piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

mariuszd93    559

Wszystko możliwe... 😬🤣

Firmy są, ale nie w okolicy, trzeba wysłać i to trwa... 

A trochę mi pilno. 

No zobaczymy jaką cenę powiedzą... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To wiecej niż 1/4 wartości jak sądziłem wcześniej. Cena netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, mariuszd93 napisał:

No i znam cenę... 

4 600 tylko oryginalny jest dostępny 🤭😬🤣

😯 O ku**a. 

Ile mniej więcej trzeba czekać na przesyłkę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Cena brutto. 

Niby około 3 dni trzeba czekać. 

Ale jednak spróbuję go zregenerować, na początek koszulką termokurczliwą. Jak nie pomoże to dam do nałożenia nowej powłoki. 

Akurat popadało to będzie trochę czasu się pobawić 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

Wiesz ja za swoją 19 zrobiłem koło 1800 km a najśmieszniejsze jest to że pierwsza co oglądałem to ta była w b dobrym stanie ale tej to jest jak człowiek nie zdecydowany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy u was też czasem występuje problem z zapychaniem się na podbieraczu w prasie bez rotora na początku formowania beli zanim jeszcze zacznie się kręcić w pasach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nigdy. Co innego jak nie zdjąłem osłony przeciwwietrznej z palcami dociskającymi zbierając zieloną trawę. Wtedy potrafiło przytkał pod pretami. Jak miałem zielone czy lekko przewiędnięte to blachę zdejmowałem, bo ona jest do suchego. Problem możesz mieć jeszcze w wyciągniętych pasach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Zacznij wolno na wysokich obrotach jak już zacznie się kręcić to szybciej wtedy już się nie zatrzyma 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Pasy były wyciąganie oraz mierzone i mieszczą się w tolerancji podanej w instrukcji.

Powolne ruszanie ruszanie pomaga ale to bardzo irytuje bo trzeba na pół sprzęgle jechać.

Zastanawiam się nad przyspawaniem dodatkowych prętów na dolnym walcu.

Prasa bez rotora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

ja mam naspawane i nic nie daje struktura pasa juz się wyślizgała inaczej nie będzie. Jak słoma sucha ale nie spalona to jest ok a jak już spalona na słońcu to nie ma zlituj 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 godziny temu, Arek napisał:

Pasy były wyciąganie oraz mierzone i mieszczą się w tolerancji podanej w instrukcji.

Powolne ruszanie ruszanie pomaga ale to bardzo irytuje bo trzeba na pół sprzęgle jechać.

Zastanawiam się nad przyspawaniem dodatkowych prętów na dolnym walcu.

Prasa bez rotora.

Problemem nie jest dolny walec tylko górny nad gardzielą. 

Mi chodzi po głowie czy nie przyspawać ze dwa-trzy cepy od młockarni bizona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Wypalone na słońcu chyba że takie były. Widziałem jedną z pomarańczowymi pasami wyglądały jak oryginalne. Gość mówił że oryginał takie miał. A co do wytartych pasów to myślałem następująco. 1 wziąć kawałek grubej prostej blachy ponaspawywać migomatem cienkim drutem do tej blachy drucik od migomatu co kawałek w poprzek pasa trochę pod kątem i różnie byle bie wzdłuż. Druciki nie dłuższe niż 3 cm. 2. Zdjąć pas rozłożyć na prostym nagrzać tą blachę palnikiem i delikatnie dotykać pasa żeby te druciki wytopiły delikatne wrąbki żeby pas nie był gładki tylko jak fabryka dała chropowaty. Co o tym myślicie? Dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja prasuję tylko słomę, prasa po sezonie tylko dmuchania i garażowana, pasy tez takie białe się robią. Jak pójdą w robotę to się czyszczą, myjką też ten biały nalot można zmyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3
Napisano (edytowany)

Czy w VICON RV 186 siatka sprawia jakieś większe problemy ? Jest  miękki rdzeń? Z tego co widzę prasa posiada sterownik nie komputer, idzie to wszystko ustawić? 

Edytowano przez tomaszek83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Zawsze też mnie zastanawiało jak to jest. W komputerze masz kalibrację ilość podawanej siatki, kiedy ma się włączyć i wgl a tu nie wiem jak to jest. Mam rv 187 z siatką dopiero jeden sezon ale zrobiłem jakieś 400 beli i po wyregulowaniu odpowiednia naciągu siatki to może nie owinęło ze 3 beli na te 400 więc bezproblemowo. A nie chciała podać siatki bo zabrudzone czujniki. Trzeba je nieraz przedmuchać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Panowie nie mogę wyrównać ramienia naprężającego (dokręcone na maksa i nadal jest trochę  krzywo )  W instrukcji pisze aby użyć podkładek ustalających. Tylko z czego je zrobić? Prasa 1601. 

prasa ramie.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W katalogu części szukaj i później u sprzedawcy części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj