p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
massei8    136
u mnie to się śmieje że to jest jak z babami choć nie pasuje i drogie to i tak wezmę żeby inny tego nie miał xd
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Panowie śmiejecie się że że są rolnicy co płacą wysokie czynsze a ja wam powiem tak ,u nas są stawki około 1000zł do 1500 zł za ha plus dopłata właściciela i ci co takie stawki płacą całkiem nieżle prosperują większość to nowe ciągniki kombajny co nikturzy budują domy a ci co im się nigdy nieopłacało to albo sprzedali alno oddali w dzierżawę i teraz pracują za wysokimi płotami w Niemieckich fabrykach ta że niema co się spierać jak kto woli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136
ja też tyle płace i nie narzekam wolę wydzierżawić za 2 tyś jak kupić za 100 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Wioskę obok jest dwóch co też po tyle daje czyli 1000zł + dopłata właściciela. W wiosce było 10-15 mniejszych gospodarzy po 10-20ha to im oddali w dzierżawę i się śmieją. W sobotę niedzieli grilluja, popijają piwko i patrzą jak ryje w polu jeden z drugim świątek piątek i niedziela. Pytanie jak na tym wychodzą przy zbiorach pszenicy na poziomie 5-7t. Bo dokładać ze swoich hektarów w cudze po to żeby ,,mieć więcej ha i roboty" to trochę mija się z celem. Bo przy takim czynszu i plonach to bóg wie ile nie zostaje, a tłuc się po skibach, jeździć ileś czasu na każdym hektarze żeby zostało 200-300zł to bym wolał się położyć i leżeć.

 

17 godzin temu, piratqwert napisał:

to zależy kto co uprawia.... i jaka to ziemia.

te 2,5 tyś to za 3kl spokojnie mogę zapłacić. za 2 i 1 do 3 tysi.....

w brew pozorom przy 10ha. 2500 a 3000 dzierżawy to już nie jest tragiczny koszt. oczywiście uprawiając z głową.

w tym roku miałem w dzierżawie 3,5ha. zapłaciłem 7000 plus dopłaty. uprawiłem 3ha pora i 0,5 ha kalafiora. (plus po kalafiorze por na poplon) por oddał mi  34tony (średnio - szału nie było ale narzekać też nie można było) cena 0.88gr/kg plus za poletko z kalafiora i pora na poplon wziąłem ok 27 tyś. jak policzyć to wszystko to dzierżawa nie wyszła tak źle! niestety jak to sąsiad zobaczył... to mi dzierżawę zabrał:) ale ja nie narzekam.... swoje zarobiłem

Chłopie o czym ty piszesz!? Inne są pieniądze z warzyw a inne z uprawy zbóż.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
10 godzin temu, Fifarifa napisał:

W mojej okolicy 2-2,5 tysia /ha płaca bez problemu. Niektorzy widza co sie dzieje, przeliczaja i wola całą ziemie wydzierzawic, bo konkretny pieniadz bez zadnej roboty, a jeleni ktorzy tyle płaca nie brakuje. 

Ale  Płacą   czy tylko  tak  oferują

Bo  wydzierżawić  nie problem  ale kasę dostać  za tą dzierżawę  już  tak.

Jak wydzierżawiać  takim szaleńca  to tylko  kasa za rok z góry  inaczej nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
10 godzin temu, massei8 napisał:

podam przykład qq z tego roku dzierżawa 2tys klasa 3-4 nakłady 5 tys - dopłata plon na sucho 11,3 t to sb odp sam czy się opłaca

 

teraz nie kupuję bo go przymknęli

 

ostatnio to z 2 lata temu

 

9 godzin temu, massei8 napisał:

dokładnego teraz ci nie napisze no nakład mnie wyniusl 5tys i dopłaty to niech będzie 4,2tys 11,3t * 600=6,78-4,2=2,58tys zysku

 

tak by troszkę wienkszy nakład był ale udało mi się wysuszyć za 5 zł za t%

Czyli Ty za przeproszeniem jeba... cały rok przy tej uprawie, martwileś się o pogodę, wysoki plon, zbiór i zarobiłeś 580zł więcej od wydzierżawiającego. Normalnie interes życia,  nic tylko brać dzierżawę po 2k 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

W stosunku do właściciela pola to G. a nie więcej ;) . Zaplaciłeś 2k za dzierżawę a na czysto zarobiłeś 2,58k zł tyle że właściciela pola wielkie g obchodzilo czy aura będzie sprzyjała. 100m ode mnie rosła do wczoraj kukurydza. CR na gąsienicach ledwo po 1/4 zbiornika ją z tego pola wdarł... miałbym tą kasę w D. tak męcząc sprzęt i płacąc 2k dzierżawy ... Nie jestem wielkim obszarowcem ale 80 kilka ha mam swojego. Sprzęt praktycznie cały nowy,  włącznie z halą i domem i potrafię liczyć kasę ale i szanować swój czas czego też wymagam od osób wydzierżawiających...

Edytowano przez alvaroalvaro78
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136
każdy robi jak uważa ją z ojcem prowadzę gosp mamy niecałe 500 ha z czego swojego ok 200 i ci powiem że nie narzekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, massei8 napisał:

ja też tyle płace i nie narzekam wolę wydzierżawić za 2 tyś jak kupić za 100 tys

Masz rację lepiej dzierżawić bo to mniej  jak odsetki od kredytu a jak coś się mieni to ziemię zabiorą a kredyt zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

po 100 tys i ktoś to kupuje mam ofertę za III I iv KLASĘ po 35 i chyba nie będę kupować chyba że znajdę dzierżawcę za 2000 łącznie z dopłatą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla jednego będzie warte 30 da innego 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136
po 100 kupowali bo chcieli pokazać co to oni nie mogą że stolarza przebiją ale teraz się tak zajebali za na spłatę 50 ha musi pracować 100 innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, AleksanderX napisał:

po 100 tys i ktoś to kupuje mam ofertę za III I iv KLASĘ po 35 i chyba nie będę kupować chyba że znajdę dzierżawcę za 2000 łącznie z dopłatą

Jak tobie nie nudzi się to ciągłe wciskanie kitu i bajek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38
8 minut temu, massei8 napisał:

po 100 kupowali bo chcieli pokazać co to oni nie mogą że stolarza przebiją ale teraz się tak za***ali za na spłatę 50 ha musi pracować 100 innych

A ty co chcesz pokazać przy 500 hektarach jak Ci 300 zł zostanie to coś zarobisz a mimo wszystko ci co wzięli po 100 tysiący płacą kredyt a ty przez 20 lat dzierżawy wywalisz 60000 na dzierżawy i ci wezmą i będziesz miał fige z makiem i pewnie ryjesz po niedzielach w polu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136
widzę że wiesz ile mi zostaje lepiej odemnie ale ok tylko mi coś zostanie a jak kupie po te 100 to co że po 10 latach swoje bd miał jak przez te 10 lat na ha bd musieć robić 2 inne i tak nie mam zysku tylko z tych kupionych ale też z innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
45 minut temu, zetorki12 napisał:

Jak tobie nie nudzi się to ciągłe wciskanie kitu i bajek ?

Ludziku piszesz nie na temat i pokazujesz jaki poziom reprezentujesz i pewnie chcesz nachapać się dzierżaw

Edytowano przez AleksanderX
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj