krolikNH

Cyklop kontra UNHZ

Polecane posty

Gorzupiak    1

Cyklop jest lepszy mojemu starszemu idzie ładowanie bardzo sprawnie (lata wprawy) przeciwwaga jest dobra bo przynajmniej nie rzuca tak mamy ten cyklop 10 lat i tylko prace kosmetyczne były wykonywane żadnych większych awarii a mój sąsiad ma UNHZ i co rusz to jakaś awaria i cyklop uważam za szybszy i zwinniejszy :rolleyes: <_< :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio    3

czemu grżejom mi sie pompy w UNHZ 750 jedna jest po regeneraci i rozdzielacz tesz jest po regeneraci pomuszcie mi? :angry:i pompy wyjo czemu tak sie dzieje pomuszcie mi? :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam UNHZ 750 i jestem bardzo zadowolony,

Podłaczyłem go do NH na wysokich obrotach i jak robilismy gnojownik to drut nim sciągaliśmy ok 1000kg

siłownik piszczał ale podniusł, co wy mówicie o łusce i widłach 2xwieksze niz u zwykłego cyklopa,

 

 

To ze grzeją bo są nowe częsci i się docierają, a to że czasami piszczą to normalka albo za duże albo za małe obroty lub mają za cięzko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bendek    0

@ rafcio mój imienniku :D tam jedna pompa ma lewe obroty druga prawe więc może na przemian założyłeś i teraz sie blokują?? a teraz ładowacz dobrze śmiga?

 

i ja zdecydowanie polecam unhz-750 albo najlepiej wira 08 (unhz 750 po liftingu :] )


SteyrFun... ;) Posiadam Części do Steyr'ów... zapraszam!!
Steyr 8130 Sk2 93r.
Steyr 8130 Sk1 86r.
Steyr 540+ tur 74r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Ja tez sie pisze do klubu miłosników cyklopa :D

 

A ciekawe czy wiecej ludzi ma UHNZ'a czy CYKLOP'a? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio    3

pewnie dużo

;)

 

Nie cytujemy poprzedniego posta

Edytowano przez wsk125ccm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

na UNHZ-cie trzeba umieć pracować... na cyklopa to wiecie... moim zdaniem zaden ale to zaden cyklop nie dałby rady mojemu UNHZ... zawaliłbym go ziemia zanim zdąrzyłby sie obrócić...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

powiedzcie mi jaki olej do UNHZ 500 bo w instrukcji sie nie można doczytać a kupiłem jakiś HL ale to nie TO !!!


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

przyłącze się do @walkol właśnie może ktoś wie jaki tam jest olej?

czy naprawde nikt nie wymieniał?pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio    3

to jest do unhz 750 olej hydrol 20 przez cały rok lub hydrol 30w lecie{hydrol 20dla teperatur -30 do +10 C a hudrol 30 dla teperatur +5 do +60C}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Hydrol? ja kupowałem hl tylko juz nie pamiętam jaki bo zapomnialem jakie sa jakby ktos napisał to by mi sie przypomniało

wiem że mieszałem 2 rodzaje z 2 sklepów a pózniej walły wszystkie oringi na silownikach

najpierw kupiłem za gęsty a pózniej rzadszy ale ogólnie jest teraz za gęsty i ma bardzo ciezko jak jest zimny i są niskie temperatury

 

UNHZ500 czy 750 ? ale olej może taki sam?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

naklejkę to i ja mam i w instrukcji pisze to samo ale jaki to olej w polsce bo to są chyba czeskie oznaczenia


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

UNHZ mocniejszy a jak z awaryjnością? cyklop .... częsci dostępne w każdym kiosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Odnowie temat by nie tworzyć identycznego... Mamy obecnie cyklopa tata wpadł na pomysł by go sprzedać i kupić UNHZta-750 ... Czy warto taki interes zrobić? UNHZ na rynku widze że jest bardzo mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ja jak bym miał coś mocniejszego od t-25 do cyklopa to od razu bym UNHZ 750 kupił... Słyszałem dobre opinie o tym sprzęcie. Czeska sprawdzona konstrukcja. Jak trafisz na niewypracowanego to będziesz ładował długie lata.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem 500, teraz go sprzedałem i zadowolony byłem. Bardziej podoba mi się niż cyklop. 750 to już bardzo mocna i wydajna maszyna. Żaden cyklop do niego nie podskoczy nawet w marzeniach. Masz w nim dwie pompy, chłodnicę oleju. Bardzo mocna hydraulika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

750 ma moc. Sam mam dwie sztuki. Drugiego kupiłem na pobliskim złomie na części, ale jak do tej pory odpukać jeszcze mi nic potrzebne nie było więc stoi i czeka. Z dużej sterty to nawet ładowarka nie ma polotu przy ładowaniu obornika. Tak jak ktoś pisał wir to tuning 750 , ma podnoszoną kabinę, górny tłok i jeszcze pare rzeczy. Tylko mają jedną wade, szczególnie wir. Są tak wyważone że wogóle nie dociskają ciągnika co przy ich masie (750 waży koło 3 ton, a wir jest sporo cięższy) sprawia że potrzebny jest dość duży ciągnik do prac w ciężkim terenie. Wystarczy małe śliskie błotko i robi się problem szczególnie z cofaniem. A jak ktoś ma orginał to ma nawet ogrzewanie de wasto co już jest kosmos jak na lata w których były produkowane. Moje niestety tego nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Nie wiem czy ktoś odpisze ale piszę bo mam parę pytań

1.Czy wszystkie ładowacze nujn, tih, wir, cyklop unhz nie obracają się wokół?

2. Który z nich kopie najgłębiej (mam płytę zaniżoną w ziemi o jakieś 1,5-2m więc pasowało by żeby sięgał.

3. Którym z nich dało by się w razie czego załadować bele bo jakby np. tur uległ awarii to dobrze by było mieć coś pod ręką

4. Czy którymś z tych dało by się kopać typu czyścić rowy, skarpy równać itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Te łądowacze nie obracają się dookoła. Na pozostałe pytania odpowiedź brzmi UNHZ 750, wg instrukcji ma łyżkę do kopania (oczywiście to nie koparka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj