rademenez

Members
  • Ilość treści

    158
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

11 Good

1 obserwujący

O rademenez

  • Ranga
    Zaawansowany

Ostatnio na profilu byli

1640 wyświetleń profilu
  1. Woj. Podlaskie numer na liście 14xx i poprawki przyszły dwa tygodnie temu i w wezwaniu nie ma informacji ze pomoc zostanie przyznana jeśli kasy wystarczy tak jak to niektórzy otrzymywali takie info w wezwaniu. Według moich wyliczeń umowy na dofinansowanie powinne byc podpisane do 15 kwietnia wiec jeśli ktoś nie otrzymał poprawek to lada dzień może się spodziewać
  2. rademenez

    Bydło

    a ile procent od wagi przy takich się odlicza bo przy dużych to 6-7%
  3. rademenez

    Bydło

    czy przy sprzedaży takich sztuk kupujący odlicza jakiś % jak to bywa przy sprzedaży dużych sztuk 5-7% strączki??/
  4. Co do zobowiązań to nie wiem dokładnie ale pewnie podobne jak w innych tego typu naborach co do ciągnika to jest prawda. Przynajmniej ja tak rozumiem zapis z rozporządzenia który brzmi: Koszt zakupu ciągnika rolniczego może być kosztem kwalifikowanym w wysokości nieprzekraczającej 50% pozostałych kosztów kwalifikowanych. Pytałem o ten zapis w ODRze ale nie byli mi w stanie potwierdzić jak to rozumieć. mieli jeszcze mieć jakieś szkolenie.
  5. W zasadzie to sobie sam musisz odpowiedzieć na to pytanie bo kto by Tobie jak nie doradził to jeśli się zdecydujesz to sam będziesz raty kredytów spłacać będziesz. Według mnie musisz sobie odpowiedzieć na klika zasadniczych pytań. O ile zwiększy się dochód Twojego gospodarstwa jeśli byś kupił te grunty. Czy masz możliwość zwiększenia obsady opasów (miejsce w budynkach itd) bo na 7 hektarach to trochę już paszy urośnie. Cena za całość to 245 tys. biorąc to na kredyt musisz mieć kasę na wkład własny. Najczęściej jest to 20 % więc w tym przypadku to 49 tys. plus ze 2 tys. notariusz i ze 2 tys. prowizja bankowa. Czy masz wolnej gotówki 55 tys. ???? Przy kredycie preferencyjnym na 15 lat z oprocentowaniem 3% miesięczna rata wyniesie około 1500 zł. Czy będziesz w stanie taką ratę miesięcznie płacić. Jeśli na powyższe pytania odpowiesz TAK to możesz się w to zacząć bawić. Żeby Ci na ratę miesięczną wystarczyło musisz za każdego zakupionego hektara mieć na czysto razem z dopłatą około 2600 zł. Według minie to trochę to troche dużo. U mnie to maks 25 tys za hektar za takie grunty a często po 20 tys są ogłoszenia i dość długo wiszą. Ostatnio brat kupował 1,49 ha pole i łąką pól na pół za 21 tys za całość z kolei za bliźniaczą działkę obok chcą 30 tys tylko nie mają jeszcze spraw spadkowych uregulowanych.
  6. Z małymi to nie wiem ale brat w ubiegłym roku kupował takie średniej wagi 370 kilo. po roku i dwóch miesiącach średnia waga przy sprzedaży 730 kilo więc bez rewelacji a żeby było śmieszniej to na 8 sztuk 2 wyszły w klasie R a reszta O i O+ więc zarobku na tym za wiele nie było. Sprzedane do ZM Mokobody na WBC po raz pierwszy i ostatni
  7. Cena dobra gdzie były sprzedane. Mokobody i Łuków przez telefon 12.70 netto za R proponują. Ktoś może sprzedawał im ostatnio??? Jak u nich z liczeniem na Wbc?? Warto ryzykować? ??
  8. W poniedziałek sprzedane byki 550 i 650 kg po 7.50 i dwie jałówki po 450 kg po 6 zł. Wszystko brutto.
  9. Ktoś może ostatnio sprzedawał do Luniewskich na Podlasiu. Jak u nich z oceną wybić i klasy przy sprzedaży na WBC cenę proponują 13.70 brutto za R. Z kolei handlarz po 7.80 brutto
  10. Czy ktoś z podlaskiego, północnej części lubelskiego ostatnio sprzedawał i ma dobrego kupca. Łuniewscy 12.70 netto za klasę R, łuków też 12,70 netto. cena przez telefon
  11. a na wymiar zrobią bo mam przyczepkę i cała jest w plandece łącznie z bokami i szukam czegoś nowego bo na dachu mi się już porwała
  12. rademenez

    Pierwiastka

    Pytanie może głupie ale jak to jest przy mięsnych krowach co porzucają cielaka co się dziej z mlekiem da się je jakoś doić czy zostawia się wszystko przyrodzie i czy będzie miała mleko przy kolejnych wycieleniach.
  13. Gdzie kolego kupiłeś plandekę na dach i po ile płaciłeś
  14. konstrukcja dachu przybudówki z czego wykonana ???
  15. rademenez

    Byczek

    W kwietniu kupowaliśmy u nich 8 szt mieszańców w średniej wadze 375 kg to za sztukę 3550 wyszło. Mieli jeszcze kilka takich około 420 kg dużo ładniejszych ale jak pojechaliśmy kupować to już ktoś zabrała a pewnie ze 150-200 zł byliby droższe. A Ty jak teraz brałeś to mieli jakiś wybór??
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj