marcin31

Members
 • Ilość treści

  119
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez marcin31

 1. Wyjaśnijcie mi ile litrów przysługuje mi do zwrotu akcyzy na 50 ha Czy 50ha x 110 l tzn 5500 l x 1,20zł co daje 6600 zł Czy 50 ha x 110l x1,20zł co daje limit 6600 litrów i tyle samo zł
 2. Wiecie może jak teraz Wielton 10t wygląda cenowo. Oczywiście plandeka podest zaczep i koło do tego.
 3. marcin31

  GĘSi

  Witam panowie sprzedaje ktoś teraz gęsi grudniowe, jakie ceny zakłady proponują?
 4. marcin31

  GĘSi

  tydzień temu rozmawiałem z przedstawicielem AMI to mi powiedział 9 netto
 5. marcin31

  GĘSi

  A z jaką ceną wychodzą inne zakłady? Macie jakieś info
 6. No z tą odległością trochę sie problem robi trzeba by jeszcze coś na kratownice położyć żeby spokojnie całą linię przymocować
 7. Kratownice mam co 6 metrów rozstawione, co do zmiany branży z trzody na drób to nie ma nigdzie kokosów. ja gęsiami zajmuję się naprawde sporo czasu i dopiero teraz udało mi się za swoje oszczędności postawić coś takiego. W tej produkcji zysk jest naprawdę na bardzo niskim poziomie, dopiero jakieś doświadczenie, warunki w jakiś się hodowle prowadzi mogą mieć wpływ na zyski. Panowie jaki silos na pasze polecacie metalowy czy z jakiegoś tworzywa?
 8. Pewnie i tak ale jakoś bardziej przekonuje mnie taka otwarta przestrzeń niż podwieszane sufity, no ale zbytniego doświadczenia w funkcjonowaniu takich budynków nie mam jedynie co udało gdzieniegdzie podpatrzeć. Pewnie przy budowie następnego będę bardziej doświadczony heheh.
 9. Koszt faktycznie robi się spory ale w tym roku ceny materiałów budowlanych poszły ostro w górę. Sam dach to koszt 247 tys netto przykryty płytą warstwową 12 cm. Betonu to jakieś 140 kubików + 90 na wylewkę. Ocieplenie styropianem 10cm grafit to też jakieś 500 m2, tynk 800 m2.Sam projekt budowlany który zrobił mi kuzyn nie biorąc ani grosza uzbierało się prawie 9 tyś. Sami robiliśmy prace ziemne bo sporo ziemi było do wywiezienia i piachu do przywiezienia (uroki pofałdowanego terenu). Może można zrobić wiele rzeczy samemu (zbrojenia, wylać ławy, pociągnąć elektrykę) tylko do cholery kiedy jak się ma 3 wstawienia gęsi w roku i 70 ha do obrobienia. Prace trwały od marca trochę przestoju w lipcu, wrzesień to już mega tempo. Teraz to już tylko uruchomienie CO i czekam na używane paszociągi i linie pojenia.
 10. 6 z przodu trzeba by dopisać 5 zer 😀
 11. Budynek ma wymiary 52x16 koszt na tym etapie to trzeba by już szóstkę postawić. Cała robota zorganizowana przeze mnie, każdy etap oczywiście robiła inna ekipa.
 12. marcin31

  GĘSi

  Może macie jakieś sprawdzone sposoby na zwiększenie apetytu u gęsi
 13. Ja jestem na etapie budynku o wymiarach 16m na 51m i za sam dach mam wyliczone nie całe 250 tyś netto a jest tego prawie 1000m2 a jak z kosztami dalej to sam jestem ciekaw jak to wyjdzie, mam swoją sprawdzoną ekipę która jak tylko zniknie śnieg zaczyna działać
 14. Północ Śląskiego obecnie -10
 15. A poza awaryjną pompą jak wrażenia z użytkowania biardzkiego ?
 16. Przede wszystkim mówił o słabej belce i bardzo złym zabezpieczeniu korozyjnym i częstych awariach tych opryskiwaczy a wydaje mi się że Krukowiak robi dosyć solidny sprzet
 17. Może ktoś wypowie się na temat opryskiwaczy Krukowiak. Rozglądam się za Apollo 1500 l lecz facet który robi przeglądy opryskiwaczy nie poleca Krukowiaka radzi wybrać Biardzkiego albo Horusa.
 18. Okolice Częstochowy + 10 stopni całkiem przyjemnie jak na 12 grudnia
 19. marcin31

  GĘSi

  Witam Sprzedaje z Was ktoś już gęsi grudniowe? Z jaka ceną wychodzą ZD
 20. Jest bez filtra cząstek stałych czyli wychodzi na to że obecnych nie spełnia, a jeżeli obecnych norm nie spełnia to musi być zarejestrowany?
 21. Czy jest możliwe kupić nowy ciągnik z 2014 roku nie zarejestrowany jak to niby twierdzi diler?
 22. Pestek666 to odrzucili ci wniosek ze względu na to że hodujesz drób
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj