p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Karol06    364

W zeszłym tygodniu byłem na przetargu w Puchaczowie(powiat łęczyński), działki 4 klasy poszły za czynsz od 4 ton pszenicy wzwyż, szaleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Bylo 19 osób z gminy I osciennych bo to był ograniczony na 250ha, a poszlo z tego co wiem 144ha do jednego znajomy co wozilem mu wapno a reszta na 2 innych. Czynsz chory przy tej cenie pszenicy ale takie są prawa licytacji. Kowr się cieszy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Jeśli piszesz o tym przetargu w puchaczowie to było 29 osób i właśnie jeden wziął większość działek, a reszte poszło na 3/4 osoby z tego co pamiętam

Edytowano przez Karol06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie o Przytocznie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Tak myślałem, ale pisałeś po moim poście i nie byłem pewny hehe

Tak czy siak, oba te przetargi bardzo podobne heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541

3 tony za takie kawałki ? jaka tam klasa ziemi ?

 

u nas już dawno jeden dał prawie 4 tony za 16 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
XTRO napisał:

3 tony za takie kawałki ? jaka tam klasa ziemi ?

 

u nas już dawno jeden dał prawie 4 tony za 16 ha 

Na papierze od III do VI działki pocięte po 10-11ha wszystkich było 22sztuki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541
11 minut temu, aro1975 napisał:

i zrezygnował w tym roku z dzierżawy 😂

serio ? i co teraz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Zrezygnować z ziemi od kowr nie jest tak łatwo jak dobrze kojarzę to czynsz na rok w przód trzeba zapłacić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

NIe brałem nigdy ziemi z kowr ale jestem ciekawy jednej rzeczy .Czy te 3 tony z hektara jest liczone po cenie z roku przetargu czy liczą to co roku po nowej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Po to jest czynsz w pszenicy żeby jego wysokosc była niby adekwatna do ceny plonu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tego nie wiem nie mam żadnej dzierżawy z kowru


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

GUS podaje średnioroczną cenę pszenicy i z tego liczona jest wartość czynszu. Tak mi się wydaję

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Napewno cena z gus tylko czynsz płaci się w 2 ratach luty i lipiec tak było jak startowałem w 2017 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
5 godzin temu, Karol06 napisał:

W zeszłym tygodniu byłem na przetargu w Puchaczowie(powiat łęczyński), działki 4 klasy poszły za czynsz od 4 ton pszenicy wzwyż, szaleństwo

Znajomy mi to opowiadał, wziął 40 ha i budynki, podobno pole 2lata już nawozu nie widziało. Podobno ktoś 6t dał nawet ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Ano tak, działka 11ha iv klasy i troche v klasy poszła za ponad 600dt pszenicy jak się nie myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Czytam i nie dowierzam , jak można takie czynsze walić za ziemię?! Jak dla mnie to 2 tony za ha to już dużo , jaki jest sens takiego przewalania ziemi ? Ja jak w dzierżawę coś biorę to doplaty właściciela i tyle, jak działka jakaś dobra klasowo to 500 zeta bym dorzucił ale to już maks.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
14 godzin temu, bialy2005 napisał:

Bylo 19 osób z gminy I osciennych bo to był ograniczony na 250ha, a poszlo z tego co wiem 144ha do jednego znajomy co wozilem mu wapno a reszta na 2 innych. Czynsz chory przy tej cenie pszenicy ale takie są prawa licytacji. Kowr się cieszy.

Ile do ha dt? Jak 30 to za takie kawałki to dobrze wyrwał :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tomek90 napisał:

14 godzin temu, bialy2005 napisał:

Bylo 19 osób z gminy I osciennych bo to był ograniczony na 250ha, a poszlo z tego co wiem 144ha do jednego znajomy co wozilem mu wapno a reszta na 2 innych. Czynsz chory przy tej cenie pszenicy ale takie są prawa licytacji. Kowr się cieszy.

Ile do ha dt? Jak 30 to za takie kawałki to dobrze wyrwał :o

średnio wyszło mu okolo 30dt do ha za taką ziemie to bardzo dużo tam,


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atom2    4

Historia rozne scenariusze pisze, nie tylko u was takie przypadki.

Malopolska.Byly dzierzawca stanal do przetargu przedstawiajac sie " ja mam tam rolno srodowiskowe wiec tak latwo ci nie popuszcze!" Powiedzialem sprawdzam jak w pokerze i za 12 h syfiasfej laki poszlo 25.5 tys.Tyle zeby na zero wyszedl.Pozniej 3 razy rezygnowal z przetargu bo za kazdym razem dawal "za duzo" choc kwota byla coraz to mniejsza.Ostatecznie wyzebral w gminie 8 tys zl po wielu kontrowersyjnych sytuacjach.

Gmina bez mozgu bo 15 tys ekstra rocznie to zawsze cos.Chlop probowal ustawic przetarg i 3 miesiace mial biegunke bo mogl byc pociagniety przez arimr do odpowiedzialnosci gdyby nie przedluzyl tej dzierzawy.

 

Jak czytam ze ktos placi takie pieniadze, inwestuje kilka tys zl zeby wyszedl na 1- 1.5 k plus to sie zastanawiam...

Po co wam ta robota ? Po co wam to ryzyko i stres ? Smiejecie sie z doplatowcow ale zarabiaja tyle samo co wy a raz w roku ktos im kosi trawe.W jaki sposob chcecie modernizowac swoje parki maszynowe i rozwijac gospodarstwa skoro pracujecie na chleb? 

Widzicie inflacje ? Czujecie ? Inni maja waloryzacje podstaowych wyplat.

Nam ktos waloryzuje doplaty ? Waloryzuje produkt ktory wytwarzamy? Pracy jest wciaz tyle samo ale owoc jest coraz to marniejszy.

5.5 tys za kwiatki dla motylkow.

3 tys za kwiatki dla pszczolek.

A wy za tysiac zlotych  urobieni w pocie i kurzu.Moge zrozumiec hobby na emeryturze bo to nas cieszy.Trzeba tez cos robic na codzien.Ile mozna ogladac telewizor? 

Jedyne usprawiedliwienie jakie moge zrozumiec to to ze ktos pierze pieniadze krecac tymk doplatami, dzierzawami, przychodami, kosztami.

 

Nie wiadomo czy jutro bedzie ropa na cpnie a ktos bierze dlugoletnia dzierzawe jak hazardzista.Gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    518
3 godziny temu, hardkor113 napisał:

Ok a czynsz liczony jest kiedy w żniwa czy gdzieś później?

Z średniej ceny z GUSu co pół roku się płaci 

4 godziny temu, XTRO napisał:

 

 

u nas już dawno jeden dał prawie 4 tony za 16 ha 

2 razy był owies, raz pszenżyto, raz łubin nie zebrany w ogóle i ostatnio chyba pszenica jara. Widząc jak to rosło to 4 tony plonu pewnie ani razu nie było. Dołożył niesamowicie dużo. Jeszcze jak pszenica była po 800 i wziął dopłaty to jakoś można było to przełknąć ale przy tej teraźniejszej cenie pszenicy to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj