marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lszczepa1    4

jeżeli chodzi o Urbanek z maków mazowiecki

to radze byka zważyć, płaci w 3 dni, ale przy ważeniu za kieszeń się trzymaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

jak raz brał to waga by się zgadzała , ale słyszałem że potrafi machnąć tylko jak oni to robią na tej elektronicznej żeby oszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są 2 możliwości które znam a powiedział to inny handlarz. Jeden to mówi Ci, żebyś stanął na wadze i sprawdził czy waga nie oszukuje. To ile ważysz wrzuca gdzieś w pamięć i jest tara a byk waży mniej oTwoją wagę czyli 70-80 kg. Drugi sposób a może działa razem z pierwszym. Podobno mają w kieszeni pilot i zdalnie przestawiają. Ile w tym prawdy nie wiem. Ode mnie bierze uczciwy kupiec i waga się zgadza wg tego co szacuje się na oko i nawet na wadze jest więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Te przełączanie w kieszeni pilotem potwierdzone, gość strasznie się oburzył jak powiedziałem "ale rączki to z kieszeni"

 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kolejny przekręt to zagadywanie rolnika przez handlarza, pracownik prowadząc byka przechodzi przez wagę, szybko taruje zanim wejdzie byk, być może pilotem i mamy -80 kg przykładowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    14

2 hfy waga 747 kg i 745 kg po 6,60 netto i 2 jalowki jedna mieszaniec i jedna hf waga 615 i 575 kg po 6,50 netto odbiorca biernacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki223    14

leszekb - urbanek kantuje na wadze ,prosty przykład mojego znajomego(hoduje sporo opasów) ,brał kiedyś u niego bydło ale jak następnym razem zobaczyli na podwórku wagę to juz więcej nie przyjechali mimo ze chciał,w naszej  okolicy lepiej wychodzą Bracia Czarneccy , płacą mniej niż urbanki ale waga bardziej wiarygodna moim zdaniem ,więcej pw

Edytowano przez Luki223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

2 hfy waga 747 kg i 745 kg po 6,60 netto i 2 jalowki jedna mieszaniec i jedna hf waga 615 i 575 kg po 6,50 netto odbiorca biernacki

to chyba nie tak tragicznie mając na uwadze ostatnie spadki. 7 zł brutto za hfa. Jakieś 1.5 tygodnia temu handlarz oferował od 6 zł za hf do 7 za mm. A za jałówkę mm dał po 6,80 brutto więc cenę myślę że dostałeś dobrą jak na obecną sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

leszekb - urbanek kantuje na wadze ,prosty przykład mojego znajomego(hoduje sporo opasów) ,brał kiedyś u niego bydło ale jak następnym razem zobaczyli na podwórku wagę to juz więcej nie przyjechali mimo ze chciał,w naszej  okolicy lepiej wychodzą Bracia Czarneccy , płacą mniej niż urbanki ale waga bardziej wiarygodna moim zdaniem ,więcej pw

 

Potwierdzam. Rozmawiałem w niedzielę ze znajomym i kiedy zobaczył wagę na podwórku nawet się nie zatrzymał tylko zawrócił i pojechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    14

niecale dwa tygodnie temu sasiad sprzedal do biernackiego 32 sztuki bo potrzebowali szybko bydlo to za hfy dostal 6,90 netto a za mieszance 7,80 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Byk mieszaniec heroford, 783 kg - 7,5zł brutto,

Byk HO 628kg - 7zł brutto,

Jałówka HF 536kg 6 zł brutto.

Ogólnie bardzo spadły jałówki i nie chcą bardzo kupować. W okolicy nawet niektórzy pośrednicy zaczęli jak za krowy płacić. Przeważnie to od 5,8 do 6,3 zł/netto za hf, w przypadku jałówek.

Lokalny pośrednik z okolic Skrwilna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

u nas byk 6,7 maxymalnie, jałówka 6,2 i też mało kto chce brać, krowa 4,7

ceny netto

30gr więcej u tych co "dobrze ważą"

łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jest taki przyrząd jak miara zoometryczna na allegro 40zł mierzymy zaraz za przednimi nogami w kłębie


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

handlowal ktoś  z firma TAKO BEEF z Leszna?bardzo proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zacząłem kupować cielaki od razu kupiłem wagę. Można by komedię nakręcić jak umówię się z handlarzem co do ceny, a jak przyjeżdza po byki dużym autem, a tu waga stoi przed oborą, oczywiście wcześniej jej nie widział. A ceny to 7.2 + VAT za MM  wiek od 19 do 23 miesięcy. waga ok 800 kg na czysto. Zobaczymy jak przyjedzie i zobaczy wagę.

Nie handluje z nowym odbiorcą na zasadzie przelewu , tylko gotówa, od razu u mnie wpłacamy pieniądze na moje konto do banku.

Waga zoometryczna nie określi wagi, już lepiej to zrobi bardziej doświadczony sąsiad.

Edytowano przez johndeere975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie ma  czegos  takiego jak  waga zoometryczna  ;)  

Jest miara zoometryczna i  sprawdza  się z  dokładnością około  5% , ale jak ktoś nie  wie jak to się  nazywa  - to  i  posługiwać  sie  nie  umie ...  :P .

Z  sąsiadem  to mozna  wypić  piwo  czy  flaszke  , ale  nie  odgadywać  wagę... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

      Mariusz nie czepiaj sie:) przeciez kazdy zorientowany w temacie wie o co chodzi. U mnie miara zoometryczna sprawdzila sie w 95%. Przyklad miara 223 cm waga915kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Spróbuje i ja z tą miarą, ale mam nadzieję, że jak będę jej używał to żaden byk mi nie sprzeda gonga.  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tydzień temu dużą simentalkę w wadze 709 kg sprzedałem po 5 zł z VAT na czysto.Te miary to niezbyt dokładne. Mam z forum tabelę niby dla simentala. Zmierzyłem byka MO i wyszło 650 kg. Kilka dni później na wadze przy sprzedaży ważył 700. Taki to pomiar. Wszystko zależy od dokładności pomiaru. Jak mierzyłem obecnego byka to łeb spuścił na dół i wyszło 195 cm a jak podniósł łeb to blisko 200. Wg tabeli ma 570 a widzę, że ma ponad 600.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj