p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pajej    231
13 godzin temu, piratqwert napisał:

to zależy kto co uprawia.... i jaka to ziemia.

te 2,5 tyś to za 3kl spokojnie mogę zapłacić. za 2 i 1 do 3 tysi.....

w brew pozorom przy 10ha. 2500 a 3000 dzierżawy to już nie jest tragiczny koszt. oczywiście uprawiając z głową.

w tym roku miałem w dzierżawie 3,5ha. zapłaciłem 7000 plus dopłaty. uprawiłem 3ha pora i 0,5 ha kalafiora. (plus po kalafiorze por na poplon) por oddał mi  34tony (średnio - szału nie było ale narzekać też nie można było) cena 0.88gr/kg plus za poletko z kalafiora i pora na poplon wziąłem ok 27 tyś. jak policzyć to wszystko to dzierżawa nie wyszła tak źle! niestety jak to sąsiad zobaczył... to mi dzierżawę zabrał:) ale ja nie narzekam.... swoje zarobiłem

mam 3 kl za 2 tys oddam zostawie sobie z 1 moze 2. tez robie w warzywach, ale o ludzi cięzko, ciągle trzeba maszyny kupowac bo kto sie nie rozwija ten sie cofa. wydzierzawie ok 20 ha x 2 tys = 40 tyś /12 = 3,33tyś miesięcznie przyzwoita pensja jak za nic nie robienie. Może to i mniej niz wyciagne z gospodarstwa, ale ile mniej zmartwień ile wiecej czasu

  • Like 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
25 minut temu, massei8 napisał:

widzę że wiesz ile mi zostaje lepiej odemnie ale ok tylko mi coś zostanie a jak kupie po te 100 to co że po 10 latach swoje bd miał jak przez te 10 lat na ha bd musieć robić 2 inne i tak nie mam zysku tylko z tych kupionych ale też z innych

u nas w okolicy jest właśnie dwóch takich co mają po 300ha z czego swojego mają może po 150ha. Wszystek sprzęt nowy, Biorą w dzierżawę co się da, kupować nie kupują bo z czego. A biorą w dzierżawę bo już nie mają wyjścia i odwrotu. Im musi zostać nawet 100zł/ha bo to ich ratuje, inaczej skąd wezmą kasę na spłatę kredytów. Wiem ile mają kredytów bo jeden i drugi jest radnym więc są oświadczenia majątkowe. Dlatego patrząc na 2 z przodu i 6 zer z tyłu to nie wiem czy śmiać się z nich czy współczuć. Jedni mówią Nie żałuj nikomu roboty, Drudzy zaś mówią że Robota lubi głupiego. A w niektórych przypadkach jest robota i gówno nie pieniądze, ale za to HEKTARY!!!

Edytowano przez koniu
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ja też się czasami tak myślę że robota lubi głupiego ale dalej siedzę w tej głupocie pracuję,pracuję ale się zastanawiam po co tak dużo pracować skoro do zycia trzeba tak małó

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

każdy pracuje żeby mieć z tego sensowne pieniądze. Tylko lepiej mieć mniej a żyć na poziomie. Spędzać czas z rodziną, gdzieś wyjechać, coś zobaczyć itd. A nie tylko przewracanie ziemi itd. U mnie Ci co mają mniej to widać że żyją lepiej. Tak jak pisałem gdzieś jadą z rodziną, odpoczywają, dbają o dom i koło domu. Tam gdzie więcej to tylko pole i pole, inwestycje w sprzęt, a dom czasami wygląda jak opuszczony, koło domu juz nie wspomnę.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
2 godziny temu, massei8 napisał:

każdy robi jak uważa ją z ojcem prowadzę gosp mamy niecałe 500 ha z czego swojego ok 200 i ci powiem że nie narzekamy

Chyba ojciec z tobą, a to delikatna różnica...

Ile macie pracowników na te 500 ha i jaką dostają wypłatę?

A z resztą... ja tego nie kupuję, plączesz się w zeznaniach, a z twojego stylu wypowiedzi wynika, że masz max 15 lat.

 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

massei8 ja dalej czekam na rozliczeni- to jedyna rzecz która by cię wybroniła przed tym bajkopisaniem, bo jakby nie licząc i uściślając twój wynik plonu to ty rocznie z 500zl/ha zarabiasz

Gość który tobie wydzierżawi z 10ha to rocznie ma 30k na czysto bez zmartwień, a ty przy założonym przez ciebie dochodzie musisz zapir... Z tego musisz utrzymać rodzinę i modernizować park maszynowy. Wydzierżawiajacy ma zysk z ziemi i jeszcze możne pracować gdzie wyciągnie drugie tyle

Gdzie tu rozsądny wynik finansowy?

19 minut temu, kamil18fmr napisał:

Co wy wiecie o wysokich czynszach i cenach ziemi...

Przasnysz- Ciechanów

dzierżawa 1500-2000zł/ha + dopłata + podatek dla właściciela (przy typowo rolniczych, nie warzywniczych )

ceny zakupu 70-120 tys/ ha

 

 

kamil18fmr a jak uważasz skąd się to wzięło? Normalne prawa rynku tam gdzie jest popyt na ziemie a podaży nie ma to cena wtedy świruje. I jak ci sie wydaje kto jest temu winien

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
11 minut temu, piotrp88 napisał:

Chyba ojciec z tobą, a to delikatna różnica...

Ile macie pracowników na te 500 ha i jaką dostają wypłatę?

A z resztą... ja tego nie kupuję, plączesz się w zeznaniach, a z twojego stylu wypowiedzi wynika, że masz max 15 lat.

 

Pewnie napisze że pracowników nie ma, tylko on i ojciec pracują. U nas na 250ha jest 2 ludzi, jak robota typu żniwa i siewy to 3 osoby pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
rozumiem takie wysokie czynsze 1000-1500 przy uprawie warzyw czy owoców ale przy uprawie zbóż kukurydzy to życzę powodzenia dzierżawcy wiadomo ze pierwszy rok to żeby na koszty zarobić bo od razu porządne wapnowanie nawożenie a często obornik a to wszystko kosztuje chyba ze wam dają ziemię w dzierzawe w dobrej kulturze ale u mnie się to nie zdarza
  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136
rozliczenie to napiszę potem albo na PW ci wyśle bo nie mam w tej chwili przy sb wszystkich faktur. W polu spokojnie daje radę z kuzynem i w żniwa ojciec i dziadek dochodza. Hodowle ogarniają rodzice i w żniwa jeden pracownik i ja jak nie ma pracy w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
22 minuty temu, AleksanderX napisał:

Na 250 ha  2 osoby to chyba z hodowlą

Nie, bez hodowli. Nie będę dyskutował na temat ile ha można obrobić w 2 osoby i po co 2 osoby lub co oni robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
29 minut temu, piotrp88 napisał:

Te 2 trole chyba naprawdę myślą, że ktoś wierzy w ich bajeczki.

A ty to ile ha możesz sam obrobić no chyba że masz jako główny ciągnik c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
2 godziny temu, koniu napisał:

u nas w okolicy jest właśnie dwóch takich co mają po 300ha z czego swojego mają może po 150ha. Wszystek sprzęt nowy, Biorą w dzierżawę co się da, kupować nie kupują bo z czego. A biorą w dzierżawę bo już nie mają wyjścia i odwrotu. Im musi zostać nawet 100zł/ha bo to ich ratuje, inaczej skąd wezmą kasę na spłatę kredytów. Wiem ile mają kredytów bo jeden i drugi jest radnym więc są oświadczenia majątkowe. Dlatego patrząc na 2 z przodu i 6 zer z tyłu to nie wiem czy śmiać się z nich czy współczuć. Jedni mówią Nie żałuj nikomu roboty, Drudzy zaś mówią że Robota lubi głupiego. A w niektórych przypadkach jest robota i gówno nie pieniądze, ale za to HEKTARY!!!

Brawo kolego święta racja .U mnie jest też takich 3 ,co tylko hektary biorą i za..niczają świątek piątek i każdą niedzielę .

Mam pytanie z innej beczki   sąsiad mi zaoferował 2 ha klasa 4a,b obok mojego pola trochę górki niestety do tego ze 4 słupy energetyczne i małe błotko po 50 tysi hektar .Warto się zastanowić nad tym ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Cena jak na nasz rejon normalna a na pewno jeszcze coś sie skubnie,jak regularny i obecnie bez wody to śmiało brać,banki wyceniają do kredytu taką klasę około 54 tyś,co do dzierżaw 2tyś/ha bez produkcji zwierzęcej,lub ogrodniczej to samobójstwo rozłożone na raty,u nas po trzech latach zaczynają rzucać takie dzierżawy,tak wysokie dzierżawy nie mają racji bytu ,jeżeli dotyczą klas ziemi od 3a do 5 i to wszystkie występują klasy występują na jednej działce[mozaikowatość gleb];)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzcie całego Masei8 czy jak mu tam na poważnie. Pamiętam jak się pojawił i była dyskusja ile to zbiera ton z hektara . Nie chce mi się  tego szukać ale było to wtedy gdy pojawił się na forum jako świeżak

Edytowano przez robert123farmer
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj