phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
henio2    545

Jak masz dzierżawę do zapłaty na 30 czerwca to płacisz ją w lutym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

i pomyśleć że kiedyś nie było wcale dopłat a mimo to ludzie zarabiali o wiele więcej i byli szczęśliwi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale niema nic ze wyplata będzie w czerwcu gdzie wy to macie napisane

 

Pisza co chcą. W decyzji nie ma żadnych terminów kiedy moze byc kasa wypłacona. Termin jaki ma agencja na wypłatę to od 1 grudnia do 30 czerwca następnego roku. I moze byc tak ze wszyscy dostana decyzje w grudniu a kase wszyscy 30 czerwca. Będzie to zgodnie z prawem. Wiadomo ze lepiej mieć kase na koncie wcześniej niż później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Teoretycznie jest termin płatności do czerwca ale ja 3 lata temu miałem dopłaty dopiero w sierpniu i gucio mozna im zrobić. i to wszystko było z winy pracownika biura powiatowego. sami mi mówili że aż z Warszawy dzwonili do biura powiatowego żeby wystawili płatnośc bo nie mogą zamknąć płatności za dany rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i pomyśleć że kiedyś nie było wcale dopłat a mimo to ludzie zarabiali o wiele więcej i byli szczęśliwi.....

Masz racje. U mnie kiedyś kto mial więcej niż 10 ha to byl bogaty. Ludzie mieli mniej niz 10 ha, nigdzie nie pracowali poza rola i potrafili postawić wszystkie budynki, kupić sprzet do gospodarstwa i wykształcić dzieci. Mieli wiecej dzieci niż teraz. Wszystko to osiągnęli ciezka praca, wytrwałością i oszczędnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktos może wie ,jak długo od otrzymania decyzji czeka się na pieniądze?

nie ma określonego terminu. Moze czekac i dzien a mozesz czekac 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19720

NIe i szybko nie dostanie.....

Dziś dostałem pismo z biura powiatowego,że z powodu zawiłości mojego wniosku przedłużają termin wydania decyzji dot.PROW(zapewne onw)do 31.03.2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja na razie nie dostaję żadnych pism z agencji to może coś przeleją w końcu pod koniec miesiąca  :).


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

napewno dostaniesz coś albo decyzje naliczoną albo dlaczego nie dostałeś jeszcze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

NIe i szybko nie dostanie.....

Dziś dostałem pismo z biura powiatowego,że z powodu zawiłości mojego wniosku przedłużają termin wydania decyzji dot.PROW(zapewne onw)do 31.03.2016

 

To po co taki zawiły wniosek urzędasy skonstruowały, że sami go nie ogarniają. ;)

 

 

 

Najbardziej wnerwia mnie jedna rzecz. Sprawność działania państwa jest doprawdy żałosna we wszystkim za co się zabierają. Za dużo w tym wszystkim polityki a za mało myślenia. Miliony na komputery, miliony na systemy, miliony na obsługę niepotrzebnych pisemek.

 

Koledzy wyżej napisali, że mają czas do czerwca. Owszem ale wprowadzając dopłaty nastawili dużą część gospodarstw na pewne planowanie w wydatkowaniu tych kwot. Priorytetem powinno być przekazanie środków w terminach rok rocznie podobnych aby nie zaburzyć płynność gospodarstwa. Niestety u nas takie myślenie jest obce.... 

 

 

 

Najbardziej bym chciał aby opłacalność produkcji była na takim poziomie aby pokazać środkowy palec i powiedzieć "w du... z waszymi dopłatami i chorymi duszącymi gospodarkę standardami."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakiej wysokości są dopłaty do TUZ?

 

Platnosci do TUZu nie ma jako takiej. Pewnie pytasz czy jest dodatkowa płatność, nie ma. Stawka taka sama jak do zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

dostał ktoś po kontroli bydła na miejscu dopłaty?

Ja dostalem zaliczke i onw a teraz cisza... To jest loteria koles z sasiedniej wioski mial tez kontrole a doplaty juz dawno dostal i ponad 30ha

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostał ktoś po kontroli bydła na miejscu dopłaty?

 Będąc przy okazji  wczoraj w ARIMR dowiedziałem sie , iż gospodarstwa po takiej kontroli ( moje również ) ma dostać dopłaty do 29 kwietnia , oczywiście może to nastąpić wcześniej ... także  cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Masz racje. U mnie kiedyś kto mial więcej niż 10 ha to byl bogaty. Ludzie mieli mniej niz 10 ha, nigdzie nie pracowali poza rola i potrafili postawić wszystkie budynki, kupić sprzet do gospodarstwa i wykształcić dzieci. Mieli wiecej dzieci niż teraz. Wszystko to osiągnęli ciezka praca, wytrwałością i oszczędnością.

Teraz jest to samo. Ludzie ciężką pracą wytrwałością i oszczędnością gromadzą majątki. Dzieci mają mniej bo im się nie chce wychowywać - lepsze wygodne życie. Kiedyś mieli 3 ha i byli bogaci, potem trzeba było mieć 6, 10 i tak kolejno. Teraz trzeba mieć 30-50 więc tu ani dopłaty ani Unia nie mają nic do rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Masz racje. U mnie kiedyś kto mial więcej niż 10 ha to byl bogaty. Ludzie mieli mniej niz 10 ha, nigdzie nie pracowali poza rola i potrafili postawić wszystkie budynki, kupić sprzet do gospodarstwa i wykształcić dzieci. Mieli wiecej dzieci niż teraz. Wszystko to osiągnęli ciezka praca, wytrwałością i oszczędnością.

Nie jestem za UE , ale to o czym piszesz było 30 lat temu , bo niestety ale ostatnie lata przed wprowadzeniem dopłat w małych gospodarstwach bida piszczala ;) Można by powiedzieć ze w pierwszych 2-3 latach od wprowadzenia dopłat było fajnie bo środki do produkcji nie zdążyły szybko podrozec a dodatkowa kasa w jednej rację to juz było cos , trochę starych ursusow w tym czasie wróciło do życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Teraz jest to samo. Ludzie ciężką pracą wytrwałością i oszczędnością gromadzą majątki. Dzieci mają mniej bo im się nie chce wychowywać - lepsze wygodne życie. Kiedyś mieli 3 ha i byli bogaci, potem trzeba było mieć 6, 10 i tak kolejno. Teraz trzeba mieć 30-50 więc tu ani dopłaty ani Unia nie mają nic do rzeczy. 

 

uważasz że jak ktoś ma 30 ha jest bogaty?

no chyba że liczysz wartość ziemii


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Bogactwo to pojecie względne i każdy ma na to inny punkt widzzenia. W mojej okolicy są gospodarstwa 20-30ha z pełnym sprzętem, ładne budynki kosteczka itp, mają po te 30-40 krów i bez kredytów więc myślę że takiego gospodarza można prędzej nazwać bogatym niż tych co mają po 100-200 dojnych i w banku minus jak stąd do Brukseli no i tacy też się uważają za bogaczy nie z tej ziemi :D

W temacie dopłat onw z końcem grudnia wpłynęło a dalej nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Dziś przyszły nowe wnioski na 2016 a dopłat za 2015 brak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj