Skocz do zawartości
karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

zbyszek8201    22

zapewne czy jest wysiane taka odmiana jaką masz na fakturze ,i areał,chociaż niech napisze ktoś kto miał taką kontrolę. A  pytanko-jak duże masz gospodarstwo i na ile ha zwrot za materiał kwalifikowany?

Laver    4

Zwrot był na 3,30 ha. W jaki sposób sprawdza czy wysiałem daną odmianę?

Edytowano przez Laver

Sadek    449

Dziś też przyszła decyzja z 21-IV i zwrot 100 zł/ha, wniosek wysłany 17-IV.

Liczy się data wydania decyzji a nie wpływu wniosku.

Edytowano przez Sadek

Wiadomość z agroFakt.pl

bizon1    18

Kilka lat temu miałem kontrole ,pan z arr obmierzył wytypowaną działkę gps-em,zrobił zdięcie, obejrzał fakture, spisał protokół i po kontroli.

Laver    4

Jestem już po kontroli, u mnie nawet nie mierzyli na oko stwierdzili że się zgadza :).

Sadek    449

Pieniądze równo po 30 dniach na koncie (100 zł/ha).

mid7    26

a jak to jest z mieszankami zbożowymi, tzn jak wypełnić ten wniosek, tam gdzie wpisuje ilość materiału siewnego jeśli zakupiłem każdy gatunek osobno to wpisuje mieszanka i wpisuje ilość wysianego materiału razem? i następnie wpisuje numeru np kilku faktur? i do tego rozpisuje to na dodatkowym załączniku. czy to na tym polega czy jakoś inaczej to się wypełnia

warchest    44

a jak otrzymalem zwrot za material siewny to worki w ktorych byly nasiona  jak dlugo musze trzymac wrazie kontroli ??

Sadek    449

Uważam że Fv jest wystarczającym dokumentem na zakup nasion, bo inaczej to i worki trzeba było by wysyłać do ARR.

aro1975    114

a jak otrzymalem zwrot za material siewny to worki w ktorych byly nasiona  jak dlugo musze trzymac wrazie kontroli ??

kolego worków nie musisz trzymać :), wystarczy że przez rok przetrzymasz paszporty które były przyszyte do worków

warchest    44

aha  czyli pelny ro ktrzeba trzymac czy wystraczy trzymac az do zbioru tych zboz ? czyli jak omloce te zboza noi pozniej jakas uprawka pojdzie to juz bedzie mozna nie trzymac tego ?

miszka16    58

Witam wszystkich. Czy macie opóźnienia w wypłacie dopłat do materiału siewnego z Agencji Rynku Rolnego ?Moje już pół miesiąca po terminie nie wypłacone po moim  telefonicznym kontakcie okazuje się że do ARR nie wpłynęły środki z ministerstwa finansów. Czyżby finanse naszego państwa były w rozsypce? Panie Sawicki!! Jak mamy funkcjonować w tym kraju skoro Państwo nie reguluje swoich zobowiązań wobec swoich obywateli?Spróbuj pan nie zapłacić VAT. w terminie i zobaczysz pan jak szybko panu konto zablokują.

miszka16    58

Dziś mi powiedzieli że może w październiku będą płacić bo kasy ministerstwo nie przelało.

Taurus83    88

to jest pikuś. czytałem gdzieś że już kombinują z kursem euro jeśli chodzi o przelicznik dopłat. do tej pory była średnia z ostatnich kilku miesięcy czy jakoś tak i ogłaszane było 31.09  teraz ma być niby 30.10 i ma być średnią z października, już dokładnie nie pamiętam ale coś jest na rzeczy. a tak w ogóle to" państwo polskie istnieje tylko na papierze"

pawel885    380

Skoro jesteśmy w UE to niech wypłacają w euro złodzieje, każdy wie gdzie wymienić i kiedy żeby nie stracić

maroon88    0

to jest pikuś. czytałem gdzieś że już kombinują z kursem euro jeśli chodzi o przelicznik dopłat. do tej pory była średnia z ostatnich kilku miesięcy czy jakoś tak i ogłaszane było 31.09  teraz ma być niby 30.10 i ma być średnią z października, już dokładnie nie pamiętam ale coś jest na rzeczy. a tak w ogóle to" państwo polskie istnieje tylko na papierze"

Coś gdzieś czytałeś ale chyba nie wiesz co Do tej pory był brany kurs euro z ostatniego dnia września a teraz możemy wziąć średnią z całego września co uniemożliwiłoby wałki mające na celu obniżenie kursu euro w tym ostatnim dniu A różnica taka że do tej pory kurs był znany już w następnym dniu a jeśli weźmiemy średnią to  wyliczony kurs będą mogli ogłosić do 1 grudnia Ale to jaki przelicznik zastosujemy to do tej pory nie ogłosili

adaammek    10

stawki na 2016 wzrosną związku z suszą nie sa jeszcze ostatecznie znane najbardziej wzrosną do wysokobiałkowych i ziemniaków

na wypłatę poczekamy sporo arr  będzie ogłaszać stawki dopiero po zebraniu wszystkich wniosków czyli sierpień wrzesień  czyli tak jak arimr co roku inna stawka może być do zboza 50 lub 200 w zaleznosci od ilości ha   mysle ze wypłaty to październik do końca roku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez kissmy...
      od 5 czerwca można składać wnioski o przyznanie pomocy
      w ramach działania 311 „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”

tutaj pojawia się moje pytanie czy w ramach tego działania możliwa jest budowa budynku mieszkalnego przeznaczonego wyłącznie do działalności agroturystycznej (5 pokoi na wynajem)? ja będę w najbliższym czasie ogarniał rozporządzenie oraz opinie doradców z CDR, lecz jeśli ktoś już się nad tym zastanawiał to bardzo proszę o pomoc