p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2265
9 minut temu, atom2 napisał:

Historia rozne scenariusze pisze, nie tylko u was takie przypadki.

Malopolska.Byly dzierzawca stanal do przetargu przedstawiajac sie " ja mam tam rolno srodowiskowe wiec tak latwo ci nie popuszcze!" Powiedzialem sprawdzam jak w pokerze i za 12 h syfiasfej laki poszlo 25.5 tys.Tyle zeby na zero wyszedl.Pozniej 3 razy rezygnowal z przetargu bo za kazdym razem dawal "za duzo" choc kwota byla coraz to mniejsza.Ostatecznie wyzebral w gminie 8 tys zl po wielu kontrowersyjnych sytuacjach.

Gmina bez mozgu bo 15 tys ekstra rocznie to zawsze cos.Chlop probowal ustawic przetarg i 3 miesiace mial biegunke bo mogl byc pociagniety przez arimr do odpowiedzialnosci gdyby nie przedluzyl tej dzierzawy.

 

Jak czytam ze ktos placi takie pieniadze, inwestuje kilka tys zl zeby wyszedl na 1- 1.5 k plus to sie zastanawiam...

Po co wam ta robota ? Po co wam to ryzyko i stres ? Smiejecie sie z doplatowcow ale zarabiaja tyle samo co wy a raz w roku ktos im kosi trawe.W jaki sposob chcecie modernizowac swoje parki maszynowe i rozwijac gospodarstwa skoro pracujecie na chleb? 

Widzicie inflacje ? Czujecie ? Inni maja waloryzacje podstaowych wyplat.

Nam ktos waloryzuje doplaty ? Waloryzuje produkt ktory wytwarzamy? Pracy jest wciaz tyle samo ale owoc jest coraz to marniejszy.

5.5 tys za kwiatki dla motylkow.

3 tys za kwiatki dla pszczolek.

A wy za tysiac zlotych  urobieni w pocie i kurzu.Moge zrozumiec hobby na emeryturze bo to nas cieszy.Trzeba tez cos robic na codzien.Ile mozna ogladac telewizor? 

Jedyne usprawiedliwienie jakie moge zrozumiec to to ze ktos pierze pieniadze krecac tymk doplatami, dzierzawami, przychodami, kosztami.

 

Nie wiadomo czy jutro bedzie ropa na cpnie a ktos bierze dlugoletnia dzierzawe jak hazardzista.Gratulacje.

Pewnie jest tak jak mówisz. Tylko gdzie zarobsz więcej?? 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
4 godziny temu, hardkor113 napisał:

Ok a czynsz liczony jest kiedy w żniwa czy gdzieś później?

Jak pisał @Daro20, dwa razy w roku, w okresach od 1-01 do 30-06 i od 1-07 do 31-12. Cena za kwintal według gus. W pierwszym półroczu tego roku, wyniosła 93,04 zł. Strach się bać, ile w drugim będzie. 

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Oj po co z forum ogłoś w paru wsiach dookoła że jest przetarg u Ciebie na podwórku 80 ha wywoławcza 3 tony z ha posadź chętnych obok siebie i będą licytować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541
9 godzin temu, malorolny121 napisał:

Panowie 80 ha oddam w dzierżawę za 3 ton pszenicy / ha. Kto da wiecej.?

Skąd jesteś? Przyszło by do czego to byś się wycofał 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Dokładnie. Dużo ludzi by oddało a co do czego to dupa w tyl. Jeden użytkownik tego forum chcial 30 ha za 2.5 tys za ha oddać chciałem brać a co do czego ze co on będzie na emeryturze robic. Tak samo jak często jeździe szukam dzierżawy ugadam że za rok odda mi a co do czego odda innemu. To po co to zawracać gitarę komuś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@hardkor113: Niestety ludzie szukają kogoś, kto podbije cenę zakupu ziemii/dzierżawy... Sam nie raz się o tym przekonałem... :/ 

Weź zawsze nr telefonu od takich , zapisz w notes i dzwoń póżniej. Czasem to działa ale jak ktoś nie ma chęci powierzyć Ci dany teren to nic zrobisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
22 godziny temu, XTRO napisał:

Skąd jesteś? Przyszło by do czego to byś się wycofał 

Dokładnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Marl napisał:

@hardkor113: Niestety ludzie szukają kogoś, kto podbije cenę zakupu ziemii/dzierżawy... Sam nie raz się o tym przekonałem... :/ 

Weź zawsze nr telefonu od takich , zapisz w notes i dzwoń póżniej. Czasem to działa ale jak ktoś nie ma chęci powierzyć Ci dany teren to nic zrobisz...

Święta prawda najlepsze są takie dzierżawy które same wpadaja bez proszenia sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja jakbym chcial to jutro miałbym powiększone gospodarstwo o co najmniej 100 hektarów i to bez proszenia się. Jest tylko jeden szkopuł - musiałbym uprawiać bez dopłat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
9 minut temu, KlimekPL napisał:

Ja jakbym chcial to jutro miałbym powiększone gospodarstwo o co najmniej 100 hektarów i to bez proszenia się. Jest tylko jeden szkopuł - musiałbym uprawiać bez dopłat :P

To i tak lepiej niż w wlkp chcą 2000 za ha.  Dopłaty rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Wszystko zalezy od punktu widzenia, na naszych piachach bez doplat nie ma szans żeby wyjść na plus. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Klasa klasie nie równa mam pola gdzie na IIIa rosnie tak samo jak na IVa , nawet miejsce II KL. totalna glina i na IVa rośnie tak samo i uprawa łatwa

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
17 godzin temu, KlimekPL napisał:

No napisałem że piachy

Kukurydza i słonecznik, kwestia sprzętu. 

U mnie 4b to miejscami czerwona glina ze nie idzie doprawić, jak więcej wilgoci to 160km 4x40 staje. Najlepiej na sucho obrabiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

No właśnie kwestia sprzętu. Nie ma u nas usługodawców z takim sprzętem a sens inwestowania we wlasne maszyny stoi pod wielkim znakiem zapytania. Zostaje żyto, które jako tako stabilnie plonuje i ewentualnie łubin pod dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
5 godzin temu, miwigos napisał:

Klasa klasie nie równa mam pola gdzie na IIIa rosnie tak samo jak na IVa , nawet miejsce II KL. totalna glina i na IVa rośnie tak samo i uprawa łatwa

Wiem ze klasa klasie nie równa, ale w moich stronach jak ktoś mówi ,,piach” to są takie gleby ze nawet problem żeby chwasty miały więcej jak 15cm a miejscami nie ma nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Czyli powinna tam rosnąć sosna

Tomek, czerwona glina i KL IVb , unas takie gleby to II KL. ewentualnie IIIa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj