mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

lexiflexi    20

Czy jak mam pakiet z poplonami i standardowo moglem wjezdzac w pole po 1 marca, to czy jeżeli teraz przenieśli termin stosowania nawozów azotowych na 15 lutego, to mogę wjeżdżać z obornikiem, czy muszę czekać do 1 marca ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
4 minuty temu, hubertuss napisał:

A słyszałeś gdzieś by zwolnili z obowiązków dotyczących poplonów?

Nie, dlatego pytam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Poplony to inny temat Rolnosrodowiskowy, to nie to samo co stosowanie nawozów.

Ale przyznam że obowiazek jego przyorywania moglby być tak samo skrócony jak termin  stosowania nawozów.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Ja już definitywnie zrezygnowałem z mieszanek, sporo osób mnie do tego od dawna przekonywało, jeśli siać to każde zboże osobno

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Dokładnie, mieszanki to bezsens. Każde z tych zbóż jest inne, terminy siewu inne, itd. Ustawisz kombajn jednocześnie do owsa, pszenicy, jęczmienia? Tak średnio bym powiedział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
15 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Poplony to inny temat Rolnosrodowiskowy, to nie to samo co stosowanie nawozów.

Ale przyznam że obowiazek jego przyorywania moglby być tak samo skrócony jak termin  stosowania nawozów.

A niby dlaczego? Przyspieszenie terminu stosowania azotu ma związek ze słabą zimą i koniecznością zasilania upraw ozimych. Czyli roślin, które już rosną i ze względu na temperatury mają nie do końca zatrzymaną wegetację. A nie przygotowywania pół pod nowe zasiewy. To jeszcze zdążysz zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26

Czy mogę rozsiać nawozy pod owies i tego samego dnia zasiać owies? Czy lepiej tak tydzień przed je rozsiewać?

Edytowano przez Lukarso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2

Daje pod owies 200 kg/h Poli 6 i pyaltanie kiedy to sypnąć uprawić i zasiac,mieszkam w centrum Polski jakie terminy siewu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Tez jestem z centrum daje polifoske i mocznik dzien przed siewem a sial bede mieszanke okolo 15 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95 napisał:

Tez jestem z centrum daje polifoske i mocznik dzien przed siewem a sial bede mieszanke okolo 15 marca

jakie proporcje nasion w mieszance dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
2 minuty temu, WojciechFirus napisał:

jakie proporcje nasion w mieszance dajesz?

Jesli robie mieszanke owies jeczmien pszenica to owsa 50% jeczmienia 35 % i 15 % pszenicy 

A jesli owies z jeczmieniem to owsa 60% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Owies kozak sial ktos ? Polecacie jakies opinie ? Z centralnej polski jak poradzil sobie z susza ? Mam okazje kupic po centrali i nigdy o nim nie slyszalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompast    7

Ile na hektar zasiać w tym roku na słabszym kawałku odmiana  nawigator.

NjU=.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

A zdolność kiełkowania jaka? Weź z ciekawości przelicz jeszcze 1000 ziaren i czy się pokryją wyniki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompast    7

Zdolność kiełkowania 90%. A MTZ to coś około 32. Przy obsadzie 450 wychodzi 180kg i nie wiem czy nie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Lepiej dolozyc te 20 kg jak dla mmie to nie bedzie nic zlego ale rob jak uwazasz 

Sial ktos odmiane KOZAK ? Jakies oponie o nim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Moj znajomy zasial w tamtym roku 1 czesc pola 550szt a druga 400szt i jakby nie patrzec wazyl osobno i wiecej oddal gestszy siew nawet doradca mu mowil ze zmniejszanie obsady w owsie to nie jest dobry pomysl bo sie slabo krzewi nie to co jeczmien np 

A te 20 kg uwierz mi nie zaszkodzi jak zasieje gesciej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Taaa...A ja kiedyś posiałem 100 kg bingo z wsiewką trawy. Po gradobiciu w lipcu z 11 ha średnią wyszła 3.9 t. Nawożenie 80  N i 200 kg npk.  Aha i ostatni deszcz spadł 15.06 oprócz tego gradu w lipcu. Ziarno już żółte było jak je grad obił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Damianos ja siałem Kozak, alę już nie chcę go. Lekkie gówn..,a tak go chwalili. 

Najlepszy jaki miałem owies to Breton, NaWiGaToR wagowo. Objętościowo to Bingo. 

Chyba dzisiaj ruszamy z wysiewem owsu. BBI. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj