p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
massei8    136

wtedy to miałem nw może z 15 lat kiedy to było xD

Edytowano przez massei8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Na 200 ha własnej ziemi żyje sie jak pączek w maśle,przy takich zbiorach ,jak piszesz,według twojej kalkulacji zostają 4 tyś na czysto,po co więcej dzierżawić ,co roku dokupić 5 ha lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136
co jakiś czas się coś dokupi dla jednego starczy ja jestem z tych którym zawsze mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Jak byś troszke zachorował i poszedł na cały wrzesień do szpitala to bys inaczej zaczął mysleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
22 minuty temu, massei8 napisał:

co jakiś czas się coś dokupi dla jednego starczy ja jestem z tych którym zawsze mało

Tylko  pamiętaj  że ,, Trumna  kieszeni  nie ma,,  :)

Wszystkiego  najlepszego  w Nowym roku  dla  wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
4 godziny temu, massei8 napisał:

wtedy to miałem nw może z 15 lat kiedy to było xD

Jak to kiedy to było...ledwo 5 lat minęło więc jeśli w 2012 miałeś 15 lat to teraz masz 20 a i to jak widać nie wiele zmieniło...chyba ziemi przybywa więcej niż rozsądku i rozumu :D

Jeśli chodzi o mnie to gdyby ktoś dał mi 1.000,- zł. dzierżawy plus dopłaty dla mnie i zapłacił podatek to nawet chwili bym się nie zastanawiał. Sprzętem bym sobie na usługach bez ciśnienia jeszcze dorobił i żył jak człowiek...a gdyby co jest nie możliwe ze względu na klasy gleb u nas ale teoretycznie gdybym miał taką glebę w takim miejscu gdzie płacą 2.000,-2.500,- tyś plus dopłaty i podatek to nawet nie napiszę co bym robił z kim i gdzie bo jak widać za dużo małolatów na AF i nie chcę i gorszyć :D

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

MIałem właśnie napisać  to odnośnie wieku,

Wg mnie w uprawach polowych(nie biorę pod uwagę warzyw)więcej jak 1000,-/ha(dopłaty po stronie dzierżawcy)jest głupotą, niech każdy robi jak chce ale tyle płacąc to lepiej iść na etat do pracy i obrabiać swoje po godzinach

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, miwigos napisał:

Jak byś troszke zachorował i poszedł na cały wrzesień do szpitala to bys inaczej zaczął mysleć

no com Ty on z tych co bęą żyć wiecznie B|świątek piątek cy niedziela ciągle mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Widzisz ,zapytałeś ojca o szczegóły i teraz to ma sens - bo z 2k robi się tysiak z hakiem... Ciskamy się o to bo w przeciwienstwie do Ciebie (bez obrazy) ogarniamy jakie są koszta uprawy... ;)

Edytowano przez alvaroalvaro78
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136
21 godzin temu, massei8 napisał:

podam przykład qq z tego roku dzierżawa 2tys klasa 3-4 nakłady 5 tys - dopłata plon na sucho 11,3 t to sb odp sam czy się opłaca

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Rozumie że czynsz jest wliczony w nakłady    tak więc 11,3 x 630 plus 7 % VAT daje przychód 7617 zł No to w twym przypadku to jest jednak biznes TAAKI ZYSK no i jeszcze dopłaty

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

MASEI napisałeś to tak nie gramatycznie i nie logicznie że dla mnie z tego wynika że po stronie kosztów jest dzirżawa + nakład czyli 7k a po stronie zysku jest plon + dopłata także nie czepiajmy się o to co pisałeś a co nie :)

 

PS. Czy wam też tak się zamula forum podczas pisania odpowiedzi na wątki ? Piszę z kom...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

czasem się przycina, u nas nie idzie się nic wiele dowiedzieć co kto i jak bo każdy ci co innego powie. Co jest zupełnie normalne, nie ważne czy będziesz się pytał dzierżawcy czy dzierżawiącego :P
ja się godziłem w tamtym roku za podatek ( 5 - 6 kl ) i 250 zł + podatek 4 kl w tym też od państwa ale bez podatku bo była odłogowana przez 20 lat ale w tym  roku wątpię żeby się udało coś dobrać na tych warunkach :/ 
ogólnie wydaje mi się że u nas godzą się pół na pół płatności jeśli jest 3 - 4 kl tak przynajmniej udało mi się usłyszeć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
17 godzin temu, soltys48 napisał:

MIałem właśnie napisać  to odnośnie wieku,

Wg mnie w uprawach polowych(nie biorę pod uwagę warzyw)więcej jak 1000,-/ha(dopłaty po stronie dzierżawcy)jest głupotą, niech każdy robi jak chce ale tyle płacąc to lepiej iść na etat do pracy i obrabiać swoje po godzinach

a więc tyle ile powinno się "płacić". Ja osobiście także nie widzę innego wariantu, no chyba za ziemia super  i spory kawałek w prostokącie to pare stówek można dołożyć

 

17 godzin temu, massei8 napisał:

ja płace 2 tyś ale moja dopłata to nw co się ciskacie

na krawędzi opłacalności i nie masz co się oszukiwać. Ale jak czytam ten wątek to widzę ze i tak masz "dobre" warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
1 godzinę temu, janczar810 napisał:

 

 

na krawędzi opłacalności i nie masz co się oszukiwać. Ale jak czytam ten wątek to widzę ze i tak masz "dobre" warunki.

Przy tym czynszu to ze 800-1000zl mu zostaje.Lepsze to niz siedzienie i biadolenie ze nic sie nie oplaca.Co nie zmienia faktu ze czynsze mogly by byc mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

powinny być paragrafy mówiące o tym iż w przypadku czy to powodzi czy suszy bądź innej siły wyższej czynsze powinny być umarzane, a ponato dzierżawca bierze dopłąty i to powinny podlegać negocjacji jako ewentualny czynsz w jednostkach procentowych. I także wszystkie zaobowiązania takie jak podatek itd. po stronie dzierżawcy. Akcyza i tak dzierżawcy bo mamy papier i UG przyzna użytkownikowi daną pule.

Tylko niestety mentalność ludzka jest taka że nie jednokrotnie wolą(potencjalni wydzierżawiający) dołożyć do "interesu" aniżeli inny miał ich mniemaniem coś wiecej.  Jest to przykre ale nagminne w każdym środowisku.

 

ps. Słyszałem kiedyś fajny teks od koleżanki pokroju "faceci to chyba nie wiedzą do czego służą ich dłonie............" -w mysli juz hmmm ,a budzi się rzeczywistość "DO ROBOTY !!!!"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Normalne czynsze , żeby coś zostało jak rok niekorzystny,po co dajecie 2-3 tyś, za hektar,1,5 tyś maks minus dopłata czyli 700 zł czynsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodar55    13

Może to tak troche nie na temat ale mam pytanie chcę wziąć w dzierżawę na 10 lat od kowr 1.6 ha ugoru porośnietego już samosiejkami 20-30 letnimi i je wyciąc byłem w agencji i mogę to wziąc na przetargu i wyciąć drzewa tylko musze wniosek do nich napisać i mam pytanie czy muszę to jeszcze gdzieś składać jakieś papiery żeby wyczyścic tą działkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj