Polecane posty

Ziel    115
14 godzin temu, materrol napisał:

Czy ktoś z użytkowników tego ciągnika wie jak się kalibruje rewers? Niestety obecnie jest trochę za agresywny i za szybko przełącza zmiane kierunku jazdy. Półbiegi działają pięknie, mało kiedy czuć ich przełączenie, ale rewers mógłby działać płynniej.

Nie kalibruje sie. Tak działa i nic nie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
materrol    1

Jeździłem innym MX-em i tam jest dużo płynniej, nie ma takiej agresywności, więc na pewno da się coś z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Niestety producent nie przewidział jakiejkolwiek regulacji czy kalibracji, może być kwestia zużycia elementów, spręzyny w modulatorze , jakieś dyszy czy samych koszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

,,Pigmej,, na stronie 56 parę postów wcześniej masz foto mojego nowego tlumnika drgań jest to cud techniki w porównaniu do tego sprężynowego zlomostwa.

Edytowano przez Ed2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920

Zapala mi się kontrolka od ,,smarowania''. Raz na jakiś czas gdy np ciągnik podskoczy na nierówności. Stan oleju jest 3/4 pomiędzy min a max. Ma ktoś pomysł gdzie szukać przyczyny? Czyżby silnik się kończył? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Wykręć czujnik zakrec manometr i zmierz ciśnienie oleju i wszystko będzie jasne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
Przed chwilą, Ed2000 napisał:

,,Pigmej,, na stronie 56 parę postów wcześniej masz foto mojego nowego tlumnika drgań jest to cud techniki w porównaniu do tego sprężynowego zlomostwa.

Ok czyli to nie jest gumowe jak pisałeś  a o konstrukcji dwumasu,  i tam też są sprężyny  ;)

image.jpeg.401fe5e1a8b694db07bcf07b6a70071e.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ja zregenerowałem stary tlumik i tez jest spoko, 0 drgań i skrzynia chodzi jakby ciszej i płynniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920
11 godzin temu, Ed2000 napisał:

Wykręć czujnik zakrec manometr i zmierz ciśnienie oleju i wszystko będzie jasne 

Ile powinien dmuchać? Dodam ze jest to bliźniak case mx. Chodzi o mccormick mtx 135. 

Dziś na zimnym świeci się od razu po uruchomieniu ciągnika 

IMG_20210610_085119.jpg

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Przed chwilą sprawdziłem  tak  dla pewności u siebie, po odłączeniu kabla od czujnika poziomu płynu w chłodnicy właśnie ta kontrolka zaświeca się więc już wiesz co skontrolować. Sam  czujnik jest w górnej części  chłodnicy a nie w zbiorniczku wyrównawczym .

 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920

Mógłbyś wstawić zdjęcie gdzie to się znajduje bo u mnie nie ma w chłodnicy. Jest w zbiorniczku wyrównawczym na dole czujnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920

Po odłączeniu czujnika ze zbiorniczka nadal kontrolka się święci jak przekrece zapłon. Ciągnik się nie grzeje . Temperaturę trzyma tak jak zawsze 

@Rowan przesledzilem temat i widzę że dużo wiesz na temat tych ciągników. Masz może jakiś pomysł ? 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Bo bedzie swiecic po odlaczeniu tak jakby czujnik padl.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920

Czyli wymiana czujnika zostaje skoro płyn jest a i temperatura silnika też jest ok. Wczoraj jeszcze mrugała ta kontrolka co jakiś czas a dziś po nocy pali się cały czas . A spróbuję jeszcze jakiś inny czujnik podpiąć pod tą kostkę i zobaczę czy zgaśnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubelskirol    1

Witam, 

Mam problem z podnośnikiem w Case MX, a mianowicie podnośnik  ogółnie podności i wszystko działa nie ma żadnych błedów. Manometr wskazał max 150 bar ale to dosławnie przez sekunde a tak to trzyma 110 barów i dodając gaz nie ma żadnej reakcji. Podczepiliśmy pług ważący w granicach 1500kg i podniósł go jakies 50cm po czym trzeba było delikatnie pomoc mu rekami i podniósł na maxa. Czy w Case Mx występuje jakiś zawór przelewowy/prioryetowy którym można regulowac ciśnienie na pompie?, czy może po prostu u mnie ten zawór się zaciął? można to jakoś sprawdzić? dodam że wiosną chcąc złożyć agregat 4,2m składany hydraulicznie róznież trzeba było mu tylko troszkę pomóc po czym sam składał do końca. Gdzie może być problem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226
Dnia 11.06.2021 o 10:14, krzychu121 napisał:

Da radę dolać płynu do chłodnicy w innym miejscu niż przez zbiornik wyrównawczy???

W BetaPower jest zbiornik i tam jest w nim czujnik. W MX Cummins i MTX na Perkinsie jest w chłodnicy w górnej części. Dolewasz przez zbiornik i chlodnica pełna jest.

@lubelskirol, odpowiedziałem na PW, ale obstawiam kompensator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cassius    0

Witam. Czy moge sie podpiac pod temat? Moze ktos mi doradzi co moze byc nie tak a mianowicie Mam ciagnik MX 135 i podczas krecenia kierownica lub poruszania dzwigniami tylnych wyjsc hydrauliki ze skrzyni dobiega straszny "rajgot" ktos mial cos takiego? czy to z bloku zaworu pryoritowego czy ze skrzyni. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
20 godzin temu, lubelskirol napisał:

Witam, 

Mam problem z podnośnikiem w Case MX, a mianowicie podnośnik  ogółnie podności i wszystko działa nie ma żadnych błedów. Manometr wskazał max 150 bar ale to dosławnie przez sekunde a tak to trzyma 110 barów i dodając gaz nie ma żadnej reakcji. Podczepiliśmy pług ważący w granicach 1500kg i podniósł go jakies 50cm po czym trzeba było delikatnie pomoc mu rekami i podniósł na maxa. Czy w Case Mx występuje jakiś zawór przelewowy/prioryetowy którym można regulowac ciśnienie na pompie?, czy może po prostu u mnie ten zawór się zaciął? można to jakoś sprawdzić? dodam że wiosną chcąc złożyć agregat 4,2m składany hydraulicznie róznież trzeba było mu tylko troszkę pomóc po czym sam składał do końca. Gdzie może być problem? 

Powinno być w granicach 200bar

5 godzin temu, Cassius napisał:

Witam. Czy moge sie podpiac pod temat? Moze ktos mi doradzi co moze byc nie tak a mianowicie Mam ciagnik MX 135 i podczas krecenia kierownica lub poruszania dzwigniami tylnych wyjsc hydrauliki ze skrzyni dobiega straszny "rajgot" ktos mial cos takiego? czy to z bloku zaworu pryoritowego czy ze skrzyni. 

 

Ustaw obroty silnika ma 900 i nagraj film

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj