phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Nie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a olszyna i krzaki i nieuzytki typu kawalek jakis bagien gdzie pokrzywy rosna bedzie zaliczane i to jak bedzie wygladalo ze na to doplaty tez dostaniemy za jakies nieuzytki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

tak spełnisz wymóg efa - roślina wiążąca azot 

roślina w plonie głównym ( tu roślina ta musi być od 15 maja do 15 lipca na polu) więc  masz uprawę do dywersyfikacji

płatność do roślin wysokobiałkowych

 

A co jeśli ktoś uprawia ziemniaki wczesne i kopie je na początku czerwca? To chyba raczej do 15 lipca nie będzie ich trzymał na polu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A czy jesli posieje np koniczyne lub lucerne z wsiewka np owsa jako rosline majaca powstrzymach chwasty- oczywiscie skosze owies np pod  koniec maja na kiszonke - to czy moge podac uprawe jako rosline wysokobialkowa, czy tez istnieje mozliwosc siewu koniczyny tylko w czystym siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

A czy jesli posieje np koniczyne lub lucerne z wsiewka np owsa jako rosline majaca powstrzymach chwasty- oczywiscie skosze owies np pod  koniec maja na kiszonke - to czy moge podac uprawe jako rosline wysokobialkowa, czy tez istnieje mozliwosc siewu koniczyny tylko w czystym siewie?

generalnie jest tak, że strączkowe do dopłaty nie mogą być w mieszance ze zbożami ale jak to wykosisz przed lipcem nikt się nie powinien czepić bo kontrole do dopłat zaczynają się w lipcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jełsi codzi o dopłaty nowe to chyba jeszcze nikt do konca nie wie co i jak


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

witam mam pytanie .czy jeśli mam 24ha w tym 8,5ha lak i około 1,5ha to las zabudowania oraz staw i nieużytki to proekologia mnie nie obejmie bo wychodzi mi około 14ha ornych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Czy aby dostać dopłatę dla młodego rolnika trzeba być w KRUS ?...

Nie trzeba, ale trzeba mieć przepracowane lata w gospodarstwie rodziców. To trzeba jakoś udowodnić, a jak faktycznie rodzice mieli(mają) gospodarstwo, to nie powinno być trudne.

obyś miał rację bo na wiosnę myślę ściąć talerzówką jedną łąkę (JPO zgłaszane w 2014) która była na tatę i podać ją na siebie z koniczyną białą i mieć głęboko gdzieś liczenie rowów, drzew, połaci przy lesie. W sumie może nawet się wyrobię posiać ją na wiosnę oby tylko dało się wejść w pole.

A czy tata miał zaznaczone wewniosku? Tylko JPO? Bo ja miałem również wpis TUZ i teraz się zastanawiam, jakie to sankcje, jeśli chciałbym z Tuz-a wyjść w kierunku np. koniczyny...:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

...A czy tata miał zaznaczone wewniosku? Tylko JPO? Bo ja miałem również wpis TUZ i teraz się zastanawiam, jakie to sankcje, jeśli chciałbym z Tuz-a wyjść w kierunku np. koniczyny...:|

No ja wypełniałem wniosek i samo JPO we wniosku taty pisałem.

Jak była historyczna PZtka to i tak była na mnie a że przypadkiem dokupiłem łąki i przekraczałem limit PZtki to pozostałe łąki wpisywaliśmy jako JPO.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

czyli to już w tych wnioskach będziemy musieli deklarować te wymogi, ale jak już jest posiane, to co teraz mam orać 25% i siać motylkowate ?  myślałem ze jeszcze nie ten rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Ja na razie za bardzo nie zagłębiam się w temat, ale jeżeli masz już obsiane jednym gatunkiem np pszenicą to myślę, że wystarczy napisać, że jest np. 70% ozimej, reszta jarej i dywersyfikację zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba jesteś w błędzie

 

Za odrębną uprawę uznawany będzie:

– rodzaj w klasyfikacji botanicznej upraw,

– forma ozima i jara tego samego rodzaju,

– gatunki z rodzin krzyżowych (Brassicaceae), psiankowatych (Solanaceae) i dyniowatych (Cucurbitaceae),

– grunt ugorowany,

– trawa lub inne rośliny zielne (z przeznaczeniem na paszę).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz zasiać jęczmień pszenicę i pszenżyto i już masz trzy grupy a jare czy ozime to niema znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Kolega suzuki18l ma już posiane, więc wystarczy podzielić odpowiednio procentowo zasiew na formę jarą lub ozimą i będzie miał zazielenianie. Raczej tego nie sprawdzą. Jeśli ma większe gospodarstwo i będzie musiał mieć obszary proekologiczne, to prawdopodobnie  wystarczy, że zrobi po żniwach płytką uprawkę i posieje np grykę, rzepak lub jakieś motylkowe. W ten sposób będzie miał samosiewy zboża + roślina z odrębnego gatunku. Ilość potrzebnych hektarów razy przelicznik 0,3 i załatwi temat.

Jeżeli mój tok rozumowania jest dobry to to całe zazielenianie i obszary proekologiczne to tylko dodatkowe główkowanie, papierologia i możliwość zwiększenia etatów w biurach powiatowych.

A tu jest wszystko bardzo dobrze wyjaśnione. I są na końcu bardzo przydatne  tabele

 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/Kalkulator/Zazielenianie_przewodnik.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Faktycznie kto chce sobie samemu rozpracować te przepisy dla swego gospodarstwa w tym linku wyżej wszystko się dowie ja mam do 15 ha siałem dotychczas ok 7-8 ha zbóż ozime 5-6 ha jare i co rozumiem nic dla mnie się nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

ja stwierdzam ze te kilka ha łąk i dostałem w dzierżawę 1,30 ha to zasieje łubin i tez załatwię sprawę , % będą się zgadzać , jedna notka mnie ratuje:uprawy wiążące azot oraz ugory mogą być jednocześnie zaliczane jako uprawa w ramach dywersyfikacji upraw oraz jako obszar EFA, 

zastanawia mnie tylko te słowo ,, mogą być''  nie napisali że są czy kwalifikują się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jest taki zapis :

zadrzewienia grupowe
o maksymalnej powierzchni do 0,3 ha, których korony drzew zachodzą na
siebie
 
i tak mam olszyne no wiadomo o co chodzi i ona ma powierzchnie 0,7 ha ale to jest na jednej dzialce tylko ze ta olszyne dzieli row i tak wychodzi ze by 3 dzialki byly to by moglo tak byc czy nie
,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

warchest ,tak możesz podać takie grupy , jak i rów wliczyć 

stawki szacowane:

JPO 110 

płatność za zazielenienie 74

bydło od szt. 70

rośliny wysokobiałkowe 326

ziemniaki 400

płatność dla młodych rolników 62 do ha

płatność dla gosp poniżej 6 ha 1250 rocznie

płatność dodatkowa 41 dla gosp. do 30ha 

 

co do wysokobiałkowych nie chce mi się wierzyć ze tyle EURO będzie tosz to niemal 1000 zł 

płatność dla młodych rolników fajna sprawa szkoda ze tylko przez 5 lat, ja już 4 lata gospodarze to skorzystam jeden raz, 

ciekawostka dla gosp. do 6 ha , taki zastrzyk 1250 EURo  dodatkowo, jak skończy mi się 5 lat bo skorzystałem z premii MR to dziele gospodarstwo , małe gosp , same przywileje, nie ima się ich modulacja , a teraz takie wsparcie .  

płatność do bydła ciekawi mnie czy będzie tak jak wcześniej uzależnione szt bydła do ha łąk posiadanych w gosp, mam nadzieje że nie ,

jescze jedna sprawa mnie nurtuje , czy modulacja po przekroczeniu 2 tyś i 5 tyś euro będzie w tym 2015 roku?

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jakie dodatkowo 1250euro? dostaniesz tą kasę jak zrezygnujesz z dopłat i nie do ha tylko na całe gospodarstwo

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1250 euro to cwany projekt, ale nie dla rolnika

załozmy ze masz 5ha

w tym roku masz zboze czyli

jpo 110

zazielenienie 74

razem 184 srełro do ha czyli ok 736zł x 5ha = 3680zł

automatycznie cie przenosza do tego systemu jezeli we wniosku nie zaznaczysz ze nie chcesz przystapic

na drugi rok siejesz łubin

a wiec 

jpo 110

zazielenienie 74

wysokobiałkowe ok 300

razem 484 czyli ok 1900zł z hakiem x 5ha = 9600zł 

ale ohoho przystapiłes do programu a wiec wypłacimy ci 1250 euro czyli 5 tys   :D  :D  :D

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj