p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
extrabyk    5593

Dla świętego spokoju lepiej udać się jeszcze o gminy i zgłosić wycinkę samosiejek celem rekultywacji. To jeśli ta działka jeszcze figuruje jako rolna bo jeśli co jest możliwe została przekwalifikowana na leśną po pozwolenie do powiatu a tam mają leśnika na etacie do tych spraw. Tak czy inaczej najpierw do gminy bo tam się dowiesz czy to jeszcze jest działka rolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Pamiętaj,że w agencji może być to ziemia rolna a w gminie już jako las...bywają takie przypadki. Życzę wygranej w przetargu a jak już będziesz miał dzierżawę w kieszeni to do gminy po zgodę na wycinkę. Dają za darmo tylko trzeba czekać do miesiąca...no i musisz też mieć taką zgodę na piśmie od KOWR bo inaczej gmina może Ci nie dać gdyż nie będziesz właścicielem tylko dzierżawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja przeprowadzałem wycinkę na dzierżawie, zadzwoniłem i pewien naprawdę super Pan wszystko wyjaśnił i nawet podyktował treść pisma jakie musiałem im wysłać. Dostajesz zgodę, musisz ich powiadomić też kiedy tą wycinkę przeprowadzasz, najgorzej jak się jakieś k... trafią i powiedzą że to drewno użytkowe a nie opał.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

tylko Koledzy zapomnieliście dodać iż ANR obecnie KOWR wydanie pozwolenia na wycinke trwa mase czasu dla mojego przykładu i 7znajomych 30maja wziełem grunty i miałem zakrzaczenia wniosek w dniu podpisania umowy dziezawy i do dnia dzisiejszego zero odzewu. a wiec terminy owej instytucji nie obejmują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

U mnie chyba dwa tygodnie i miałem. Oddzial w Poznaniu.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja to samo na Fredry. Tylko teraz tak sobie myśle może w Pile mój wniosek jeszcze leżakuje 

 

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

To dzwon do Poznania, ten pracownik to jest naprawde pomocy gość. I ja wysylalen maila.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Pamiętać należy że wycinkę można prowadzić po za okresem lęgowym a ten tuż tuż.

Jak ja zgłaszałem wycinkę kilku sztuk to było 21 dni na uprawomocnienie. Nikt pisma na zgodę nie wysyłał. Raczej z odmową należy oczekiwać powiadomienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

A ja miałem sytuację że ANR wyraziła zgodę na wycinkę a gmina nie i niestety 5ha przepadło, więc lepiej dokładnie dowiedzieć się w gminie czy wydadzą zgodę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724
2 godziny temu, janczar810 napisał:

ja to samo na Fredry. Tylko teraz tak sobie myśle może w Pile mój wniosek jeszcze leżakuje 

 

U nich wszystko jest możliwe, po kupnie ziemi złożyłem wniosek żeby mi część działek rozłożyli na raty bo była taka możliwość.Po ok miesiacu na dzień przed podpisaniem aktu notarialnego przychodzi pismo,że najpóźniej do dnia podpisania umowy całość kwoty pomniejszona o wadium ma być wpłacona na konto kowr.....Żadnej odpowiedzi na moje pismo w sprawie rozłożenia na raty..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Jeszcze sprawdź czy ta działka nie jest na obszarze chronionego krajobrazu itp... Chciałem wyciąć samosiejki właśnie na OChK, zostawić skupiska dużych drzew (zadrzewienia śródpolne), przyjechał gość z KOWR, uparł się, że mam wyrąbać wszystko co tam rośnie, bo on nie chce więcej tu przyjeżdżać.  Mówię mu o OChK, on patrzy na mnie jak na debila. Dzwonię  do gminy - gość od razu mówi, że nawet na samosiejki nie dostanę od niego pozwolenia. Dzwonię do Regionalnej Dyrekcji Ochrony  Środowiska - gość śmiejąc się z dwóch poprzednich speców mówi, że samosiejki mogę  wyciąć, zostawiając wspomniane skupiska drzew.

I weź tu słuchaj mądrych, kompetentnych i ambitnych urzędników.

Czas załatwienia sprawy w KOWR ~2miesiące.

18 godzin temu, tomekgeo2 napisał:

A ja miałem sytuację że ANR wyraziła zgodę na wycinkę a gmina nie i niestety 5ha przepadło, więc lepiej dokładnie dowiedzieć się w gminie czy wydadzą zgodę .

A co z "przywracaniem gruntów do użytkowania rolniczego"?

 

http://www.sadyogrody.pl/prawo_i_dotacje/104/wycinanie_drzew_przez_rolnika_poza_kontrola_gminy,10273.html

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Orientuje się może ktoś na jakiej zasadzie będą odbywać sie obecnie przetargi ograniczone w kowr. Mam na myśli czy to będzie ustny czy ofertowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

To w drugim ogloszeniu bedzie podane, ze cena wywolwcza lub ustalony stały czynsz


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

A na ile lat i co jak nam dopłaty zabiorą i dlaczego to podmokła VI klasa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

To jak na swoim możesz robić. Na tyle to jeszcze warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Przy 10 latach i tak się opłaca doprowadzić do porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
21 godzin temu, DARKPANTER napisał:

dziś podpisana umowa na prawie 5 ha za dopłaty i podatek mój

ja podpisałem na 10 lat 3,5ha (pomiędzy moimi działkami - teraz mam 15ha w kawałku) - oddaje dopłaty i płace podatek, a akcyza moja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj