mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

krilan06    2492
2 godziny temu, Agrest napisał:

Ale nadzieję miałem, zwłaszcza że wydawało się iż zima i wiosna mokre były. A tu zonk. Może i wody było więcej ale temperatury słońce wiatr i po wodzie pozostało wspomnienie

Przypomniało mi się że niedawno pisałeś że wilgoci wystarczy do połowy maja 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26136

Pomyliłem się o 17 dni dla górek, i raczej bez pomyłku dla dołków🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    379

U mnie na wschodzie jeszcze wilgoc jest ale w prognozach słońce I wiatr więc dobrze ze owies zakrywa już glebę bo tylko przyspieszyło by efekt suszy. w prognozach na 10 dni nie widać konkretnego deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2492

No to nie jest normalne żeby pod koniec kwietnia po 30 stopni było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7515
22 minuty temu, Piffpaff napisał:

U mnie na wschodzie jeszcze wilgoc jest ale w prognozach słońce I wiatr więc dobrze ze owies zakrywa już glebę bo tylko przyspieszyło by efekt suszy. w prognozach na 10 dni nie widać konkretnego deszczu

Po niedzieli widać deszcz konkretny. Ale jeszcze zbyt odległy termin. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26136

U was non stop przepaduje.

U mnie w kwietniu 29mm ale w 7 lub 8 opadach gdzie największy 6,5mm . Czyli rosa a nie opad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    379
pedro2 napisał:

22 minuty temu, Piffpaff napisał:

U mnie na wschodzie jeszcze wilgoc jest ale w prognozach słońce I wiatr więc dobrze ze owies zakrywa już glebę bo tylko przyspieszyło by efekt suszy. w prognozach na 10 dni nie widać konkretnego deszczu

Po niedzieli widać deszcz konkretny. Ale jeszcze zbyt odległy termin. 

w mojej okolicy najblizszy deszcz 40% za 9 dni więc tak jakby nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7515
28 minut temu, Agrest napisał:

U was non stop przepaduje.

U mnie w kwietniu 29mm ale w 7 lub 8 opadach gdzie największy 6,5mm . Czyli rosa a nie opad

Na moich durszlakach na długo nie starczy 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26136

Tylko pewno głębszy dołek wykopiesz i przez noc woda napłynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    90

Juz nie srajcie żarem że susza bo to śmieszne. Pola pokazujecie proste i o jakich tam górach i dołkach mowa? W czerwcu jak po 30 będzie i więcej to się zesracie już na maksa 🙃

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3325
Napisano (edytowany)

El nino w wikipedia wpisz.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    379
Gimmeshelter napisał:

Juz nie srajcie żarem że susza bo to śmieszne. Pola pokazujecie proste i o jakich tam górach i dołkach mowa? W czerwcu jak po 30 będzie i więcej to się zesracie już na maksa 🙃

Ale czy ktoś pisze ze susza i już po plonie albo że umieścił zdjęcia z uschnietym zbożem? to ty się nie zesraj tyło czytaj że zrozumieniem. Piszemy że robi się sucho I są miejsca gdzie nie widać deszczu tylko wiatr i słońce a ktoś pisał że ma aż za dużo. Normalna rozmowa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    11

Jaki fungicyd na owies ? Do siewu ziarno nie było zaprawiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2186

Owies bez fungicydu. Po wykonaniu odchwaszczania do żniw pilnuj tylko żerowania skrzypionki.

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    11

Ok, dzięki, wlasnie wczoraj go odchwascilem to teraz będę pilnował tej skrzypionki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1407

Ja jeszcze nie odchwaszczałem, w sumie dopiero ma trzy, cztery liście więc nie ma pośpiechu, czekam na deszcz ale nie wiem czy się doczekam, na niedzielę było 13l teraz już nie ma nic 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    379

od 3 liści można spokojnie pryskqc Goldem a mustang od 4 liścia. jeśli nie masz dużej presji chwastow to czekaj ale jak są to lepiej teraz je załatwić zanim owies zakryje rzędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1407

No właśnie o to chodzi, że nie ma czego pryskać, goła ziemia, no oprócz owsa oczywiście 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7515

U mnie dopiero teraz komosa się wytyka ledwie. Dobry czas na ziele. Wszystko wzejdzie. Po niedzieli te wcześniej siane pójdzie extra 2,5L 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Dobry wieczór Panowie, wybaczcie pytanie laika które pewnie już się gdzieś przewinęło ale zastanawiam się czy można zastosować w owsie oprysk na chwast składający się z chwastox i siarczanu magnezu? Oprysk na 1 ha w ilości 2 litry chwastoxu i około 12 kg siarczanu. I kiedy polecalibyście pryskać, owies siany miesiąc temu ma jakieś 5 listków. Miałem pryskać dzisiaj ale znajomy w ostatniej chwili mi odradził mówiąc że to za wcześnie. Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7515

Najlepiej by było osobno. 

Herbicyd i odżywki razem to niezbyt zgodnie ze sztuką.

Jak jest dużo chwastów to pryskaj 5 liści to już zasciele zaraz glebę na dobre


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0
11 godzin temu, pedro2 napisał:

Najlepiej by było osobno. 

Herbicyd i odżywki razem to niezbyt zgodnie ze sztuką.

Jak jest dużo chwastów to pryskaj 5 liści to już zasciele zaraz glebę na dobre

Dzięki za odpowiedź, co do chwastów póki co nie ma ich zbyt wiele. Pisząc niezbyt zgodne ze sztuką masz na myśli, że może to w jakiś sposób zaszkodzić rośliną? Wolałbym to w jednym oprysku ze względu na to, że nie chcę zbytnio zjeździć (nieforemne pole, brak ścieżek) ale jeśli ten dodatek siarczanu ma zaszkodzić to sobie go odpuszczę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1407
8 minut temu, massey15 napisał:

rośliną

roślinom

Siarczanu możesz dodać, nic złego się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF255\    0
Napisano (edytowany)

Co może być przyczyną takiego usychania owsa niczym nie był jeszcze pryskany i wilgoci też mu na razie nie brakuje? Jest kika takich placy na polu.

IMG_20240502_194055159_HDR.jpg

Edytowano przez MF255\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj