Skocz do zawartości

Polecane posty

karol012011    1

oczywiście dużo śruty,kiszonki z kuku i dobrej trawy lub lucerny i rosną w oczach B)

men0410    0

oczywiście dużo śruty,kiszonki z kuku i dobrej trawy lub lucerny i rosną w oczach B)

Reszta ciała też rośnie oczywiście :D .A tak na poważnie to ja stosuje też liście z buraków cukrowych. :rolleyes:

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Wiadomość z agroFakt.pl

mickas092    377

Liscie z buraków to tylko taka zapchaj-kiszka ;) Nie mają większej wartości odżywczej :P

dymas05    1

ja od młodego dopuszczam byki do krów żeby doiły i po odsadzeniu rosną szybko i do dużych rozmiarów

Jelcz    2

Długo trzymiesz te cieleta przy tych mamkach?(chodzi mi o dni)

MrMily    0

Najlepsza jest soja rosną w oczach.. :rolleyes: tylko ta cena :(

wojtas972    8

jelcz im dluzej tym lepiej u mnie stoi min 2 miesiac czasami 3 a zdazalo sie i wiecej ostatnio odstawilem na koniec listopada byczka od krowy ktory sie w lipcu urodzil wiec stal 4 miechy ale to juz troche przesada byla bo za bardzo krowe "tlukl" jak ssal

a jakie pasze, koncemntraty kupujecie dla mlodych cielat?? ja kupuje de heus a wy co polecacie?

konopek    18

a co myślicie o takim karmieniu jak śruta (owies i żyto 1:2) do tego sanbull+ śruta rzepakowa+ ziarno kukurydzy(mielone)+ otręby pszenne do tego też wysłodki granulowane oraz siano i woda??

komodo    106

a co myślicie o takim karmieniu jak śruta (owies i żyto 1:2) do tego sanbull+ śruta rzepakowa+ ziarno kukurydzy(mielone)+ otręby pszenne do tego też wysłodki granulowane oraz siano i woda??

duzo taniej cie wyniesie osobno sojowa i rzepakowa plus witaminy niz sanbull spojrz na jego sklad sama rzepakowa i sojowa i witaminy w dodatku bardzo duzo rzepakowej a tak wymieszasz pol na pol bedzie duzo lepiej

konopek    18

dzięki za pomysł:P zapomniałem dodać że jest jeszcze kreda pastewna:P a jakiej firmy witaminy są najlepsze i w przystępnej cenie?

komodo    106

według mnie najlepasze sa z josery ale ceny sie nie orientuje bo ja poprostu daje im te od krow a maja specjalne dla opasow ale jak sie zostawia dwie sztuki na opas na rok do puszczania czy cos to nie bede im kupował witamin bo dostaa tez gotowa od krow 18

4krzysztof4    0

Witam.

Jestem początkującym hodowcą (jeśli mogę tak się nazwać)bydła.

I mam prośbe czy ktoś może mi doradzić kupiłem byka HO w kwietniu 2011r

Miał wtedy 3 tygodnie i od tamtego czasu karmię go na suchym chlebie ze zwrotów z piekarni

który mam prawie darmo i sianie ostatnio dostałem od sasiada tonę ziemniaków zzieleniałych na zimę

to już prawię zjadł i dalej karmię go suchym chlebem.

Rośnie jak na drożdżach lecz nie wiem czy nie robię mu krzywdy czy mogę go tak karmić???

Dzięki za odpowiedź[/font][/size][/size][/font]

jacek456788    0
(edytowany)

Powiem ci szczerze lepiej go teraz sprzedaj niż pózniej jak ci padnie jestem chodowcom krów mlecznych i opasów samych opsów rocznie sprzedje 35 sztuk bardziej chowam krowy mleczne ale z opasem nie jest tak zle jak dla mnie przecież byka o ile mi wiadomo nie utuczy na przysłowiowym chujostwie szkoda gadać dobrze ci radzę sprzedaj tego opasa i pozbąć się kłopotu apropo sam bym kupił takie odchowałe w wadze powyżej 60 kg jak myśłicie lepiej takie kupić czy dołożyć troche i kupić takiego w wadze 150 kg ostanio od mojej dziewczyny to znaczy mojego przyszłego teścia kupiłem 2 simentale w wadze 60-65 kg po 10 złotych za kilogram chyba w miarę ? Pozdrawiam

Edytowano przez jacek456788

(edytowany)

Po 10 zł to chyba cieliczki :lol: Skoro taki doświadczony z ciebie hodowca to chyba sam powinieneś wiedzieć czy lepiej ci sie opyla kupić na 60 kilo czy na 150.

A wracając do tematu mysle że jakaś kiszonka i śruta też by mu nie zaszkodziła. Moje byki też w cholere chleba jedza i jakoś krzywdy po nich nie widać.

Edytowano przez Farmtrac685DT

ogrodnikPPL    0

Z tym chlebem to mnie zaciekawiliście, nie słyszałem o takim żywieniu ale w tym roku bardzo tanie są ziemniaki - polecam, jeśli ktoś nie ma własnych pasz to jet jakaś alternatywa (sam mam je na pozbyciu)

Wacek21    35

Byczkom od 10kg tez daje rozmoczomy chleb z woda ;)

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

STANK    11

witam w ostatnich latach zajmowałem się hodowlą bydła głównie cielaki kupowane były na opas mały cielak gdy brał się za jedzenie to marchewka jest dobra otręby sianko w wieku 9 miesięcy on ma już żołądek rozwinięty to kiszonki mogą być buraki pastewne, wysłodki, śruta, słoma, siano a opłacalność żeby była to więcej sztuk potrzeba i pasza zapewniona z gospodarstwa typu kiszonka z liści buraczanych ,wysłodki żeby wykorzystać to co na paszę się nadaje bo kupić cielaka i paszę to moim zdaniem zysku mało

krzychoo124    1

pierwsze słyszę o karmieniu chlebem... u nas opasy od samego początku tzn od 1 tygodnia życia mlekopan, sianko i pasza, następnie po około 6 tygodniach wprowadzam dobrej jakości sianokiszonkę, następnie kiszonkę z kukurydzy, zmieniam paszę na taką dla starszych i w wieku około 3 miesięcy jedzą już wszystko ze śrutą zbożową z koncentratem.

damian40000    85

dużo ludzi karmi opasy zamiast śruta chlebem ze zwrotów i napewno im to nie szkodzi. Dokup mu jeszcze śruty rzepakowej i suszonych wysłodek buraczanych to tego chleb i siano do woli i będzie ok. Tylko pamiętaj żeby poić go do woli.

asiulka92    0

Proponuje jeszcze dokupić mikroelementy w kostce. Ja daję kiszonkę z kukurydzy, wysłodki, pulpę, siano, słoma, śrut, susz kukurydziany i rzepakowy zalezy co jest dostępne na rynku. Rosną jak na drożdzach :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez sajdi13
      witam mam takie pytanko zamierzam kupic wagę elektroniczną. Waga ma służyć glownie do wrażenia worków ze zbożem i do warzyw.
      Polecacie wagi jakiej konkretnej firmy?
      Za jaką cenę kupie dobrą wagę?
    • Przez crvx40
      Witam! Tak jak w temacie. Potrzebuje opinii na temat tych dwoch rozsiewaczy. Potrzebuje rozsiewacza o pojemnosci 1500-2000l
      Amazone Zam 1001profis
      -pojemnosc 1000l
      - waga
      -amados 3
      -nadstawa 500l
      -limiter(wysiew graniczny)
      -plandeka
      -walek
      -sita
      -talerze 18-24m
      -oswietlenie
      Cena za ten zestaw ok 43tys netto a za Amazone ZAM 1501 Profis pojemnosc 1500l z tym samym wyposazeniem ok 48tys netto
      Rauch Axis 20.1W
      -pojemnosc 1000l
      -waga
      -sterownik 
      -plandeka
      -telimat (wysiew graniczny)
      -nadstawka 600l
      -walek
      -sita
      -talerze 18-28m
      Cena za Raucha ok 41tys netto bez oswietlenia
      w obu rozsiewaczach dna zbiornikow, tarcze. łopatki wykonane sa ze stali nierdzewnej. W rauchu system wazenia wykonuje pomiar wagi 100 razy na sekunde w amazonie nie wiem.
      Ktory rozsiewacz waszym zdaniem bedzie lepszy i dlaczego? a moze macie inne propozycje? Warto doplacic za wage czy moze wziasc bez wagi? Prosze o porady i opinie
      Pozdrawiam

• Przez janczar810
      Witam
      Jak każdy z hodowców przy każdej sprzedaży nie mając swojej wagi musimy liczyć na "uczciwość" kupującego a o takich w dzisiejszych czasach coraz trudniej, do tego dochodzi coraz mniejsza opłacalność.
      A więc zastanawiam się nad zakupem taniej wagi i uwagę przykuła mi waga belkowa o regulowanej szerokości podstawy która możemy dostosować do indywidualnych wymagań po wyspawaniu konkretnego podestu. 

http://www.kpzwagi.pl/wagi-przemyslowe/wagi-pomostowe-paletowe/waga-belkowa-kpz-1b/

Czy ktoś już użytkuje wagi takiego typu i jak ogólnie się sprawują. Może jakieś spostrzeżenia wady/zalety.
    • Przez fubus84
      Witam.
      Potrzebuję jak najwięcej informacji o takim silosie

http://img23.staticclassifieds.com/images_tablicapl/271123953_3_644x461_silos-30-ton-z-mozliwoscia-suszenia-pozostale-rolnicze.jpg

Nie dokładnie ten, ale takiego w googlach znalazłem.
      Mam możliwość kupienia takiego w dobrej cenie. Jest w gorszym stanie, ale trochę wyższy. Dokładnie to zbudowany jest z 3 takich pierścieni, jak ten dolny w tym silosie ze zdjęcia.
      Wie ktoś może ile mniej więcej ważą elementy z tego pierścienia (składa się z 4) Ten co chcę kupić to muszę sobie go sam zdemontować i tu jest kłopot, bo z jednej strony jest budynek, a z drugiej drzewo, a dalej staw. Nie ma zbytnio opcji żeby podjechać dźwigiem, bo musiałby to być dość duży dźwig, żeby mógł go podnieść stojąc co najmniej 10 m od niego.
      Chciałbym go rozebrać na elementy i w tedy też transport mi odpada, bo bym sobie na przyczepach przywiózł. dlatego interesuje mnie waga elementów, żeby ocenić w ile osób mogę to zrobić i czy dam radę je opuścić na linkach na ziemie

No i jak ma się sprawa z postawieniem go pod chmurką (tak stoi teraz) czy nie będzie woda do niego włazić

Proszę o odpowiedzi bo muszę w miarę szybko dać odpowiedź czy go będę brał czy nie

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.