cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

zetorr6441    365

Witam :)

Mam pytanie do tych , którzy juz podpisali umowę. Czy w tym naborze mozna tak jak w edycji 2007 dowolnie zmieniać modele im parametry maszyn? bo w starym naborze bylo można np. ja zamiast kosiarki 1,65 wzielem 2,10, zamiast zetora 60km, Nh 80km i tak ze wszystkim. teraz tez mam zlozony i chciałbym zmienić nowa prase na używana i pługi z 4 zagonowych,na 3 obracane....

Jak sytuacja w podlaskim???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@biały2005 to Ty nie wiesz w jakim kraju żyjesz??? :) ja do odzewu agencji w ogólnie nie podejmuje tematu...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak tam w opolskim idzie rozpatrywanie ?mam nr 40X i cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Ja też jestem z opolskiego (4xx) i też cisza.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja z Zach-pomorskiego numer 8xx i echo tematu. Nikt nic nie wie ale to juz taka nasza polska rzeczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1marek    0

Witam. Mam pytanie ile musimy czekać za umową jeśli już dostałem poprawki?? jak długo i jak to jest rozpatrywane. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

Witam. Mam pytanie ile musimy czekać za umową jeśli już dostałem poprawki?? jak długo i jak to jest rozpatrywane. Pozdrawiam

Ja poprawki dostałem pod koniec lipca a jutro mam podpisanie umowy . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Witam. Mam pytanie ile musimy czekać za umową jeśli już dostałem poprawki?? jak długo i jak to jest rozpatrywane. Pozdrawiam

 

kolego wszystko zależy od podejścia osoby ktora sprawdza twój wniosek. jak dostałaś poprawki to masz teraz 3 tygodnie na złożenie poprawek, znając życie pewnie wszystko zrobisz w ciągu tygodnia, natomiast w ARiMr bywa różnie. w moim przypadku było tak ze koleś od wniosku powiedział że nie ruszy go dopiero po upływie 3 tygodni. po tym czasie Agencja ma 2 tygodnie na sprawdzenie tego czy ci te maszyny są potrzebne jak tak to podpisujesz umowe jak nie to znawu masz 3 tygodnie na złożenie wyjaśnień i potem podpisanie umowy. to jak masz szczeście to po dostaniu poprawek 2 tygodnie, a jak nie to 2 miesiące


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Hej, powiedzcie kiedy teraz będzie najbliższy termin składania wniosków na PROW. Oraz jaka kwota dofinansowania przypada na rolnika.


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Nie wiadomo kiedy będzie. Na rolnika przypada 300tyś zwrotu.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

A będzie w ogóle w tym roku jeszcze??


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

a jak wygląda sytuacja w pomorskim mój numer 8xx i jak na razie cisza!!!!A czekam z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

Witam :)

Mam pytanie do tych , którzy juz podpisali umowę. Czy w tym naborze mozna tak jak w edycji 2007 dowolnie zmieniać modele im parametry maszyn? bo w starym naborze bylo można np. ja zamiast kosiarki 1,65 wzielem 2,10, zamiast zetora 60km, Nh 80km i tak ze wszystkim. teraz tez mam zlozony i chciałbym zmienić nowa prase na używana i pługi z 4 zagonowych,na 3 obracane....

Jak sytuacja w podlaskim???

Można aneksować po podpisaniu umowy, dostaniesz maszyne jeśli masz odpowiednia ilość ziemi przypadająca na daną maszyne, tylko kwota dofinansowania nie będzie mogła przekroczyć kwoty starej maszyny.Czyli może byc problem z pługiem, bo dostaniesz zwrot liczony od kwoty, która podałęś przy 4 zagonowym (a ten 3 obracalny będzie pewnie droższy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody1919    1

Witam

 

Ja mam numer 14XX (MAZOWSZE) i w dniu dzisiejszym dostałem poprawki. Ale w tym naborze urzędnicy ARiMR są chyba bardziej szczegółowi, bo dostałem poprawki do rozmieszczenia funkcjonalno-przestrzennego, chociaż przedstawiłem tą samą mapkę jak w naborze z 2007 roku (dostosowywałem ją wtedy zgodnie z wytycznymi osoby prowadzącej mój wniosek)i dawno już rozliczyłem tamtą inwestycję.

 

A mam pytanie do osób które już brały w tej edycji sprzęt? Czy jak zmieniam producenta maszyn, a parametry sprzętu zostają te same to musze również podpisywać aneks? Konkretnie złożyłem wniosek na siewnik 3m Poznaniak, a chcę kupić siewnik 3m Unii Famarol (bo słyszałem (wiadomość nie potwierdzona), że teraz nawet do takich zmian również potrzebny jest aneks).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

kuj-pom 12xx, dziś przyszły poprawki.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli w R-F wpisałes konkretny model i producenta to musisz aneksowac. Jesli wpisałes tylko siewnik 3m to nie ma problemu aby cena zmiesciła sie w tej z oferty.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

a jeżeli we wniosku istnieje kwota zwrotu 298 tyś bo ciągnik był liczony jak euro było po 4,5 zł a teraz mam nie dośc ze euro po 4 z haczykiem to i cena ciągnika sporo tańsza ( w sumie ten sam ciągnik ale we wniosku był podany bez upustu) to teraz sporo kasy mi zostaje nie wykorzystanej... czy moge te pieniądze przeznaczyć np na lepszy siewnik, z agregatu uprawowo siewnego z uni a agregat uprawowo siewny z kvernelanda za troche wiekszą kase?? ale szerokośc ta sama, z rozrzutnikem to samo??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

jestem z opolskiego 30X i dalej cisza ,obiło mi się o uszy że 280 niby rozpatrzyli , ale ile jest w tym prawdy to sam nie wiem , należy uzbroić sie w cierpliwość i czekać;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

śląskie -> 41X i dalej cisza... :/ a jak inni ze śląskiego?? wiecie coś może??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

co do zmian cen w dól to nie ma problemu ale w góre to raczej bez aneksu sie nie obedzie ( inna oferta bedzie potrzebna) :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ale jakby co to tak moge zrobić ze kase co zostałą z ciągnika wykorzystać na lepsze inne maszyny?? chodzi o to żeby zwrot wykorzystać do maximum


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj