munioo

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE)

Polecane posty

Z7245    10

Z odmy i w moim kapie ale to nic strasznego to porostu ujście gazów z pokrywy zaworów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

U Ciebie nie ma takiego bajeranckiego przewodu przy silniku z którego kapie i temu u Ciebie jest sucho :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

hmm. Kolego dlatego napisałem ON verva - paliwo z wyższą liczbą cetanową szczególne zalecane do silników CDI dużo lepiej silnik będzie chodził.

 

-Tą oddmą to bym się tak nie przejmował. (ale najlepiej zrób zdjęcie jak się wali chociaż moim zdaniem nie powinien być słabszy nawet gdyby tak było)

-nadal stawiam na pompę paliwa. Możesz odkręcić rurę przy Turbinie i spróbować jak chodzi pomijając filtr powietrza.

- Pomiń filtry paliwa daj bezpośrednio paliwo do pompy z baniaka, pamiętaj o wężyku przelewowym

- jeżeli jest pęknięty pierścień możesz sprawdzić kompresję na poszczególnych cylindrach wyciągając wtryskiwacz

- sprawdź ciśnienie wtrysków

- nie zaszkodzi zapytać kolegę @elektrotechnik- na pewno Cię nie ugryzie

 

Napisz co możesz wykluczyć na 100% lub co robili ale przy Tobie fachowcy

 

To z Turbo widzę że sprawdziłeś.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

jak tak wali z odmy to pierwszymi podejrzanymi są pierścienie.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

W tych silnika to normalne też się przestraszyłem na początku ale sprzedawca powiedział że tak ma być. Odmę to głównie handlarze sprawdzają którzy w żaden sposób nie znają się na silnikach a jak coś naprawią to góra pochodzi kilka godzin.

tespis17 nie radź lać paliwa bezpośrednio do pompy bo zwykły bród ją uszkodzi a to już duży wydatek. Całkiem możliwe że pompa wytwarza za małe ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@Z7245

Zaraz tam się nie stanie. Nie napisałem żeby jeździć cały czas tak. Najważniejsze żeby poszukać przyczynę i to naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Ja w starym zetorze tak robiłem ale tam pompa sekcyjna która tak naprawdę przetrwa wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
munioo    0

w 804wd odma nie jestem pewien ale podlaczona jest do kolektora ssacego. a nie rozumiem co mialo by mi dac za efekt podlaczenie paliwa bezposrednio do papy.?

w najblizszych tygodniach ciagnik ma jechac do naprawy.napisze co bylo robione i jakie byly efekty.zobaczymy jak porozmawiam z mechanikami co powiedza o moim przypadku i gdzie szukac przyczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
munioo    0

fabryke i caly serwis mam g...... z reszta oni mnie tez.na wlasny koszt.jestem ciekaw czy cos bedzie mialo to wspolnego z filtrem jak to twierdzila fabryka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Jeśli robisz to na własny koszt, to przyznajesz się do tego, że jednak z Twojej winy to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

I zrobiłeś to czego Farmtrac i Twój dealer oczekiwali. Jeżeli ciągnik ma gwarancję to jest ich obowiązek go naprawiać a robiąc to na swój koszt szkodzisz sobie i przyszłym nabywcom Farmtraca, bo przyzwalasz na olewanie klienta już po zakupie. Chyba, że nie pisałeś nam całej prawdy o usterkach a właściwie ich przyczynach...

  • Like 1

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jeśli chodzi o moc to w jakimś temacie na tym forum użytkownicy farmtracka (nie wiem tylko czy chodziło o ten model) mieli właśnie wątpliwości co do mocy deklarowanej przez producenta, także coś w tym musi być...

 

 

W instrukcji obsługi podają moc , ale nigdzie nie można znaleźć informacji według jakiej normy jest mierzona :o

 

Ja też nie mam dobrego zdania jeśli chodzi o podejście do klienta przez firmę Farmtrac -_-

 

Od swojego dealera otrzymałem informację o tym ,że firma Farmtrac zerwała umowy dealerskie z około 50 dealerami w Polsce - przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Jak już pisałem pod zdjęciem, pewnie jest tak, że Ci dealerzy, z którymi zerwali współpracę mogli ostawiać manianę np. z serwisem. A z tego co mi wiadomo, to już od dawna zamierzali zrobić porządek z takimi dealerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jeśli zasłaniają się tym filtrem to nie można prawie nic zrobić. Prędzej na własny rachunek można coś zdziałać z tym silnikiem, niż żeby liczyć na serwis. Ten silnik od początku nie miał tyle mocy ile powinien mieć, jeszcze przed tym "incydentem" z filtrem powietrza. Dealerzy tak mają, że jak trzeba naprawiać coś na gwarancji, to szukają sposobów, żeby obarczyć właściciela maszyny kosztami. W programie "Turbo kamera" na TVN Turbo w kółko o takich sytuacjach mówią. Dealerzy, serwisanci, ubezpieczyciele, itd. nie myślą płacić ludziom jeśli jest to tylko możliwe. I potem tacy ludzie muszą po sądach chodzić, do telewizji, gazet, żeby wywalczyć to, co im się należy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
munioo    0

co ja moglem nawywijac? od poczatku mialem zarzuty co do mocy.a juz pozniej jak zaczely sie te wszystkie usterki i w miedzy czasie sprawdzilem ta moc i to jak mnie pozniej potraktowali nie chce miec nic z nimi wspolnego.

i to ile czasu musialem czekac na usuniecie.a chlodnica nadal nie jest wymieniona.

jedynie pozostal by mi sad a i tak nie wiem czy jedna jednostka ma szanse wygrac z firma.moglo by sie to ciagnac nie wiadomo ile a tak zrobie i moze bede wtedy zadowolony.

 

i jeszcze raz napisze widzialem wykresy innych 690 i wiekszisci brakuje do deklarowanej mocy w ten sposob jak oni przeliczaja.

tak ze jak pisal pawlus224 ja z pewnoscia powiem ze tak jest.

odnosnie przebiegu mego przypadku pisalem tak jak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jedyne wyjście to ekspertyza, dojdą co jest przyczyną niedomagania ciągnika i dopiero wtedy sąd oczywiście jeśli wyjdzie że nic z Twojej winy się nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

Jeden niezadowolony użytkownik 690 tki i już nagle cała firma do d*py, Czytam i płacze ze śmiechu, dopuścić niektóre osoby do komputera i oto efekty czytając posty wyżej. Jeśli nie macie nic ciekawego do powiedzenia, to nie nabijajcie postów.

Sam autor tematu też nie grzeszy znajomością słownika ortograficznego... Teraz sobie zajrzyjcie do galerii, i zobaczcie ile jest osób które przepracowało trochę motogodzin tym ciągnikiem, i które nie miało praktycznie żadnej awarii....

 

Ursus lepszy ? Wy chyba nie wiecie co piszecie.... Kolega ma 5524 to jest taki super, że więcej czasu przestał na serwisie, niż u niego na podwórku.

 

 

 

Co do mocy, to jest też taka opcja, że podczas montażu wsadzili Ci silnik od 675

 

Kolego zrozum to.. To nie jest "Jeden niezadowolony". Znam ludzi którzy też posiadają takie ciągniki 690TD i nie usłyszałem od nich dobrych słów. Jeśli posiadasz farmtraca i sprawuję ci się dobrze to gratulacje ale zrozum innych ludzi których właśnie trafił pech. Ciekawy jestem co ty byś powiedział na jego miejscu. Grzeszy błędami.. czyli to oznacza że on jest głupszy od nas.?? Szczerze to ty również zastanów się co piszesz i nie obrażaj innych ludzi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Grzeszy błędami.. czyli to oznacza że on jest głupszy od nas.??

 

 

Wiek podany w Twoim profilu jest adekwatny do rozumu. Skoro nie rozumiesz tego co napisałem, i uważasz, że to obraza to zostawiam to bez komentarza.

 

@robson955

Wypraszam sobie, i w tym momencie to Ty mnie obraziłeś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Lepiej edytujcie te posty, bo pewnie skończy się to ostrzeżeniami, a po co?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj