karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Witam. Czy ktoś już się rozliczał z plantacji choinek bożonarodzeniowych? Czy muszę mieć jakiś rachunek odnośnie ilości zakupionych sadzonek czy tylko obsadzić  zadeklarowany  w biznesplanie areał świerkami. Zakupu sadzonek nie wliczałem do środków obrotowych. Wszystko wydałem na maszyny. 

Edytowano przez Darek16112002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk233    1
10 godzin temu, sobczakkatarzyna napisał:

A masz do nich księgi wieczyste? Skoro są Twoje, to powinieneś mieć księgi wieczyste i wtedy jasno widać co jest Twoją własnością i nikt się nie będzie czepiał. 

do jednej działki mam, a do reszty niestety nie bo nigdy nie były zakładane, dopiero teraz przy dziale spadku będą zakładane na reszcie działek, ale przecież w wypisie z rejestru gruntów też jest jasno napisane kto jest właścicielem danych działek i wydaje mi się że to też by było wystarczające dla Arimr przynajmniej do momentu aż nie dokończę działu spadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

wydaje ci sie ze beda czekac az zalozysz ksiegi ?? kilka miesiecy to trwa , urzednik albo kazdy z nas wpisuje numer ksiegi i ma tam zapisane kto jest wlascicielem , jakie dzialki i o jakiej powierzchni wchodz w jej sklad- kto bedzie sprawdzal wypis z rejestru gruntow ???

znjac polskich urzednikow to nastepny nabor cie czeka..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Jeszcxe raz . Masz akt poświadczenia dziedziczenia ale albo nie ma ksiąg albo nie jesteś tam wpisany ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

A czy nieuzasadnione podwyżki maszyn i środków do produkcji będą uwzględnione przy wypłacie środków na ich zakup? Dorzucą te różnice, bo kwota miedzy oferta a zakupem to będzie różnić się pewnie 30% jak nie więcej.I jak wtedy wywiązać się z biznesplanu? Z portfela mam wy..bać resztę ot tak? To my mamy płacić za planowany dodruk środków płatniczych??

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Rallyfan napisał:

Z portfela mam wy..bać resztę

dokładnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
6 godzin temu, Rallyfan napisał:

A czy nieuzasadnione podwyżki maszyn i środków do produkcji będą uwzględnione przy wypłacie środków na ich zakup? Dorzucą te różnice, bo kwota miedzy oferta a zakupem to będzie różnić się pewnie 30% jak nie więcej.I jak wtedy wywiązać się z biznesplanu? Z portfela mam wy..bać resztę ot tak? To my mamy płacić za planowany dodruk środków płatniczych??

Tak już jest u nas każdy na tym biznes kręci...... Najwyżej kupisz mniej maszyn lub do drukujesz sobie brakują kasę. 😉

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1287
Dnia 17.10.2021 o 09:22, Darek16112002 napisał:

Podpowie ktoś z tymi choinkami? 

Wsadziłem w ubiegłym roku 1,03 ha a na wiosnę zlikwidowałem , powód - świerk srebrny padł po zimie , reszta słabo rokowała , zarosło wszystko po pas , no i nie ma dopłat . Sadzonki z paszportem , czekam na zmianę w AMRR na słonecznik .

A jak u ciebie , ładne te świerki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część sadziłem w tamtym roku o tej porze 43ar.Przy zakupie dostałem tylko paszport żadnej faktury czy rachunku nie mam. Ładnie się przyjęły trawę kosiłem co 2-3tygodnie tylko teraz po roku coś z połowa trochę przybrązowiała. Nie wiem czy nie padną. Też myślę żeby to zamienić na słonecznik jak by się dało.A wiesz może ile musisz zasiać tego słonecznika w zamian? Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1663
Dnia 16.10.2021 o 22:47, jacus napisał:

wydaje ci sie ze beda czekac az zalozysz ksiegi ?? kilka miesiecy to trwa , urzednik albo kazdy z nas wpisuje numer ksiegi i ma tam zapisane kto jest wlascicielem , jakie dzialki i o jakiej powierzchni wchodz w jej sklad- kto bedzie sprawdzal wypis z rejestru gruntow ???

znjac polskich urzednikow to nastepny nabor cie czeka..

Ja dostałam informację że na założenie księgi mogę czekać nawet rok. Agencja nie robiła problemów, napisałam podanie o przyspieszenie do Działu Ksiag Wieczystych i numer otrzymałam już po 5 miesiacach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
Dnia 17.10.2021 o 08:02, kellyq napisał:

Jak szybko wypłacają drugą ratę od złożenia wniosku?

W moim przypadku ustawowo było 90dni, po takim okresie zadzwoniłem do Arimr gdzie zakładałem i pytam ci się dzieje to zdziwiona była że wniosek taki wpłynął 🤦‍♂️ jeszcze z miesiąc potem minął zanim mialem przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1287
9 godzin temu, Darek16112002 napisał:

Część sadziłem w tamtym roku o tej porze 43ar.Przy zakupie dostałem tylko paszport żadnej faktury czy rachunku nie mam. Ładnie się przyjęły trawę kosiłem co 2-3tygodnie tylko teraz po roku coś z połowa trochę przybrązowiała. Nie wiem czy nie padną. Też myślę żeby to zamienić na słonecznik jak by się dało.A wiesz może ile musisz zasiać tego słonecznika w zamian? Pozdrawiam. 

To po kolei ; jakie odmiany miałeś że przy brązowiały ? może to być choroba grzybowa bo świerk jest podatny , 1 ha choinek daje ok 8 000 euro wzrostu , ty jak miałeś 0,43 ha to dały ci ok. 3, 500 euro ESU , słonecznik daje 25000 euro za 1ha czyli musisz wsiać jakieś ok. 15 ary . Likwidacje choinek z przyczyn od ciebie nie zależnych tj. susza , grad , choroby musisz zgłosić do ARMR i dopiero zrobić zmianę w BP, bynajmniej tak robił znajomy bo mu wszystkie niby wyschły w ubiegłym roku , posiał słonecznik i 2 ratę otrzymał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten który posadziłem to srebrny. Może też straciły kolor z wilgoci bo działka jest przy łąkach, zdecydowałem się tam posadzić bo ostatnimi laty były susze a tu masz w tym roku mokro w lubelskim że szok. Kurcze nie wiedziałem że tak mało słonecznika za te choinki bo wcale bym się w nie nie pchał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1287
16 godzin temu, Darek16112002 napisał:

Ten który posadziłem to srebrny. Może też straciły kolor z wilgoci bo działka jest przy łąkach, zdecydowałem się tam posadzić bo ostatnimi laty były susze a tu masz w tym roku mokro w lubelskim że szok. Kurcze nie wiedziałem że tak mało słonecznika za te choinki bo wcale bym się w nie nie pchał.

U mnie srebrny poleciał 98 % a było go 30% reszta to zwykły i serbski te przetrwały lecz słabo rosły i stąd decyzja o likwidacji .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flow6    0

A my rezygnujemy, armir kompletnie nie rozumie naszego wniosku i chcą w związku tym masę wyjaśnień non stop... nie mam sił, aby potem się bić z kontrolami o marne 12 tysięcy, co będzie już nic nie warte. Swoją drogą, czy w rozporządzeniu jest gdzieś zapis odnośnie wymogu okazania faktur lub umowy wstepnej odnosnie sprzedazy slonecznika ... za 5 lat ? ;) Mamy już teraz dostarczyć plan sprzedaży całej produkcji słonecznika. 

 

Edytowano przez Flow6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj