Skocz do zawartości

Dopłata do materiału siewnego


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A co wpisać w elfie gdy na jednej działce mam dwie odmiany pszenżyta zakupione w innych centralach nasiennych o innych numerach faktury tak samo mam w pszenicy. Jedna działka dwie faktury o innych numerach i dwie odmiany. Rozbijać to po połowie czy jak? Przykład pszenica ozon 100kg nr faktury 125/13 i arkadia 150kg numer faktury 231/13 działka 1.15ha

Opublikowano

Karol z sumuj - nie musisz pisać odmian. wybierach np. pszenica ozima, nr działki, ilość zasianych ha, numery faktur po przecinku

Dzięki o to mi chodziło. Odmian nie pisałem tylko tylko nie wiedziałem co zrobić z tymi numerami faktur ale już wszystko jasne. Jak coś to będę pisał A i jeszcze jedno po wypełnieniu wersji elektronicznej trzeba wydrukować i wysłać poleconym a trzeba orginał czy wystarczy kopia faktury. W tamtym roku wysłałem orginał i mi nie przysłali go z powrotem więc w tym roku muszę się im opomnieć

Opublikowano

A o co chodzi z oświadczeniem część F punkt G. (pytam o wniosek nie o sprawy intymne;)) tam jest taki zapis "

g. W przypadku uczestnictwa w mechanizmie WPR realizowanym w trybie zawierania umów cywilno-prawnych wyrażam zgodę na wystawianie przez ARR w moim imieniu i na mój rachunek faktury VAT." ??

Opublikowano

Musisz mieć w sumie co najmniej 1ha upraw podlegających dopłacie, nie musi być obsiany kwalifikatem. 0,1ha to powierzchnia minimalna działki rolnej(tak samo jak w dopłatach bezpośrednich). Czyli wystarczy obsiać 10a kwalifikatem np. pszenicą i dostaniesz 10PLN dopłaty.

  • Like 1
Opublikowano

Witam, w najbliższym czasie przejmuję gospodarstwo po ojcu więc zacznę bawić się w materiał siewny kwalifikowany i stąd dwa pytanka:

 

1. Czy jest różnica w dopłatach do tego ile kg materiału siewnego się zasieje na ha? Np. ja bym zasiał 150 kg/ha a mój sąsiad 200 kg/ha, czy w tym przypadku obaj dostajemy po 100 dopłaty czy sąsiad więcej?

 

2. Czy jeżeli w następnym roku używam tych ziaren, które zebrałem z tego materiału kwalifikowanego więc muszę uiścić opłatę do agencji nasiennej?

 

Jestem zielony w tych sprawach dlatego proszę o wyrozumiałość. :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez KarolTD90
      Wie ktoś  coś  na ten temat ?? Co za maszyny można kupić  albo co wybudować???
    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v