Skocz do zawartości
grzesiek1524

Problem z wagą w wozie paszowym digi star ez2000 v

Polecane posty

Witam wszystkich :) Od jakiegoś tyg mam problem z wagą wczesniej było dobrze i nie wiem dlaczego tak jest, otóż gdy ztaruje wage, załuduje wóz powiedzmy na 3000 kg zgaszę ciągnik i przy ponownym uruchomieniu gdy waga na chwilkę się wyłączy i włączy (jak magnetofon w samochodzie przy rozpalaniu) na wyświetlaczu pokazuje mi już z 1000 kg mniej albo z 800 albo ponad 1000 kg mniej... Co to może być za przyczyna? I jak to naprawić? :) Z góry dzieki za odpowiedź :)

kuba5213    0

sprawdz czy nie ma w środku baterii do podtrzymania pamięci kolego, albo podłącz na stałe do osobnego akumuatora i zobaczysz wtedy czy będzie OK

ale w środku tej skrzynki tak? no to jak by na stałe było podłączone tak żeby waga sie nie wyłączyła to bedzie dobrze pokazywać tylko gorzej jak się wyłączy :) no i jest tak że pokazuję np 3000 kg wyłącze i włącze wage pokazuje już np 1000 kg i juz po kolejnych wyłaczeniach i włączeniach pokazuje te 1000 kg :) wyglądqa to tak jak by tylko po pierwszym wyłaczeniu przestawia się ta waga...

Wiadomość z agroFakt.pl

patrzyłem dzisiaj w tej skrzynce ale żadnej baterii nie widziałem chyba że ona ma jakis charakterystyczny wygląd :) no już nie mam pojęcia co to by mogło być

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież to normalne, że jak waga straci zasilanie to po włączeniu pokazuje bzdury. Każda waga po włączeniu musi być zerowana, musi mieć podtrzymanie, albo zasilanie na stałe.

ale przecież wczesniej pod tym ciągnikiem było podpiete i było dobrze nawet jak się wyłaczyła i właczyła to pokazywała tyle co przed wyłączeniem ;) a teraz jest coś nie tak tylko nie mam pojecia co bo pokazuje mi o 1335 kg mniej po wyłączeniu

Sadek    449

Bo te 1335 kg to pewnie masa komory zasypowej.

Wrzuć zdjęcie jak wygląda "to" co szukałeś tam baterii.

no pokazuje mi wage na minusie te 1335 kg po rozładowaniu paszowozu oczywiście po wyłaczeniu i właczeniu wagi :) a bateri szukałem w tej skrzynce co pokazuje wage :) jutro jeszcze raz ją rozkręce i wrzuce foto ;)

jest tu ktoś kumaty od tych wag? jak tak to prosze o jakiś kontakt to zadzwonie i wytłmuacze dokładnie co się dzieje :) możę mi ktoś w tym pomoże...

knyszynski    1

Przy pustym paszowozie ,po uruchomieniu wagi zamiast Tare nacisnij Net/Gross i zaraz potem Zero(to jest właściwe zerowanie wagi,Tare zeruje tylko chwilowo(np jak chcesz zwazyc jeden komponent),przeczytaj instrukcję obsługi ,jest w necie w języku polskim ,poszukaj)

• Like 1

już wciskałem wszystkie przyciski i nic dalej to samo :) już teraz mi pokazuje -3100 i gdy wcisne powiedzmy te tare to waga się wyzeruje nakłade pełen paszowóz pokazuje mi powiedzmy 2900 wyłacze i włączę ciagnik i pokazuje -200 kg :) i co z tym zrobić?jutro jeszcze spróbuje tak jak mówisz kolego KNYSZYNSKI ale wątpie ze to pomoże ;)

Edytowano przez grzesiek1524

Witam, znowu mam problem z wagą tym razem pokazuje się taki komunikat po włączeniu wagi "Bitte keine taste beruehren vor anzeige gewicht" i "taste bemerkt" i cyfra 17 i gdy naciskam przyciski to nic nie reaguje na żaden przycisk. Co to może być za przyczyna? Wcześniej z rana spawalem i to chyba po tym ale już nie raz spawalem jak waga była podłączona i nic się nie działo. Proszę o szybko odpowiedz bo ciężko dawkowac pasze na oko.

Edytowano przez grzesiek1524

Trewq    4

no cóż wydaje się że o jedno spawanie za daleko elektronika nie lubi spawania i coś w końcu nie wytrzymało

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak się umiejętnie spawa to nic się nie stanie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Hubert12011
      Witam, w mojej valtrze wyskoczyły 2 kody błędu 
      001639--31--000
      i 008019--08-003
      Valtra seria t 183 2011r czekam na odp. z góry dzieki 
    • Przez maslo200
      witam zakupiłem ciągnik  mam do niego wszystkie umowy kupna sprzedaży od pierwszego właściciela  nawet star rachunek że zakupił  go na własny użytek  ciągnik był rejestrowany jest wpisany nr rejestracyjny dzwoniłem do wydziału komunikacji i powiedzieli żeby wysłać ksero dokumentów dostałem odpowiedz że  nie mają już o tyle lat wstecz dokumentów potwierdzających rejestracje ciągnika   do ciągnika nie mmam dowodu ani tablicy i zastanawiam czy da sie coś zrobić czy jedyne wyjście kupić papiery z góry przepraszam jeśli to nie ten dział i prosił bym o przeniesienie za pomoc z góry dziękuje   
    • Przez Lolex123
      Witam . Jestem posiadaczem prasy walcowej Deutz fahr mp 121 , od pewnego momentu , sterownik od prasy przestał mi pokazywać czy komora maszyny jest już pełna , co może być tego przyczyną ?
    • Przez masa_ag
      Witam,
      Posiadam problem z wałkiem, objawia się to tym, że po odpaleniu wałek jest cały czas włączony (kontrolka się nie świeci, może być przepalona żarówka)
      Niestety pod obciążeniem już się nie kręci. Próbując zmienić prędkość czuję opór na dźwigni.
      Dodatkowo prawdopodobnie nie działa wyłącznik. Czy można jakoś użyć go na krótko (używając doprowadzonych 3 kabli: +, C, T ?)
      Co i w jaki sposób mogę zrobić, aby dokonać diagnozy wałka oraz włącznika?
    • Przez Rolnik117
      Witam mam problem z plugami obrotowymi kverland 4x50 ponieważ gdy jadę w jedną stronę plugi orza bardzo równo i pięknie dokładają do bruzdy, a gdy wracam druga strona plugi nie dorzucaja i słabo kręci 1 Skiba. Co może być przyczyną