coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Andzej23    80

Ja pod koniec 2019 roku kupiłem 39,1 ha za równo 1mln. I dostałem 10000 euro de minimis. I z tego co wiem, to przy kupnie ziemi trzeba poinformować o tym urząd skarbowy.


Można sprawdzić kto jest właścicielem każdej nieruchomości, wystarczy wejść na księgę wieczystą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Nikogo nie trzeba informować, bo Ci jeszcze podkupi 😅

Co sądzicie o elektronicznych księgach wieczystych w których jest Wasze imię i nazwisko, a niekiedy nawet i pesel?

Wyszukanie somsiada może być czasem łatwiejsze jak to siem wydaje.

Edytowano przez toooomaszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Wieczorem siądę przy kompie to napisze.


toooomaszewski napisał:

Nikogo nie trzeba informować, bo Ci jeszcze podkupi 😅 Co sądzicie o elektronicznych księgach wieczystych w których jest Wasze imię i nazwisko, a niekiedy nawet i pesel? Wyszukanie somsiada może być czasem łatwiejsze jak to siem wydaje. Kolego jeśli skorzystałeś z pomocy de minimis przy zakupie ziemi, to zapewniam Cię, że to twój obowiązek, poinformować o wysokości pomocy. Przez trzy lata nie można przekroczyć 20000 euro, inaczej trzeba będzie oddawać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
3 godziny temu, adam131 napisał:

Mi też przyznali taką samą ulgę,dzierżawa z KOWR na 10 lat.

To z dzierżawy z kowr też mogę się starać? rok temu wziąłem prawie 3 ha za coś koło 1 tyś czynszu i normalnie płacę podatek, a z kupnych mam ulgę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
33 minuty temu, miwigos napisał:

A skąd wiedzieć kto ma jaki numer ksiegi

Wystarcza znajomości w powiatowym wydziale geodezji. A nr działki  sobie znajdzie poprzez e-wniosek o dopłaty :) Sam bym sprawdził po nr działki ale nie mam "znajomości"...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

 

3 minuty temu, jacek472 napisał:

To z dzierżawy z kowr też mogę się starać? rok temu wziąłem prawie 3 ha za coś koło 1 tyś czynszu i normalnie płacę podatek, a z kupnych mam ulgę 

Też nie wiedziałem i gdyby nie nowy sąsiad,który pierwsze co zapytał czy byłem w gminie.Dzierżawa z maja,a ja byłem w gminie w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Nie doprecyzowałem, musisz poinformować urząd skarbowy jeśli brałeś kredyt na to pole.

A jeszcze nie doprecyzowałem, masz obowiązek jeśli brałeś kredyt na kupno pola. Ja tak właśnie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
1 godzinę temu, Andzej23 napisał:

Ja pod koniec 2019 roku kupiłem 39,1 ha za równo 1mln. 

 

Ktoś niezorientowany w cenach sprzedawał czy faktycznie tak tanio u Was? To wychodzi po 25500zł za hektar.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

To około 1400 -1600 zapłacisz , bo 2% podatku masz obowiązkowo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Ja przy tym zakupie za milion, zapłaciłem około 4800 ale w tym koszty sądowe i inne. Nie musiałem chodzić ani do ksiąg wieczystych ani nigdzie. Ale od razu mówię że można się targować. Na początku chciała 7300, tylko trzeba być stanowczym.


Przecież właśnie ta pomoc de minimis znosi ten obowiązek. Do Agrest to było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
3 godziny temu, adam131 napisał:

 

Też nie wiedziałem i gdyby nie nowy sąsiad,który pierwsze co zapytał czy byłem w gminie.Dzierżawa z maja,a ja byłem w gminie w grudniu.

no to ja mam od maja 2018 roku ta dzierżawę, to jak tak to wysyłam żonkę czym prędzej do gminy, umowa z anr wystarczy?

a jak z dzierżawą np od tesciowej wziąłem w 19 roku jesień 8 ha (na rente się starała i wziąłem przez starostwo) należy się ulga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
3 godziny temu, Marl napisał:

Wystarcza znajomości w powiatowym wydziale geodezji. A nr działki  sobie znajdzie poprzez e-wniosek o dopłaty :) Sam bym sprawdził po nr działki ale nie mam "znajomości"...

 

Wystarczy wejść na geoportal.pl i nie ma problemu z nr działki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
44 minuty temu, jacek472 napisał:

no to ja mam od maja 2018 roku ta dzierżawę, to jak tak to wysyłam żonkę czym prędzej do gminy, umowa z anr wystarczy?

a jak z dzierżawą np od tesciowej wziąłem w 19 roku jesień 8 ha (na rente się starała i wziąłem przez starostwo) należy się ulga?

poza zakupem - tylko umowa z agencja/kowrem i na ponad 10lat daje podstawe do ulgi w podatku rolnym

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Zgodnie z prawem przy zakupie od brata, szwagra też zwolnienie z podatku się należy ? Bo coś mi się kiedyś obiło o uszy że przy zakupie od najbliższej rodziny nie należy się.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Od najbliższej rodziny chyba nie przysługuje.

Nawet notariusz pyta czy kupujący jest spokrewniony że sprzedającym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, damin1 napisał:

Czy można znaleźć w internecie jakieś informacje na temat działek należących do kowr. Chodzi mi które działki należą do państwa jeszcze a które np powykupywali bambry jak przejmował PGRy. 

Trochę można na jednej str., ale nie cała PL jest umieszczona w cyfrowym zasięgu.

https://geolog.pgi.gov.pl/#/main

 

szukaj tam odpowiedniej warstwy a znajdziesz. Ja z pamięci nie wiem gdzie dokładnie było struktura własnościowa, a teraz ci nie znajdę.

17 godzin temu, toooomaszewski napisał:

Nikogo nie trzeba informować, bo Ci jeszcze podkupi 😅

Co sądzicie o elektronicznych księgach wieczystych w których jest Wasze imię i nazwisko, a niekiedy nawet i pesel?

Wyszukanie somsiada może być czasem łatwiejsze jak to siem wydaje.

A co mamy sądzić, przecież to nie jest od tak sobie dostępne. Musisz znać dokładny nr aby sprawdzić jej treść albo musisz wykupić abonament. Ale abonament kupują firmy które pracują w oparciu o informacje z ksiąg, np. banki lub wywiady gospodarcze

Są miejsca gdzie o wiele łatwiej sprawdzić inne informacje o kimś i żadne RODO nawet nie stanie temu na drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Do Agrest, 33 ornego, reszta zakrzaczona. Teraz wszystko karczuje żeby całe 39,1 uprawiać. Sprzedawał ktoś bardzo zorientowany. Do niedawna jeszcze właściciel około 700 hektarów, dodatkowo działający w zarządach wielu spółkach rolnych, gdzie też sprzedaje udziały. Dwa lata temu w okolicach Gniezna sprzedał bądź wydzierżawił bo nie pamiętam 500 ha. Tylko to są ciężkie tereny. Średnio 4a i 4b klasa i spore skłony. Bo u mnie w gminie na plaskich terenach za 4b i 5 klasę poszło po 50 tys/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

No widziałem na tym filmie z Casem że ładne górki i kołami miele.

Inni chętni byli na zakup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj