piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

kowal1108    22

Robiłem tą kalibrację ale nadal oszukuje o 15 cm :) no ale trudno juz wiem ile ustawić żeby były 120. Niestety na auto dalej jak owinie bele otworzę klapę wypuszczę bele to na ekranie duża ikona ciągnika z belownicą z otwartą klapą. Muszę nacisnąć stop restart i dalej jadę. Czujniki przy zamkach sprawne. Obydwa świecą i jak na sucho otworzę klapę to się pokazuje że belownica otwarta (mała ikonka) i piszczy zamknę klapę ikonka znika i jest dobrze. Problem występuje tylko po owinięciu beli i jej wyrzuceniu (wczoraj akurat raz zadziałało dobrze) Dźwignię od zamykania klapy trzymam i dobijam ciśnienie mogę nawet długo trzymać i nie zniknie...Trochę uciążliwe ale do przeżycia. Jakby ktoś miał jakiś pomysł i podobny przypadek to chętnie się dowiem jak to naprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Być może masz uszkodzony czujnik śred. beli, dlatego oszukuje i może przez to masz problem z klapą. Z moich obserwacji i przypuszczenia to właśnie ten czujnik daje sygnał żeby ikonka zgasła. U mnie jest tak że po otwarciu, gdy zaczynam zamykać (czujnik idzie w drugą stronę) to ikonka mi mrugnie (zginie na 0,5sekundy) i po całkowitym zamknięciu przechodzi w tryb pracy. Nie mam pewności ale podejrzewam że sygnał musi iść z tego czujnika. A jak licznik zlicza Ci bele, dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Nie zwracałem uwagi czy zlicza dobrze. A gdzie znajduje się ten czujnik? To będzie pasował czujnik taki jak Ty wstawiałeś link? 

Edytowano przez kowal1108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ja nie wstawiałem linku czujnika. Masz inną konstrukcję prasy, nie wiem gdzie dokładnie go masz, powinien być okrągły czarny płaski, dosyć duży i połączony z ramieniem komory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajto1990    4

W RV 187 jest pod osłoną po lewej stronie prasy, patrząc na wprost od strony ciągnika. Do niego jest przyczepione takie cięgło, które łączy ramię napinacza i mechaniczny wskaźnik wzrostu beli (tę strzałkę na przodzie prasy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Hmm..będę w domu to sprawdzę. Jedno wiem ja tą strzałkę mam zdjętą i może dlatego coś tam jest rozłączone..dam znać o postępach wieczorem :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

WP_20190607_16_16_38_Pro.jpg  

Tak mam zamontowany zamek. Zdjęcie dla @kajto1990

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15
8 godzin temu, PRIMO napisał:

@piotrek538 z jednej rolki siatki 2000 m powinno wyjść ok 200 bel. 

Spróbuj jeszcze szmatką nasączoną olejem przesmarować delikatnie ten hamulec, u mnie pomogło.

A jeszcze jedno, jaki masz sterownik i na ile razy masz ustawione owijanie siatką? 

Bo steruje manualnie i nie mam kontroli nad ilością ile idzie tej siatki ¬¬ 

Popuściłem ten hamulec w opór tak że siatka ledwo siedziała na beli a i tak ja cięło ustawione na 2,5 obrotu a sterownik to autoform z oprogramowaniem BC LMP 1.07.1.24 .Wygląda to tak jak by miała ustawiony jakiś czas do ucięcia tej siatki bo przy wysokich obrotach wom owija więcej a przy mniejszych obrotach ucina mniej  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8076

@piotrek538 ustaw na 3 obroty , a nie zatrzymuje się siatka na prowadnicach tuż przed komorą bo u mnie się tak dzieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiejdal    0

Mam kolejne pytanie odnosnie prasy df rb 3.56 . W czasie zwijania beli od czasu do czasu (albo cały czas) na wyswietlaczu sterownika wyskakuje komunikat o niezamknietej klapie komory. (mimo ze jest poprawnie zamknieta), i brzeczyk trąbi . Dioda na prawym czujniku przy zamku klapy sie wtedy świeci . Czujnik do wymiany , regulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Jak świeci to działa. U mnie jest tak że jak owinę to wypuszczę zamknę to cały czas świeci. Muszer stoo restart i jade dalej i tak za każdym razem a czujniki przy zamkach świecą czyli działają. A ten czujnik na górze po lewej stronie stojąc przodem do belownicy przykręcony do takiej balchy nieruchomy to od czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajto1990    4

Sprawny czujnik PNP NO (takie są miedzy innymi przy klapie) świeci tylko gdy ma kontakt z metalem i przerwa nie jest większa niż kilka milimetrów. Jeśli podniesiesz klapę tak, że czujnik nie dotyka metalu a nadal się świeci to jest zepsuty, jeżeli dotyka metalu i się nie świeci też jest zepsuty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8076
9 godzin temu, kowal1108 napisał:

A ten czujnik na górze po lewej stronie stojąc przodem do belownicy przykręcony do takiej balchy nieruchomy to od czego?

To jest czujnik od maksymalnego napełnienia komory, np. Jak masz prasę która robi kulki 180 ki i zostanie przekroczona ta wartość to na wyświetlaczu będzie pokazywać MAX. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    92
5 godzin temu, kiejdal napisał:

to czyli z drugiej strony nie działa bo nie świeci

Skoro dioda na nim nie świeci, to albo uszkodzony czujnik, albo uszkodzona instalacja elektryczna od czujnika, albo sam czujnik jest za daleko i nie łapie indukcja metalu z klapy. Żeby sprawdzić najlepiej zbliżyć do niego jakiś kawałek metalu, popularne czuniki mają ok 4-8 mm odległości zbliżenia. We wtyczce powinny być co najmniej 3 przewody: jeden +12V, drugi masa, trzeci sterowniczy na którym pojawia się potencjał po zadziałaniu czujnika, w PNP chyba to bedzie ujemny. Jeśli nie masz miernika to zamień czujniki stronami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15
21 godzin temu, PRIMO napisał:

@piotrek538 ustaw na 3 obroty , a nie zatrzymuje się siatka na prowadnicach tuż przed komorą bo u mnie się tak dzieje. 

Zatrzymuje się trochę tam bo widać to na beli że jest zwinięta gęsto w jednym miejscu ale później ja ciągnie tylko dlaczego na manualu wszystko idzie tak jak trzeba a na auto nie odwinie tych 2.5 raza które jest ustawione ¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8076

@piotrek538 na manualu nie próbowałem to nie powiem. 

Może jest problem z czujnikiem który odmierza ilość siatki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romkos96    0
Dnia 6.06.2019 o 18:08, PRIMO napisał:

Instrukcję można kupić na alledrogo za kilkadziesiąt złotych. 

Jaki masz model prasy? 

A co się dzieje że nie idzie siatką owinąć? 

Puści siatkę ale nie wrzuca na balot , zrobi z siatki tzw kulkę i tyle .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pasy są równe? Ślizgi dobrze wyregulowane? Może pasy są powyciągane i trzeba napiąć na ramieniu napinacza z lewej strony?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8076
1 godzinę temu, romkos96 napisał:

Puści siatkę ale nie wrzuca na balot , zrobi z siatki tzw kulkę i tyle .. 

Dokładnie mam ten sam problem. 

58 minut temu, Thomas2135 napisał:

Pasy są równe? Ślizgi dobrze wyregulowane? Może pasy są powyciągane i trzeba napiąć na ramieniu napinacza z lewej strony?

Regulowałem na wszelkie sposoby i nie wiele to pomogło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siatki nie mam, ale z tego co kojarzę to mogą być winne powyciągane pasy. Ja swoją jak kupiłem to od razu skróciłem o 10 cm, bo miałem naderwany. O tyle max można skrócić pas wg zaleceń z instrukcji. Założyłem nowe spinki i spokój. @ptaszyna miał kiedyś podobny problem. Kilka spinek na pasie, wytarta struktura na pasie i powodowały problemy z wciąganiem siatki. @PRIMO Twoja ma chyba pasy w dobrym stanie, więc wyciągnąłbym ze 2 pasy, pomierzył i będzie wiadomo co dalej. Ogólnie mechanizm siatki z tyłu prasy to nieco zawodna konstrukcja. W nowszych 2160, 2190 dali z przodu i jest lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8076

Problem jest na tych sprężynach płytkowych bo siatka po prowadnicach idzie równomiernie a dopiero na tych sprężynach płytkowych zatrzymuje się i dopiero po chwili idzie na balota. 

 

15600747625648276916206578393283.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie są zużyte, powyginane? Może straciły sprężystość i nie są idealnie wyprofilowane do walca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Pasy łatwo sprawdzić czy są napięte, wystarczy ich dotknąć gdy bela jest w środku, gdy by były luźne to prasowanie nie było by możliwe. Gdy robi kluskę i nie chce przeciągnąć siatki do komory to przyczyną może być prowadnica-źle wyregulowana lub przyrdzewiała. Gdy z prowadnicą jest ok. to winne są pasy- zbyt gładkie lub lekko zaokrąglone do środka. W takim przypadku może pomóc odwrócenie pasów na lewą stronę. Jak to nie pomoże to pozostaje tylko wymiana pasów.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8076
7 minut temu, Thomas2135 napisał:

Nie są zużyte, powyginane? Może straciły sprężystość i nie są idealnie wyprofilowane do walca?

Wolną chwilą zajrzę do tego i zobczę co da się z tym zrobić. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj