phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19721

ok 24 ha efa+bydło nic ani zaliczki,ani onw.......

ojciec ok 16 ha bez efa tak jak u mnie

Panowie czy kontrola z IRZ opóźnia dopłaty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

Ja młody rolnik, dostałem zaliczkę i ONW, reszty nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROTODISEL   
Gość ROTODISEL

tak poza tematem to agencja ma duży wpływ na ruch w biznesie między innymi paliwowym nawozów oprysków maszyn itd i mogą terminami dopłat w dużej mierze w ten biznes ingerować  bo miedzy innymi dla przykładu znajomy ma skład nawozów opryski i całą resztę i cienko przedzie czeka tak samo na te dopłaty jak rolnicy a i taki przykład chandlarze bydła miesnego wiedzą ze niema dopłat i zdzieraja jak ktoś jest zdesperowany i niema wyjścia

Edytowano przez ROTODISEL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

ONW, zaliczka, decyzja, dopłaty - wszystkiego BRAK.   Młody rolnik, bydło, miałem kontrolę FOTO, powiat Pułtuski. Nastawiam się na kwiecień ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Lubelskie pow. lubelski 42 ha - zaliczki brak, dopłat brak , rolno środowiskowego brak , decyzji brak  ;[  ;[  ;[  ;[ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

przyszła decyzja powiat Kraśnik. Mam takie pytanie, otóż dopłaty za zazielenienie są powyżej 10ha, ja we wniosku składałem 7ha swoich i 5ha które dzierżawie dlatego dostałem za zazielenienie. Z gościem od którego dzierżawie te 5ha umówiłem się że dopłaty mam mu oddawać. Ale przyszło mi za to zazielenienie którego ja ani on nigdy tego nie braliśmy i pytanie czy ta kasa za zazielenienie cała dla mnie czy mam się jakoś podzielić z facetem.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

kwestia dogadania ja bym oddał mu część z jego powierzchni a resztę zatrzymał dla siebie-ponieważ to Ty w końcu ją uprawiasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar353    40

przyszła decyzja powiat Kraśnik. Mam takie pytanie, otóż dopłaty za zazielenienie są powyżej 10ha, ja we wniosku składałem 7ha swoich i 5ha które dzierżawie dlatego dostałem za zazielenienie. Z gościem od którego dzierżawie te 5ha umówiłem się że dopłaty mam mu oddawać. Ale przyszło mi za to zazielenienie którego ja ani on nigdy tego nie braliśmy i pytanie czy ta kasa za zazielenienie cała dla mnie czy mam się jakoś podzielić z facetem.?

 

Dopłaty za zazielenienie są za wszystkie ha tylko że powyżej 10 musisz spełniać wymogi dywersyfikacji upraw, a dodatkowe są od 3 do 30ha tak że głupot nie piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Zazielenienia nikt wcześniej nie brał bo to pierwsze dopłaty z tym. Zazielenienie to dodatkowy wymóg dla posiadaczy ponad 15 ha ornego, kto ma mniej to nie musi siać poplonów, wysokobiałkowych, ugorować itp. Powinieneś mu oddać jemu należną część tych dopłat, albo może on zakończyć wasz wspólny biznes. Najwyżej z tą płatnością co do pierwszych 3 ha nie płacą to z nim się jakoś dogadaj


Sąsiad ma 18 ha i tak wypełniał wniosek żeby mieć jak najwięcej ornego (zgłaszał nawet działki które nigdy w życiu nie orał) bo dostanie większe dopłaty, ile ja mu tłumaczyłem że to wymóg a nie dodatkowa kasa i to nie posłuchał :)


siał poplony i kawałek koniczyny, a wszystko wyschło i taki miał pożytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

tak poza tematem to agencja ma duży wpływ na ruch w biznesie między innymi paliwowym nawozów oprysków maszyn itd i mogą terminami dopłat w dużej mierze w ten biznes ingerować  bo miedzy innymi dla przykładu znajomy ma skład nawozów opryski i całą resztę i cienko przedzie czeka tak samo na te dopłaty jak rolnicy a i taki przykład chandlarze bydła miesnego wiedzą ze niema dopłat i zdzieraja jak ktoś jest zdesperowany i niema wyjścia

Mamuśka była wczoraj w banku i mówiła jej kobieta, że rolnicy mogą brać kredyt na np. nawozy, jeżeli nie mają dopłat, a wszystkie koszty pokryje ARiMR. Ciekawe ile w tym prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

pewnie chodzi o kredyty suszowe, 1500 zł do hektara, na 5 lat, 2% prowizji i 4,5 % odsetek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Kolega przeliczył sobie dopłaty w porównaniu z 2014 rokiem to 300 zł mniej dostanie chociaż posiał łubin gdzie jest dodatkowa płatność a wczesniej nie siał łubinu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Młody rolnik, 25 ha, zaliczka ostatniego dnia listopada, brak ONW, RS oraz decyzji. Czekamy na Panów.. (Powinno być odwrotnie to oni powinni być od nas uzależnieni a nie my od nich). Do zachodu daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Zawsze najpierw przyjdzie decyzja czy może być tak że przyjdzie przelew a decyzji nie będzie? Gosp. +15ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Panowie czy jest sens codziennie sprawdzać konto czy może są jakięś transze wypłat? Coś gdzieś czytałem że na razie ma być spokoj a kolejna transza po 22 lutym ale nie pamietam dokladnie czy to o to chodzilo. Lubelskie, młody rolnik, ani zaliczek ani decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zrób sobie powiadomienie sms albo płatn internetowe


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

jeszcze chyba nie bylo osoby ktora skladala MR i dostala by doplaty. Chyba faktycznie jest jakis problem z systemem. Podejzewam ze w systemie musi byc jakis modul ktory sprawdza czy dana osoba faktycznie jest mlodym rolnikiem. Jezeli modulu sie nie odpali to nie mozna uruchomic doplat. Ale to tylko moja teoria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mamuśka była wczoraj w banku i mówiła jej kobieta, że rolnicy mogą brać kredyt na np. nawozy, jeżeli nie mają dopłat, a wszystkie koszty pokryje ARiMR. Ciekawe ile w tym prawdy?

 

Od końca lutego ma być http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/zamiast-doplat-bezposrednich-nieoprocentowany-kredyt,61911.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj