mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gringo1    119

U mnie jeden już wschodzi a 3,5 ha na razie mokro działka nabyta i trochę gliniasta koleiny jak jechałem może po świętach się posieje czy na owies nie będzie za puźno czy lepiej więcej dosypać jęczmienia piasku tam raczej niema tylko dobry podciąg to wilgoć będzie trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2623    22
2 godziny temu, Gringo1 napisał:

U mnie jeden już wschodzi a 3,5 ha na razie mokro działka nabyta i trochę gliniasta koleiny jak jechałem może po świętach się posieje czy na owies nie będzie za puźno czy lepiej więcej dosypać jęczmienia piasku tam raczej niema tylko dobry podciąg to wilgoć będzie trzymać

Nie będzie za późno, można śmiało siać. W moim rejonie dopiero od wczoraj ludzie mocniej ruszyli z sianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654

Kiedyś siałem na działce po łące i dwudziestego któregoś i był spoko. Jak mokry kawałek nie ma biedy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2623    22
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Kiedyś siałem na działce po łące i dwudziestego któregoś i był spoko. Jak mokry kawałek nie ma biedy.

Pewnie że tak. Niektórzy wyjechali zaraz na początku marca, a powschodzilo a później 4-5dni mrozu po -6/-8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654

Sąsiad siał ze 3 tygodnie temu a teraz pewnie powychodził i w zeszłym tygodniu i w tym przymrozki no c w noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Ja tez zasialem przed mrozem i nic mu się nie stało. Zanim wyszedl na wierzch to już miał korzenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

A co ma się mu stać zimno siedzi w ziemi ale korzenie idą w głąb jak będzie cieplej wylezie. Ile razy było że w fazie pierwszego liścia go przymrozilo to górna połowa wyschła zrobiło się cieplej i znikło. Już od niejednego słyszałem za aby owies lepiej planował musi go przymrozic 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    333

dokładnie tak, mój owies siany 2 tygodniebtemu i siedzi w ziemi ale już ma ponad 2 cm korzeń i w sumie jak dla mnie może i siedzieć jeszcze tydzień. Najważniejszy dkugi korzeń hehe a tak serio to wczoraj nad ranem było-4 dziś-5 a teraz patrzę że księżyc jasny i bezchmurne niebo to pewnie dowali więcej i się nie boję, po świętach w dzień ponad 10 *C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    534

A mój owies jeszcze w worku siedzi. Jak myślicie, będzie sens jeszcze siać gdzieś za tydzień?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

U nas do 20 kwietnia sieją i też plony się rodzą ale mowa nie o piaskownicach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    333
margoo78 napisał:

A mój owies jeszcze w worku siedzi. Jak myślicie, będzie sens jeszcze siać gdzieś za tydzień?

spokojnie siej, aby była wilgoci w głębie bo najpierw musi łuska speczniec a na to idzie najwięcej wilgoci im szybciej naciągnie wody tym szybciej wyrosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu1123    3

Witam serdecznie. Mój temat poruszany gdzie indziej, ale kto pyta nie błądzi. Zlikwidowalem żyto, na jesień pryskane bizonem. Z informacji z jednej etykiety ze środka wyczytałem, że można po nim siać 90 dni od oprysku.  Pryskane w październiku, więc ponad 3 miesiące. Jedyną sensowną opcją jest owies. Czy substancje aktywne w bizonie mogą zaszkodzić owsu? Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Zobacz czy nie ma wspomniane o konieczności orki na 20-25cm przed siewem jeśli nie to nawet można agregatem przejechać no ale trzebasie liczyć że jakieś żyto może wysokoczyc o ile na pasze nie przeszkadza to do skupu srednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu1123    3

Zaorane było wczoraj na głębokość 15-20 cm, żeby wszystko przykryć. Na etykiecie nie ma podanej głębokości, tylko, że w razie likwidowanej uprawy można siac pszenicę jara i kukurydzę. Nie jest też napisane, że owsa nie można. Nigdy tak nie miałem i nie wiem do końca co robić, czy bizon nie spowoduje "wypsiania" owsa. Czas ucieka i pieniądz też. Nie liczę na żadne cuda, byle nie było gołe pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Bizon zwalcza miotłę, a miotła i owies należą do tej samej grupy roślin tak więc owies sam w sobie będzie wrażliwy na ten oprysk ale nie chcę brać odpowiedzialności czy bizon pryskany jesienią jest jeszcze aktywny. Najlepiej zadzwon z rana po świętach do producenta albo jakiegos przedstawiciela handlowego i się zapytaj czy środek działa przez cały rok czy przez krótszy okres czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15404
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Bizon zwalcza miotłę, a miotła i owies należą do tej samej grupy roślin tak więc owies sam w sobie będzie wrażliwy na ten oprysk ale nie chcę brać odpowiedzialności czy bizon pryskany jesienią jest jeszcze aktywny. Najlepiej zadzwon z rana po świętach do producenta albo jakiegos przedstawiciela handlowego i się zapytaj czy środek działa przez cały rok czy przez krótszy okres czasu.

Przez rok 😁😁😁🙆‍♂️

Chyba że z butekli polejesz bez rozcieńczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Nie wiem, ja bym wolał się dowiedzieć u producenta niż ryzykować nieudany przesiew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu1123    3

We wtorek zaraz po świętach jadę do gościa, co kupuję od niego środki i będę się pytał. Na etykietach producenci wszystkiego też nie piszą. Dobra, srał to pies. Idę jajka gotować na pisanki.😁

Edytowano przez misiu1123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
3 godziny temu, misiu1123 napisał:

We wtorek zaraz po świętach jadę do gościa, co kupuję od niego środki i będę się pytał. Na etykietach producenci wszystkiego też nie piszą. Dobra, srał to pies. Idę jajka gotować na pisanki.😁

Można siać jak było zaorane, nie ma możliwości żeby coś było nie tak. Jakbyś pryskal 10l na ha to wtedy by się można zastanawiać.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu1123    3
1 godzinę temu, jajonasz napisał:

Ten gość co sprzedaje, to na 99% wie mniej od Ciebie 

Oj nie. Sęk w tym, że jeszcze z nim nie rozmawiałem.

27 minut temu, Romanzio napisał:

Można siać jak było zaorane, nie ma możliwości żeby coś było nie tak. Jakbyś pryskal 10l na ha to wtedy by się można zastanawiać.. 

I tak zrobię. Przewieje swój owies i zasieje, nie będę juz robil więcej kosztów, bo owies kosztował mnie,ten co już dawno sialem 2800 za tonę. Jutro ma padać, mam uprawione i tyle. Co będzie, to będzie. Pozdrowka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj