mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

pedro2    7226
1 godzinę temu, Strongman napisał:

U mnie jeszcze ziemia zamarznięta tylko z wierzchu odpuściło 

Dżony gotowy do startu w pole? 

Skąd go wziąłeś?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642
3 godziny temu, Popier96 napisał:

Podają pogodę w miarę. Kusi posiać owies do końca tygodnia. Ryzykować?

Siać.

Mnie ekoschemat trzyma do 15 lutego. Gdyby nie to , to dziś byłyby nawozy zasiane i uprawione

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

jeśli na zachód od wisly to siać jak na wschód to wstrzymaj się do połowy lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Ja też gdyby nie ekoschematy oral by , fajna pogoda u nas przez trzy dni, potem mocami na minusie to ciężkie ziemię by trochę rozkruszylo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    165

Jak widać, zdania są podzielone. Jak obeschnie i nie dopada to sieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Też mam ekoschematy. A szkoda bo może byłbym pierwszy we wsi. Ale jeszcze wapno będę siał najpierw. A potem kizeryt na oziminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
22 godziny temu, Popier96 napisał:

Podają pogodę w miarę. Kusi posiać owies do końca tygodnia. Ryzykować?

Siać, będzie dobrze 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jedyne ryzyko dla takiego owsa jak pod koniec kwietnia sniegu nawali 20cm gdy już będzie wyrośnięty, ale to już bardziej teoretyczne ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Tak z ciekawości pytanie do rolników że wschodu, kiedy siejecie owies? Ja okolice Siedlec zazwyczaj pierwsza połowa marca bo mam ciężkie gleby i stary poznaniak więc nie wyrywam się na siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Okolice Siemiatycz około 15 kwietnia , siałem też wcześnie , koniec lutego, marzec bo mam bardzo lekkie gleby ale najbardziej odpowiedni termin to właśnie pierwsza połowa kwietnia 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
4 godziny temu, KlimekPL napisał:

Jedyne ryzyko dla takiego owsa jak pod koniec kwietnia sniegu nawali 20cm gdy już będzie wyrośnięty, ale to już bardziej teoretyczne ryzyko

Na Podlasiu to wcale nie wykluczone 🤭


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3215
43 minuty temu, Piffpaff napisał:

Tak z ciekawości pytanie do rolników że wschodu, kiedy siejecie owies? Ja okolice Siedlec zazwyczaj pierwsza połowa marca bo mam ciężkie gleby i stary poznaniak więc nie wyrywam się na siłę

Ja mam 40km do siedlec to sieję koło 15 marca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
2 godziny temu, Piffpaff napisał:

Tak z ciekawości pytanie do rolników że wschodu, kiedy siejecie owies? Ja okolice Siedlec zazwyczaj pierwsza połowa marca bo mam ciężkie gleby i stary poznaniak więc nie wyrywam się na siłę

Jak się da wjechać,to sieje.Najwcześciej siałem 3 marca,a najpózniej coś koło 15 kwietnia,bo śnieg leżał długo.W tamtym roku to 15 marca,więc różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek525    91

Sieje ktoś owies bezłuskowy na Podkarpaciu ? Planuje zasiać kawałek na próbę i zastanawiam się czy warto. Jaką odmianę wybrać ? Agrotechnika jest taka sama jak przy osie łuskowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4892

Co prawda nie Podkarpacie tylko Małopolska ale tak, tylko nie w czystym siewie a z jęczmieniem. Co do odmian - nie poradzę, ja miałem jakąś "kupną" a później MHR Harem - największy minus Harema - że słoma nie chce za bardzo dojść ale jak poleży po kombajnie trochę to w porządku, chyba, że tniesz na sieczkę to nie ma większego problemu. Agrotechnika jak z normalnym owsem czy jęczmieniem w moim rejonie - u mnie się sprawdza obornik jesienią i całość nawozów przedsiewnie, oprysk na chwasty czymś typu Chwastox Turbo, siew jak najwcześniej. Można dorzucić do jakiegoś siarczanu magnezu trochę Moddusa. Z jęczmieniem tak sypie 4-4,5t/ha (ważone) na 3 klasie - sieję dla zwierzaków, jakby ktoś się dziwił, że na takiej klasie owies...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4892

Ja i tak śrutuję wszystko śrutownikiem na kamienie. Jedynie kury dostają trochę całej pszenicy. Mi bardziej chodziło o króliki bo mi nie chciały zwykłego owsa jeść - prawdopodobnie była sama łuska, "środka" nie było i nie jadły tego. Dlatego zacząłem siać bezłuskowy. Odkąd zacząłem to dawać to zapomniałem co to wyrzucanie resztek z kafli i korytek. Ale jak dobrze pójdzie to spasę ten co mam i koniec z bezłuskiem ale to popróbuję i zobaczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728
2 godziny temu, KacperDemczuk napisał:

Owies gniady dojechał. Szału nie ma 

IMG_5742.jpeg

IMG_5741.jpeg

Od kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszmq    22

Jest tu ktoś z okolic Konina potrzebuje 1 tonę dobrego owsa? Plan jest w przyszłym tygodniu zasiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj