Skocz do zawartości

Dopłata do materiału siewnego


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chcę złożyc wniosek o dopłate do materiału siewnego , kupiłem przenżyto i wiem ze trzeba składac po 1 stycznnia 2014 roku . Wiem że trzeba podac we wniosku numer działki , tylko jest problem posiałem ten materiał na polu który dzierzawie od sasiada , czy trzeba załacznik umowy dzierzawy miedzy nami , lub przez rejenta czy wcale nie trzeba .

Opublikowano

Chcę złożyc wniosek o dopłate do materiału siewnego , kupiłem przenżyto i wiem ze trzeba składac po 1 stycznnia 2014 roku . Wiem że trzeba podac we wniosku numer działki , tylko jest problem posiałem ten materiał na polu który dzierzawie od sasiada , czy trzeba załacznik umowy dzierzawy miedzy nami , lub przez rejenta czy wcale nie trzeba .

 

nie trzeba umowy dzierżawy. jak nie masz nr działki to wejdź na geoportal.gov.pl i tam znajdziesz potrzebny ci nuer :)

Opublikowano

Nie pamiętam dokładnie, ale wnioski w tym roku można było składać między połową stycznia a 25 czerwca (jeśli się mylę poprawcie). W tym terminie będziesz mógł złożyć wniosek.

Opublikowano (edytowane)

Na zboża jest po 100zł/ha.

 

 

 

Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji dotyczących składania wniosków w roku 2014, a chciałbym już przygotować dokumenty żeby zaraz po 15 stycznia to załatwić.

Wszelkie rozporządzenia dotyczą okresu 15 stycznia - 15 czerwca 2013. Nie wiadomo również jaki formularz wniosku będzie obowiązywał? Wiecie może coś na ten temat, czy może należy cierpliwie czekać na informacje na stronie ARR?

Edytowane przez robert812
Opublikowano

ale wiesz o tym ze zeby zasiac nasieniem ktory kupiles od agencji i nim zasiales i jesli chcesz zasiac tym wyprodukowanym nasieniem swoim to musisz uiscic oplate licencyjna agencji

Opublikowano

dzwoniłem wczoraj do arr i pani mi powiedziała, iż elf z nowym wzorem wniosku będzie dostępny pod koniec stycznia - parę pól się zmieniło, a też pam plik na starej wersji zrobiony

Opublikowano

mam problrm, dostałem dzisiaj decyzję odmowną, okazało się iż firma AGRO CORN w dniu wystawiania faktury nie była wpisana na liste WIORiN i dlatego nie mam co liczyć na kasę. miała pozwolenie na obrót materiałem siewnym do końca lipca 2013, faktura z sierpnia, a nowe pozwolenie dostali w listopadzie 2013.

ciekawe ile osób tak załatwili?

mogę odwołać się od decyzji, ale co napisać w uzasadnieniu? dlaczego ja mam tracić jeżeli ze swojej strony dopełniłem wszelkich formalności, a firma twierdziła że ma pozwolenie (brałem od nich materiał 2012 i wszystko było ok?

Opublikowano

Moglibyście wyjaśnić co dokładnie oznacza pomoc de minimis? Gdyż chciałbym ubiegać się o zwrot za materiał siewny a czytając regulamin niebardzo wiem o co z tym chodzi.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez KarolTD90
      Wie ktoś  coś  na ten temat ?? Co za maszyny można kupić  albo co wybudować???
    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v