coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
henio2    545

czyli jak myslicie stanieje czy nie ale jak tsanieje to napewno nie na poziom cen 20 tys za ha jak teraz w terenie jest po 80 kupowali rok temu

 

Nie stanieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

No jakby koło mnie ktoś sprzedawł ze 100ha po 28k to od razu bym kupował. Tyle że nowa ustawa od razu ustawia sufit dla ludzi którzy mają pieniądze na powiększanie gospodarstwa powyżej magicznych 300ha. A co to jest 300ha dla kogoś kto już ma 150 i dajmy na to prowadzi biznes który przynosi mu dajmy na to milion dochodu rocznie. W najbliższym sąsiedztwie mam kilku takich rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

jaroWM to czemu żeś nie brał? 10 lat i ziemia spłacona i dają na to kredyty bardzo nisko procentowe.

 

w ciągu ostatnich 3 lat wydałem 950 000 zł na nowe duże mieszkanie i gospodarstwo (budynki + 21 ha). jestem spłukany i zadłużony jeszcze na prawie 200 000 zł.

chciałem siostrę namówić na ziemię, ale to co ma będę chciał pożyczyć na MGR, na którą się szykuję - kolejne  300 000 zł...

 

coś się może jeszcze trafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@osterley

Czyli jesteś przeciwny tej planowanej ustawie, bo twoim zdaniem 1000 ha powinien mieć jeden biznesmen zamiast 50 rolników indywidualnych, tylko dlatego aby mógł mieć chatę za 2 bańki i samochód za pół, co roku i aby patrzył z pogardą na tych 50 rolników, gdzie każdy z nich mógł by mieć po 20 ha z tych jego 1000ha a tak to będą zdychać z głodu więc będzie można patrzyć na nich z pogardą.

 

I właśnie jesteś przeciwny temu sufitowi który uniemożliwi manewry takim ,,biznesmanom,, bo wcale nie masz na myśli tych 50 rolników i ich doli, tylko chodzi ci o to aby Polska całkowicie wyludniała, konsumpcja spadła do niemal zera i dzięki temu zniszczyli byśmy gospodarkę odwiecznego wroga, niemiec pozbawiając ich rynku zbytu.

 

No, no. Jak to mówią nawet popsuty zegar dwa razy dziennie pokazuje właściwą godzinę. Widać że i ty nareszcie zacząłeś z jakimkolwiek sensem pisać.

 

EDIT:

JaroWM rób jak chcesz i możesz, ale widzisz, więcej ludzi z takim myśleniem jak osterley i zdychasz z głodu bo nie będziesz miał opcji powiększenia gospodarstwa. Przyjdzie biznesmen i cię przebije aby w kolejnych latach patrzyć na ciebie z pogardą gdy nie chcesz robić u niego za talerz zupy tylko bierzesz walizki i wyjeżdżasz z kraju. No chyba że jesteś tak honorowy i swoją niedolą przyłożysz się do upadku niemieckiej gospodarki.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz536    3

No jakby koło mnie ktoś sprzedawł ze 100ha po 28k to od razu bym kupował. Tyle że nowa ustawa od razu ustawia sufit dla ludzi którzy mają pieniądze na powiększanie gospodarstwa powyżej magicznych 300ha. A co to jest 300ha dla kogoś kto już ma 150 i dajmy na to prowadzi biznes który przynosi mu dajmy na to milion dochodu rocznie. W najbliższym sąsiedztwie mam kilku takich rolników.

 

Akurat sufit 300ha to dobre rozwiązanie bo pozwoli mniejszym rolnikom kupić ziemie i powiększyć swoje gospodarstwa, a 300 ha dla jednego rolnika to chyba wystarczająca powierzchnia z której naprawdę można żyć na wysokim poziomie i mieć nowy sprzęt. Dzięki temu może zmniejszy się różnica że jeden ma 1000ha i jeszcze chce więcej bo ma kasę a drugi ma 20ha i żadnej szansy na powiększenie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

150ha to już wystarczająca moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz536    3

moim też 150ha to wystarczająco a dla niektórych to i 1000ha to mało, ale jak maksymalnie można by było mieć 300ha to nie było by takich różnic, chociaż i tak ludzie znaleźli by obejście i np. ojciec i dwoje dzieci po 300ha i już mają razem 900 ha więc duże gospodarstwa i tak by były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

tyle że na 50-100-150 czy nawet 200ha cały czas musisz zaiwaniać całe życie a już 300,400,600 pozwala ci po prostu zająć się czymś innym mając dochód z gospodarstwa do dyspozycji.

 

 

Wiem że wielu z was to może zaboleć - ale praca nie jest sensem życia człowieka. Bo można całe życie zaiwaniać a na koniec nie mieć siły cieszyć się życiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy 150 czy 300 to są kwestie dyskusyjne, do ustalenia.

Ale chyba każdy się zgodzi z tym że ograniczenie powinno być. Prawda?

 

A kolegą osterley proszę się nie przejmować, gdyż jest to troll internetowy, o egoistycznych cechach. W innym temacie pochwalił się że ma kolegę który posiada 400 ha, dużo kasy, przy czym zapomina o poszczególnych działkach i zatrudnia 2 ludzi za 2500 na rękę. Jego zdaniem tak właśnie w Polsce powinno być, gdyż on sam ma ileś tam pola i do tego jakąś tam kasę z innego źródła i przez tą nieszczęsną ustawę, nie będzie miał możliwość dorównania swojemu znajomemu i na wiosce już zawsze będzie tym gorszym tuż za swoim kolegą. Od taka jego niedola.

 

EDIT: Swój egoizm potwierdza w kolejnym wpisie. Gdyż chciał by raz a dobrze zainwestować, aby do końca życia cieszyć się widokiem zdychających ludzi w danej wiosce gdzie zainwestował kasę. Jak widzę takie wredne stworzenie, od razu chcę aby przywrócono karę śmierci. Nie ma co, masz koleś tupet, myślisz tylko o sobie, może i słusznie. Ale pomnij to że mając choćby i 10 000 tys ha, 20 johyn dyrów 500 kuni na bezludnej wyspie jesteś nikim.

 

Oraz to że mając na środku cerfura w warszawie ogródek 100 m x 100 m z 100% ekologicznymi warzywami które ludzie widzą jak sadzisz i zbierasz na okrągło bez nawozu jesteś milionerem.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Dziś byłem u notariusza i dowiedziałem się, że od 1 stycznia zmieniły się przepisy.

 

I tak zakupując działkę o powierzchni do 1 ha dodatkowo płacimy 2% podatku od wartości (PCC)

 

Kupujący działkę powyżej 1 ha jest zwolniony z podatku, ale tu warunek - po zakupie gospodarstwo musi przekroczyć 11ha.

 

Przykład I:

mam 5 ha swojego pola, dokupuję 5,99 ha np za 150tys zł. Urząd skarbowy kasuje mnie na dodatkowe 3 tys zł. ( wielkość gosp 10,99)

 

Przykład II:

mam 5 ha swojego pola, dokupuję 6,01 ha - urząd skarbowy dostaje 0 zł (wielkość gosp 11,01)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Fajny jesteś.

 

 

Ale wracając do sedna - ta ustawa będzie po prostu sufitem dla chcących się rozwijać. I wiadomo że będzie korupcjogenna bo ci co mają za co inwestować będą to robić dalej tyle że trzeba będzie kombinować i ewentualnie dawać pod stołem. 

 

W moich okolicach jakiekolwiek kupowanie po 70-80 tysięcy rozmija się z celem. 4 ha i masz mieszkanie w Warszawie i co miesiąc ładną sumkę w kieszeni.

 

Po prostu w pewnym wieku trzeba zacząć już myśleć o posiadaniu jakiegoś dochodu pasywnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co masz inną orientację że określasz mnie mianem fajny?

Od niedawania pod stołem jest CBA i CBŚ.

I taki właśnie jest cel tej ustawy. Ograniczyć spełniane zachcianek egoistów.

 

Dając pod stołem, komu jarkowi, dudzie czy szydło? Kto miał by brać kasę na lewo?

 

Eh, już wiem, wójt za lewe papiery meldunkowe, uczelnia za lewe papiery naukowe, starosta za lewe papiery o liczbie posiadanych ha, dyrektor KRS za lewe papiery oświadczające że nie ma się styczności z żadną spółką rolną, jarek za to abyś nie latał jak kot z pęcherzem od urzędu do urzędu tylko jeden tel. i sprawa kompleksowo załatwiona.

 

Mam dla ciebie dość nie miłą informację. To że jesteś z tej drugiej grupy osób, które krytykują wszystko i wszystkich po za PO, PSL i petrus  to każdy wie. Ale ten kto uważniej śledzi twoje wpisy dostrzega że jesteś najmniej inteligentny z tamtej grupki. Więc weź się w garść, bo w przeciwnym razie wypną się na ciebie jeśli ciągle będziesz zaniżał już i tak niski ich poziom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Całe szczęście to tylko twoje zdanie - umysłowy niewolniku jarosława.

 

 

O kimś takim jak duda nie da się dyskutować poważnie bo nam samą myśl ogarnia śmiech - tudzież podziw nad geniuszem kaczyńskiego i rydzyka jak z nic nie znaczącego polityka zrobili prezydenta , sterowanego prezydenta.

 

Słyszałeś 2 lata temu o tej dudzie? Słyszałeś co mówili w kampanii i widzisz co robią teraz?

 

Oczywiście jest grupa ludzi którym to może odpowiadać - niestety w większości ta grupa to:

- nieroby którzy liczą na to że pis da

- ludzie ślepo wierzący w to co powie proboszcz (bo nie oszukujmy się - te wybory dla pis wygrał kler)

- ludzie którzy nie koncentrują się na pracy żeby im było lepiej tylko ciągle martwią się o to żeby sąsiadowi było gorzej niż im samym

- socjaliści którzy chcą żeby wszyscy mieli po równo

 

 

Do której grupy się zaliczasz damianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

do wierzących w Jezusa  ;)

Za naruszenie godności innych użytkowników leci punkt

Edytowano przez danielhaker

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

marko jeśli tobie uwłacza przynależenie do ,,wierzących w jezusa,, nie oznacza że masz prawo obrażać innych z tego względu. Jeśli jesteś taki kozak powiedz tu publicznie że nie wierzysz.

A swoją drogą, miał bym ubaw gdyby twój tato przeczytał i się dowiedział co nieco jak wychował synka. Przynajmniej miał by odpowiedź dlaczego tak szybko zawsze ksiądz odprawia gdy akurat ty idziesz na mszę sam. Bo skoro szybko wracasz to musi znaczyć że ksiądz się uwinął.

 

osterley pisaliśmy o planowanej ustawie, nie wiem jak to się stało - sfiksowałeś czy pomyliłeś tematy że piszesz tu o polityce nie związanej w żadnym calu z omawianą ustawą?

 

ja nadal będę starał się powrócić do głównego wątku. Zarzuciłeś że ustawa jest zła gdyż nasili się łapówkarstwo. Więc proszę cię, wymień mi najprostszą drogę na lewych papierach dla niemca, jaką powinien się udać w celu zakupienia gruntów w PL.

Zakładamy że nigdzie nie napotka najmniejszej przeszkody w uzyskaniu wymaganego świstka za łapówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Wy tu mówicie o powiększeniu gospodarstwa pow. 300ha, a w moich okolicach przekroczyć 30-50ha graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

U mnie też ale są tacy wokolicach co kupili w "dobrych czasach" za bezcen dziesiątki/setki hektarów.  

 

 

 

 

@damian

 

Proszę cię....nie udawaj że wszyscy są "świętsi od papieża" . Mało było w różnych mediach jak to jest załatwiane. 

 

Muszę jeszcze dodać że ja się niemca nie boję , bardziej boję się że prowadzą nas nas wschód tymczasowi "wybrańcy narodu".

 

 

A co mi za różnica czy sąsiadem będzie polski,niemiecki czy nawet chiński rolnik. U mnie we wsi mieszka irlanczyk co się "w gospodarkę wżenił" , jeden z najnormalniejszych ludzi w miejscowości.

 

A jakby niemiec przyszedł i chciał wykupywać za dobrą cenę - jakby mi się kalkulowało to bym sprzedał , bo akurat mojemu dziecku to wolałbym oszczędzić prowadzenia "fabryki pod chmurką".

 

Więc ta ustawa w pewien sposób mnie krzywdzi - nie będę mógł sprzedać za dobrą kasę temu waszemu wyimaginowanemu niemcowi ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

marko jeśli tobie uwłacza przynależenie do ,,wierzących w jezusa,, nie oznacza że masz prawo obrażać innych z tego względu. Jeśli jesteś taki kozak powiedz tu publicznie że nie wierzysz.

A swoją drogą, miał bym ubaw gdyby twój tato przeczytał i się dowiedział co nieco jak wychował synka. Przynajmniej miał by odpowiedź dlaczego tak szybko zawsze ksiądz odprawia gdy akurat ty idziesz na mszę sam. Bo skoro szybko wracasz to musi znaczyć że ksiądz się uwinął.

 

 

widzisz znowu fantazjujesz , po prostu pochwaliłeś się tym czytaj ''obniosłeś''( tu typowe dla pewnej grupy ) w innym temacie to wiem i napisałem i nie ma tu żadnego uwłaczania 

mam na tyle rozumu że wiarą się nie obnoszę 

 

może i byś miał ale musiał byś go wskrzesić - więc pomyśl zanim palniesz co do łba przyjdzie bo to zmyślanie staje się żałosne 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro twierdzisz że jest na to mnóstwo przykładów to zaprezentuj jeden. Osiągnięcie celu jakim jest wykup polskiej ziemi przez niemca przy pomocy łapówek. W czym tkwi problem że nie chcesz tego zrobić?

 

EDIT:
Wstydzisz się swojej wiary skoro ,,wiarą się nie obnoszę,, ?

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No jakby koło mnie ktoś sprzedawł ze 100ha po 28k to od razu bym kupował. Tyle że nowa ustawa od razu ustawia sufit dla ludzi którzy mają pieniądze na powiększanie gospodarstwa powyżej magicznych 300ha. A co to jest 300ha dla kogoś kto już ma 150 i dajmy na to prowadzi biznes który przynosi mu dajmy na to milion dochodu rocznie. W najbliższym sąsiedztwie mam kilku takich rolników.

 

To zapewne Ci co z błogosławieństwem PO-PSL vat wyłudzali :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

damian , wiem jak to się robi teraz , a jak to będą robić za kilka miesięcy to się okaże - bo to że znajdą sposób to jest więcej jak pewne. Tyle że ta ustawa zbije ceny i ten kto ma do sprzedania nie zarobi a część tych co chciałaby kupić to ich dalej nie będzie stać. Bo chyba nie powiesz że to że niemiec nie kupi to ktoś kto ma teraz 5 czy 10 ha zostanie 50 ha "obszarnikiem".

 

 

Jak się ma 5 czy 10 ha to się idzie w owoce albo warzywa a nie rozmyśla o rzepaku, soji czy pszenicy - bo na takim areale po prostu nie da się zarobić godne życie z takiej produkcji a co już mówić o inwestowaniu. No chyba że celem jest "wyhodowanie" rzeczy biedaków gdzie wszyscy mają mało ale po równo? 

 

To już było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A więc co byś zrobił z całą rzeszą ,,zdechlaków,, którym odebrałeś prawo do bycia rzeszą biedaków gdzie wszyscy mieli by mało ale po równo?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWO1    4

W mediach widać ,że blady strach padł na tych patriotów co czekali na kupców z zachodu a tu taka niespodzianka się szykuje . Życie pokaże co z tego będzie ,bo dużo ziemi było przechwytywane tylko w tym celu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

nie chce dłużej ciągnąć wątku nie związanego z tematem ale muszę się tu zgodzić z kolegą   ,,wiarą się nie obnoszę,, znaczy że jej się wstydzisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj