mrc1005

Obroty silnika a spalanie i ekonomiczność pracy

Polecane posty

mrc1005    53

Witam,

 

Jak wygląda w waszym przypadku praca ciągnikami w odniesieniu do obrotów (obr. max katalogowych) przy ciężkich pracach (orka, siewy, agregaty). Zwracacie uwagę na ekonomiczność. W moim przypadku dla c-330 przy maksymalnych obrotach 2200 staram się pracować w zakresie 1600-1700 obr. ze względu na najmniejsze spalanie. Tylko dla kosiarki rotacyjnej ze względu na obroty elementu tnącego trzymam ponad 2000. 75% obrotów max katalogowych wydają mi się najbardziej stosowne ze względu na trwałość silnika, żeby go nie katować.

Jakie jest wasze zdanie w tym temacie ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

każdy ciągnik, czy to stary czy to nowy powinien pracować na ekonomicznych obrotach. w zależności od specyfikacji technicznej... To samo tyczy się starych ursusów...  ja nie przekraczam 1800 w 1224 turbo ani w 914 bo wtedy te ciągniki sa na prawde ekonomiczne( jesli chodzi o godzinowe spalanie ) ... no i obroty silnika to jedno... ale wielu zapomina o cisnieniu w kołach... ja nie przekraczam 1,5 atm w tylnich  a w przednich to nawet 1.2( 1224) bo z turem to wiadomo... max 2 ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Trzeba jeszcze zauważyć, że jednostkowe zużycie paliwa, które jest najmniejsze w średnim przedziale obrotów (np. 1700-1900), dotyczy generowanej mocy (kW). Oznacza to, że spalanie to mnoży się razy ilość kW generowanej mocy na danych obrotach. Moc ta jest zmienna na różnych obrotach. Dlatego też na niskich obrotach spalanie ogólne (godzinowe) jest prawie identyczne ze spalaniem na obrotach np. 1800.

Tu jest to zobrazowane:

http://pliki.agrofoto.pl/i/02/05/70/020570_800.jpg

Jeśli przy obciążeniu będzie się pracować na niskich obrotach, to silnik może być bardziej obciążony niż na średnich obrotach i wtedy z racji zwiększonego obciążenia jednostkowe zużycie jest wysokie i w konsekwencji silnik spali więcej paliwa. Dlatego lepiej pracować na średnich obrotach przy mniejszym obciążeniu silnika niż na niskich obr. przy zwiększonym obciążeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wacus1990    0

Finn a zmniejszasz ciśnienie w kołach w oponach radialnych czy diagonalnych ? Bo w diagonalnych chyba nie można za dużo zmniejszać ciśnienia żeby się jej nie niszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj