czyli w realu 0

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2399    32

W tym roku znów zapowiada się na susze więc owies pewnie będzie kiepski ,ale za to oziminy i tak będą dobre bo jednak całą wiosnę padało.👍 A owies to jak będzie sucho to lepiej wogóle nie pryskać bo tylko go przy hamuje 🫡

2 godziny temu, Agrest napisał:

U ciebie pod Iłżą to częściej i po więcej pada. Mój owies w Siennie to już wiem że sezon stracony. W prognozie 2mm czyli w realu 0

No cóż nie każdy sezon przynosi duże zyski.😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76
3 godziny temu, Wpaw napisał:

Starsi ludzie zawsze mówili że u nas, od Wierzbicy do Iłży są wielkie pokłady marglu i przez to nie pada. A czy to prawda nie wiem. U mnie na poniedziałek było 3litry a teraz pokazuje 0. Na lepszej działce plon jakis będzie, a na piachu tylko żyto zostaje siać. Mały areał zasialem w tym roku a potrzeba mi dla bydła, cieląt 

 

Podejrzewam że kupisz w tym roku taniej bo ludzie przynajmniej w mojej okolicy siali na potęge nie pamiętam kiedy w okolicy tyle owsa było a i na internecie też pełno filmików także owsa nie powinno braknąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    22
1 godzinę temu, Grab12 napisał:

Podejrzewam że kupisz w tym roku taniej bo ludzie przynajmniej w mojej okolicy siali na potęge nie pamiętam kiedy w okolicy tyle owsa było a i na internecie też pełno filmików także owsa nie powinno braknąć:)

Nie raz kupowałem. Tylko przeważnie same plewy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tommii    3

Grab12 zgadzam się z Tobą. W moim rejonie od kilkunastu lat praktycznie nikt nie uprawiał owsa, a w tym roku większość posiała owies, areały od kilkunastu do ok 50 ha na gospodarstwo. Dużo gospodarzy zasiało owies w miejsce planowanej kukirydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3602

A co mają siać?

Kukurydzę, rzepak?

Co dziwnego w tym że ludzie szukają zysku?

2 godziny temu, Wpaw napisał:

Nie raz kupowałem. Tylko przeważnie same plewy. 

Jak się szuka tanio....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    22
53 minuty temu, 12Pafnucy napisał:

 

Jak się szuka tanio....

Jak tanio? Normalnie przecież ludzie nie są głupie🤭 kto ci sprzeda tanio. Jak coś to szukam blisko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    353

nie chce się chwalić ale mój owies jeszcze się trzyma, nawet na piachu. chwasty tydzień temu więc jeszcze było trochę wilgoci. ale to kwestia czasu, dziś widziałem jeczmien ozimy i pszenżyto na piachach jak się liście zwijały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76
2 godziny temu, 12Pafnucy napisał:

A co mają siać?

Kukurydzę, rzepak?

Co dziwnego w tym że ludzie szukają zysku?

Jak się szuka tanio....

Z moich obserwacji zwykle gdy coś było drogie w poprzednim sezonie wszyscy się na to rzucali i cena dołowała także czasem warto iść pod prąd nie twierdzę że tak musi być ale jest duże prawdobodobieństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    353

na Ukrainie trwa wojna I do czasu aż się to nie skończy będą niestety zawirowania z rynku płodów rolnych, nawet jakk będzie u nas susza i zbierzemy tylko połowę plonow to i tak resztę ściągną z taniej Ukrainy więc nie liczyłbym na wyższe ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155
16 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

A ja ni mam P0siane go owsa

Będzie drogi

ostatnie dwa sezony cena jest zadowalająca, coś mi się wydaje że ten rok będzie mocny spadek, skoro ludzie się na to rzucili


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    353

dziś widziałem owies który ma dopiero pierwszy liść, już współczuję a działka normalna nie żaden dołek bagna itp plon zapowiada się zacny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25841

Cały owies ma takie uszkodzenia.

Dopiero teraz przy braku wody pokazało uszkodzenia mrozowe? Trawa kupkówka u sasiada ma identyczne uszkodzenia

20240505_192005.jpg

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25841

Zwro, null, nic, okrągłe jajo...

A tu z auta zrobiona na dużym przybliżeniu 

20240505_192339.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3602
Przed chwilą, Agrest napisał:

okrągłe jajo...

....w kwestii formalnej..,jajo to owal raczej....no chyba że z góry....abo z dołu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25841

No jak w meczu przegrać do jaja, czyli do zera.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5159

Jajko bardziej jak "0" niż "o" wygląda 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389

Ma ktoś ten słynny zimowy owies, pokażcie jak teraz wygląda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
18 godzin temu, jajonasz napisał:

Ma ktoś ten słynny zimowy owies, pokażcie jak teraz wygląda. 

Wygladac mize i bedzie ładnie ale tylko na czystych polach, jak gdzies miotła i owies głuchy  siedzi w ziemi  lub inne jednoliscienne to nie ma jak tego zwalczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj