Skocz do zawartości
mrc1005

Obroty silnika a spalanie i ekonomiczność pracy

Polecane posty

mrc1005    34

Witam,

Jak wygląda w waszym przypadku praca ciągnikami w odniesieniu do obrotów (obr. max katalogowych) przy ciężkich pracach (orka, siewy, agregaty). Zwracacie uwagę na ekonomiczność. W moim przypadku dla c-330 przy maksymalnych obrotach 2200 staram się pracować w zakresie 1600-1700 obr. ze względu na najmniejsze spalanie. Tylko dla kosiarki rotacyjnej ze względu na obroty elementu tnącego trzymam ponad 2000. 75% obrotów max katalogowych wydają mi się najbardziej stosowne ze względu na trwałość silnika, żeby go nie katować.

Jakie jest wasze zdanie w tym temacie ?

Pozdrawiam

FINN    991

każdy ciągnik, czy to stary czy to nowy powinien pracować na ekonomicznych obrotach. w zależności od specyfikacji technicznej... To samo tyczy się starych ursusów...  ja nie przekraczam 1800 w 1224 turbo ani w 914 bo wtedy te ciągniki sa na prawde ekonomiczne( jesli chodzi o godzinowe spalanie ) ... no i obroty silnika to jedno... ale wielu zapomina o cisnieniu w kołach... ja nie przekraczam 1,5 atm w tylnich  a w przednich to nawet 1.2( 1224) bo z turem to wiadomo... max 2 ;)

XMK13    365

Trzeba jeszcze zauważyć, że jednostkowe zużycie paliwa, które jest najmniejsze w średnim przedziale obrotów (np. 1700-1900), dotyczy generowanej mocy (kW). Oznacza to, że spalanie to mnoży się razy ilość kW generowanej mocy na danych obrotach. Moc ta jest zmienna na różnych obrotach. Dlatego też na niskich obrotach spalanie ogólne (godzinowe) jest prawie identyczne ze spalaniem na obrotach np. 1800.

Tu jest to zobrazowane:

http://pliki.agrofoto.pl/i/02/05/70/020570_800.jpg

Jeśli przy obciążeniu będzie się pracować na niskich obrotach, to silnik może być bardziej obciążony niż na średnich obrotach i wtedy z racji zwiększonego obciążenia jednostkowe zużycie jest wysokie i w konsekwencji silnik spali więcej paliwa. Dlatego lepiej pracować na średnich obrotach przy mniejszym obciążeniu silnika niż na niskich obr. przy zwiększonym obciążeniu.

Wiadomość z agroFakt.pl

wacus1990    0

Finn a zmniejszasz ciśnienie w kołach w oponach radialnych czy diagonalnych ? Bo w diagonalnych chyba nie można za dużo zmniejszać ciśnienia żeby się jej nie niszczyć.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie
    • Przez TOME11
      witam

jakie są obecnie dostępne kolory do wybrania w nowej Valtrze?

pozdrawiam
    • Przez krzycho88
      Witam.
      Przymierzam się do kupna takiego valmecika, ma on uszkodzony wałek wom gdy próbowałem włączyc to straszne zgrzyty było słychać i jeden z wałków (chyba ten 1000obr.) blokował się. Warto pchać się w taki ciągnik ?
      To że wyje podczas jazdy to normalne w nich ?
      Mieliście jakieś awarie w nich ?
      Jak wygląda sprawa mtg w silnikach SISU ? chodzi mi o żywotność 
      Wiem że mało kto posiada takie ciągniki ale prosiłbym o jakąs pomoc.
      Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez podlaskirolnik
      Witam Mam zamiar kupić ciągnik ,który byłby głównym ciągnikiem w mlecznym gospodarstwie. Pracował by  z pługiem fraugde 3+1, gruberem 2,5m, prasą belującą z 15 nożami i rotorem. Śmigał by też z turem i  beczką 7tyś litrów. Pieniądze jakie chcę na niego przeznaczyć nie powinny przekroczyć 300 tyś z turem (chodzi o jak najmniejszą stawkę).
       Myślałem nad Kubotą m 110gx i Case maxxumem 110-120. W grę wchodzą tylko nowe ciągniki. Proszę o pomoc. Pozdrawiam