mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

damianos95    436
26 minut temu, lukasz1995 napisał:

Na chwasty pryskacie już,czy jeszcze zaczekać do następnego tygodnia?

Ja czekam do nastepnego tygodnia ma byc zimno podobno ale zobaczymy najwyzej popryskam około 20 maja tyle nie zrobi róznicy moim zdaniem lepeij poczekac niz poprzypalac

Czym pryskasz ?

24 minuty temu, Mariu napisał:

Nie wiadomo jak będzie z wilgocia deszczem jakie PH ziemi obornik też dużo daje więc musisz obserwować i w razie czego zrobić usztywnianie. 

 

No własnie niewiadomo ale u mnie strasznie sucho wiec niech pada

pH w granicach 5.5-7 zalezy jakie miejsce pola dostały n apoczatku lutego po 700kg na haktar kredy granuloanej

Moze brak magnezu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44
Napisano (edytowany)

Że zółte paski to brak magnezu? A to zawsze tam te paski? Inne zboże to też tak jest czy tylko teraz. 

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Włanie nie wiem zazwyczaj wystepuja przebrwienia na innych zbozach tez ale jest teraz tego wiecej i jak mowie po opadach sie bardziej zazielenia i czy to od suszy cy magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

Dokładnie żółte rzędy są za głęboko zasiane. Mój opryskany od chwastu w poniedziałek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Czy winnetou 20wg można użyć w owsie?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Zdecydowałem się dziś opryskać owies przed zapowiadanym ochłodzeniem. W tym roku poleciałem mustangiem. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
16 godzin temu, cieplym3 napisał:

Jesli rowno zolknie redlicami to na bank za gleboko poszlo.

 

15 godzin temu, jajonasz napisał:

Dokładnie żółte rzędy są za głęboko zasiane. Mój opryskany od chwastu w poniedziałek 

Jest to mozliwe o tym nie pomyslalem bedzie to zboze rosło czy juz nic z niego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Wczoraj pryskałem owies mustangem forte, dawać już druga dawkę azotu czy poczekać? Początek fazy krzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ja tez wczoraj pryskałem mustangiem i z azotem poczekam do przyszłego tygodnia aż chwasty mam nadzieję trochę weźmie ale polecę skromnie ze 60 kg saletry bo przedsiewnie poszło 100 kg mocznika a na jesieni konkretna dawka obornika i jeszcze wcześniej wapnowanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

wczoraj pryskalem goldem i został mi tylko 1 wjazd w owies z mocznikiem i siarczanem magnezu ba ten rok. Owies dostał 100kg mocznika 200kg poli 6 i obornik bydlecy na wiosnę, to że teraz wszystko ładnie rośnie nie znaczy że w czerwcu albo w lipcu susza spali wszystko więc lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
Dnia 9.05.2020 o 06:45, wojt napisał:

Wczoraj pryskałem owies mustangem forte

Reklama działa :D

 

Dnia 7.05.2020 o 22:12, Pafnucy napisał:

Jutro zaczynamy .

Ja znam dobry środek chwastobójczy. 

Dnia 8.05.2020 o 21:29, thor1984 napisał:

W tym roku poleciałem mustangiem. 

Następny :D

  • Haha 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Ile chelatu manganu z intermagu przy widocznych objawach niedoboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44
Napisano (edytowany)

A ja prysnelem chwastox turbo dla odmiany w tym roku 😁

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Ja mustangiem nie dlatego ze reklama tylko stosuje od lat,za 290zł piątka i 0,8l na ha.Po reklamie będzie pewnie droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

@sumek666 od tego jest forum, jeśli ktoś nie ma pojęcia, zaczyna przygodę z owsem albo w zeszłym roku kupił coś innego i nie był zadowolony to zagląda na forum, z jakich środków są zadowoleni inni i też tak robi proste m, a że przy okazji reklama , no cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

No mówią nie orac na wiosnę pod owies bo ziemię przesuszasz na kawałkach oranych na wiosne owies szaleje a nie oranych dopiero 3 liść mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Bingo siany 23.03. jeszcze nie odchwaszczony. Ku mojemu zdumieniu i jednocześnie zadowoleniu puki co nie wielką ilość chwastów na całej powierzchni pola.

Co powiecie na temat takiej odżywki?

IMG_20200510_152916_HDR.jpg

15891211396831489198648.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
51 minut temu, dzikiWschód napisał:

@sumek666 od tego jest forum, jeśli ktoś nie ma pojęcia, zaczyna przygodę z owsem albo w zeszłym roku kupił coś innego i nie był zadowolony to zagląda na forum, z jakich środków są zadowoleni inni i też tak robi proste m, a że przy okazji reklama , no cóż...

Taki śmieszny zbieg okoliczności ;)

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Jaka reklama...środek dużo wcześniej kupiony niż ta reklama wyskoczyła. Zawsze pryskałem chwastoxem, ostatnio mocarz a teraz próba mustangiem, mam owies po ugorze dużo nawłoci i ciekawy jestem czy coś ją chociaż przyhamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

ta reklama to bardziej w...kurwia niż zachęca przynajmniej mnie. Idzie ładna chmura od zachodu to może coś pokropi to się delikatnie saletrą poleci w tym tygodniu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj