Skocz do zawartości

Polecane posty

dralo5    3

Witam czy ktoś z użytkowników posiada wagę o tonażu np 15-20 ton?

Edytowano przez kris14

Wiadomość z agroFakt.pl

rolstudent    104

na jakimś zlomowisku widzialem wage ktora zostala zrobiona z naczepy od tira. cale podwozie bylo wrzucone i zamontowane czujniki. delikatna rampa i wyswietlacz. nie przyglądałem sie dokładnie ale jest to jakiś pomysł.

dralo5    3

no ja właśnie szukam pomysłu na wagę. Jakich materiałów użyć itp. Ale jak się dowiedziałem o sprawach z legalizacją to nw czy to takie proste będzie samemu zrobić.

donweter1989    189

Panowie kupiłem ostatnio wagę 18 metrową 60ton i jestem bardzo zadowolony. Produkt w bardzo dobrej cenie z gwarancją. Kupilem z firmy z centrum Polski WAG-POL Łęczyca. Moge dać namiary na handlowca. Przyjeżdza na miejsce, daje rysunek pod fundament i ogólnie bardzo miła i przyjazna dla klienta firma.

Ciekawe jest to, że specjalista do spraw sprzedaży w tej firmie też nazywa się Janusz Wojtczak.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.

• Przez janczar810
      Witam
      Jak każdy z hodowców przy każdej sprzedaży nie mając swojej wagi musimy liczyć na "uczciwość" kupującego a o takich w dzisiejszych czasach coraz trudniej, do tego dochodzi coraz mniejsza opłacalność.
      A więc zastanawiam się nad zakupem taniej wagi i uwagę przykuła mi waga belkowa o regulowanej szerokości podstawy która możemy dostosować do indywidualnych wymagań po wyspawaniu konkretnego podestu. 

http://www.kpzwagi.pl/wagi-przemyslowe/wagi-pomostowe-paletowe/waga-belkowa-kpz-1b/

Czy ktoś już użytkuje wagi takiego typu i jak ogólnie się sprawują. Może jakieś spostrzeżenia wady/zalety.
    • Przez fubus84
      Witam.
      Potrzebuję jak najwięcej informacji o takim silosie

http://img23.staticclassifieds.com/images_tablicapl/271123953_3_644x461_silos-30-ton-z-mozliwoscia-suszenia-pozostale-rolnicze.jpg

Nie dokładnie ten, ale takiego w googlach znalazłem.
      Mam możliwość kupienia takiego w dobrej cenie. Jest w gorszym stanie, ale trochę wyższy. Dokładnie to zbudowany jest z 3 takich pierścieni, jak ten dolny w tym silosie ze zdjęcia.
      Wie ktoś może ile mniej więcej ważą elementy z tego pierścienia (składa się z 4) Ten co chcę kupić to muszę sobie go sam zdemontować i tu jest kłopot, bo z jednej strony jest budynek, a z drugiej drzewo, a dalej staw. Nie ma zbytnio opcji żeby podjechać dźwigiem, bo musiałby to być dość duży dźwig, żeby mógł go podnieść stojąc co najmniej 10 m od niego.
      Chciałbym go rozebrać na elementy i w tedy też transport mi odpada, bo bym sobie na przyczepach przywiózł. dlatego interesuje mnie waga elementów, żeby ocenić w ile osób mogę to zrobić i czy dam radę je opuścić na linkach na ziemie

No i jak ma się sprawa z postawieniem go pod chmurką (tak stoi teraz) czy nie będzie woda do niego włazić

Proszę o odpowiedzi bo muszę w miarę szybko dać odpowiedź czy go będę brał czy nie
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.