Skocz do zawartości

Dopłata do materiału siewnego


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A co trzeba zrobić jak ktoś pierwszy raz ktoś chce złożyć wniosek na dopłatę do materiału siewnego?Bo składając wniosek trzeba posiadać numer rejestracyjny otrzymany w ARR

Opublikowano

....tak to prawda termin jest do 25 .06 ale zdaje się, że gdby nie to forum to kompletnie by mi to z głowy wyleciało... :wacko: , to też w poniedziałek chcę wysłać i spokój...! :rolleyes:

Opublikowano

jezeli dopłaty masz na siebie to tak

 

o losie...

 

nie trzeba mieć dopłat na siebie, wystarczy umowa dzierżawy którą to trzeba dołaczyć do wniosku, takie info otrzymałem dzwoniąc do ARR

już nawet nie trzeba umowy tylko numery z agencji także może być nawet dzierżawa na gębę

Opublikowano (edytowane)

Nie jestem pewien ale zapewne po 14 bo 14 dni jest na odwołanie się.

 

Decyzję otrzymałem w niecałe dwa tygodnie od wysłania wniosku.

 

Pieniądze na koncie 15 dnia od otrzymania wniosku.

Edytowane przez Sadek
Opublikowano

Zasiałem w tym roku 1,59 ha mieszanki jęczmień + groch (jęczmień własny, groch kwalifikowany). Wysiałem 250 kg grochu. Przeliczając mógłbym zasiać 1,25 ha grochu w czystym siewie. Co mam wpisać w części B kolumna druga (roślina uprawna- gatunek)? Wpisuję

1. groch i dalej w kolumnie trzeciej 1,25, w 4-tej 160 zł a w 5-tej 1,25x160

2. mieszanka groch+jęczmień i dalej w 5-tej 1,25x160

3. mieszanka groch+jęczmień i dalej 1,59 ha, 160 zł i 1,25x160

Czy może jeszcze inaczej? Jak to poprawnie zapisać skoro obsiałem 1,59 ha?

 

Należy wpisać: mieszanka, 1,25 ha x 100zł, czyli 125zł zwrotu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez KarolTD90
      Wie ktoś  coś  na ten temat ?? Co za maszyny można kupić  albo co wybudować???
    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v