piotreksz231

Cyklop odpowietrzanie siłowników obrotu

Polecane posty

Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.

 

Dziękuje z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzsieci    0

też robiłem te uszczelniacze i nie przejmowałem się tym. Złożone na maksymalnym skręcie w jedną stronę. Kilka pełnych obrotów i z strony "pracującej" masz odpowietrzone i u mnie jakoś to działa od ponad roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1456

W nowszym typie cyklopa tyły tych siłowników w ogóle nie są połączone, pompują powietrze w atmosferę, więc nie ma czym się przejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simer    0

Witam Ja mam z kolei problem ze siłowniki się zapowietrzają przez co po kilku obrotach łancuch robi się luźny i nie da się pracować.Odkrecam tą rurke podstawiam jakąś kanke na olej i pasem wciskam tłoczysko spowrotem i znowu na chwile jest dobrze a potem robi się luz.|Co to moze być rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam!

Mam bardzo podobny problem co kolega Simer, po ustawieniu siłowników, po kilku obrotach łańcuch staje się luźny. (Siłowniki połączone z tyłu jedną rurką).

Obstawiałem, że na bank uszczelniacze (z łączonej rurki leci olej przy kalibracji silownikow), ale z drugiej strony spróbowałem też to potwierdzić inna metodą (bez odkręcania rurek, chciałem skalibrować siłowniki  blokując na łańcuch siłownik który był poprawnie ustawiony I wtedy liczyłem że ciśnieniem ustawi drugi do momentu poprawnego napięcia łańcucha-olej przejdzie przez niszczelne uszczelniacze,  niestety nie pykło, co daje mi do myślenia, czy to aby na pewno uszczelniacze?)

Panowie prośbą o radę,  czy moja metoda potwierdzenia jest w ogóle logiczna i ma prawo zadziałać? I jaka wg Was może być przyczyna problemem dekalibracji siłowników obrotu?

Edytowano przez MarioMariaczi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simer    0

Witam u mnie problem rozwiązany,z początku podmieniłem rozdzielacz ale po chwili pracy łańcuch się luzował.Zdemontowałem oba siłowniki i założyłem nowe zestawy naprawcze i teraz jest spokój. U Mnie największy problem to było rozebranie siłownika,po odkręceniu tej okrągłej flanszy nie dało rady wybić tłoczyska z cylindra.Ale jeden koniec pasami przywiązałem do drzewa a z drugiej strony lekko naciągałem ciągnikiem a druga osoba obijała młotkiem cylinder do okoła no i jakoś się rozlazło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Masz może wiedzę, czy można zamienić parę siłowników, które mają po jednej rurce na parę siłowników z łączeniem po końcach?? 

Czy siłowniki ze starego typu będą działać zamiast tych z nowego typu?? 

Dnia 1.06.2019 o 15:22, MF675ursus napisał:

W nowszym typie cyklopa tyły tych siłowników w ogóle nie są połączone, pompują powietrze w atmosferę, więc nie ma czym się przejmować

 

Dnia 3.09.2021 o 21:03, MF675ursus napisał:

Masz siłownik na dwie czy jedną rurkę? Którą rurkę odkrecasz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JankoGD
      Witam , mam problem z cyklopem , mianowicie jest to nowy nabytek 86rok (nowy typ siłownik u góry) , cyklop nie chce podnieść łap , opuszcza normalnie , wszystko inne działa ok , a jak chce podnieść łapy to pompa wyje , aż rurki drżą ale siłowniki łap nie reaguja , tak już go kupiłem , i to teraz przy mrozie ok -10 , właściciel twierdzi że wszystko działało i coś teraz zamarzło, czy to możliwe? nigdzie nie ma takiego tematu  , ktoś coś podpowie?
    • Przez fendt856
      Witam mam problem , kupiłem niedawno pług kverneland eg85 vario i miał wymienioną kostkę od obrotu na nie orginalną i jest taki problem jak obracam go to musze wykonac dwa ruchy gałką od hydrauliki i dziwi mnie to ponieważ kostka sama powina zmnienić przepływ oleju na siłownik żeby go na przykład wypchnoł i sądze że mogą być źle podłączone  węże do kostki a nie mam bladego pojęcia jak to podłączyć ? I jescze jedno jak pług ma vario to powinien miec 4 węże podłączane do ciągnika bo u mnie są tylko dwa. Załączam zdjęcia kostki  I jest jesczę w kostce miejsce na dwa węże






    • Przez MarcinKa
      Witam, czy trzeba coś dodatkowego zamontować na wężach obrotu pługa jakieś zawory itp bo non stop jak podpinam to za nic w świecie nie wepnę w gniazdo w ciągniku tak są zacięte zawory w końcówkach na wężach ,że  muszę aż młotkiem walnąć(oczywiście nie bezpośrednio w zawór przez twarde drzewo to robię ew miedź) żeby ciśnienie puścił bo inaczej nie wepnę żebym nie wiem co robił.
      Zawsze szlag mnie trafia bo obrzygany olejem muszę wyjść z tej operacji.
      W ciągniku gniazda są lużne ,wciskają się.Tłok oryginalny zintegrowany z kostką.
      Nie wiem czy każdy pług z obrotem tak ma czy jak?
    • Przez gr_rat
      witam będę demontował jedną pompkę hamulcową żeby ją uszczelnić , moje pytanie jak późnej odpowietrzyć układ ? 
    • Przez kamillo123
      Witam,
      Czy ktoś z Was posiada informację jak podpiąć linkę obrotów młocarni w kombajnie Massey Ferguson 507, ponieważ mam zerwaną. Pytam się ponieważ zakupiłem ten kombajn a nie wiem, jak należy ją podpiąć od strony młocarni, nie od obrotomierza. Drugie pytanie to odpowietrzenie lewego hamulca, jak go odpowietrzyć, z prawym nie miałem problemu natomiast z lewym mam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj