karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Music    101
7 godzin temu, jarecki7745 napisał:

Witam poszukuje sprawdzonego dilera maszyn w lubelskim, po wizycie u jednego w moim mieście doszedłem do wniosku że pan chce wypchać to co ma placu a nie to co ja chcę i to co wpisałem w ofercie 

Na chwilę obecną mogę polecić FINO CHEŁM ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cloos    2
7 godzin temu, jarecki7745 napisał:

Witam poszukuje sprawdzonego dilera maszyn w lubelskim, po wizycie u jednego w moim mieście doszedłem do wniosku że pan chce wypchać to co ma placu a nie to co ja chcę i to co wpisałem w ofercie 

Ja mam wszystko zamówione w Agrostalu we Frampolu. Mają również sklep internetowy możesz sobie zerknąć, jak narazie żadnych problemów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cloos napisał:

7 godzin temu, jarecki7745 napisał:

Witam poszukuje sprawdzonego dilera maszyn w lubelskim, po wizycie u jednego w moim mieście doszedłem do wniosku że pan chce wypchać to co ma placu a nie to co ja chcę i to co wpisałem w ofercie 

Ja mam wszystko zamówione w Agrostalu we Frampolu. Mają również sklep internetowy możesz sobie zerknąć, jak narazie żadnych problemów. 

Jak u nich z negocjacją cen tych co mają na stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda przy zakupie ziemi, czy we wniosku trzeba podać dokładnie którą działkę kupię? czy jeśli w wniosku w roku docelowym wpisze że nie będę posiadał bydła to czy jednak będę mógł rozpocząć hodowle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizbern    8
3 godziny temu, WojciechFirus napisał:

Jak u nich z negocjacją cen tych co mają na stronie?

Przeglądałem to co mają wystawione. W porównaniu do opolskiego tam nie ma co negocjować, tylko trzeba szybko robić zakupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cloos    2
4 godziny temu, WojciechFirus napisał:

Jak u nich z negocjacją cen tych co mają na stronie?

Tego nie wiem bo w sumie nic nie negocjowałem i tak w porównaniu do innych firm to tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
15 godzin temu, pafnucy napisał:

a co z fakturami za sprzedaż tych kwiatów? nie będą wymagać?

przecież to za proste. ludzie masowo siać zaczną.

Z tego co mi wiadomo to nie masz obowiązku posiadać faktury na sprzedaż tego. Przecież możesz próbować sprzedawać a może nie być kupca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drhambone    10
2 godziny temu, pawelpawelpawel99 napisał:

Jak to wygląda przy zakupie ziemi, czy we wniosku trzeba podać dokładnie którą działkę kupię?

u mnie wymagali numer działki, numer KW lub samą KW, jeśli nie ma elektronicznej wersji i dokładnie rozpisane klasy ziemi z powierzchniami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

U mnie nie wymagali numerów działek, z resztą to trochę bez sensu bo na chwilę obecną możesz nie mieć nic konkretnego do kupienia. Ja miałem tylko podaną powierzchnię, w jakim powiecie i klasa ziemi III-IV (potrzebne do podania ceny za ha wg GUS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupi222    0

Słuchajcie, odnośnie restrukturyzacji małych gospodarstw w tym roku naboru 2021 dopłaty muszą być na rok wcześniejszy,bo nabór do programu jest do końca maja, zaś termin dopłat do połowy maja.. i pewnie ich nie rozpoznają 

 

W rozporządzeniu jest mowa o dopłatach przyznanych odnośnie składanego wniosku.. https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200002096/O/D20202096.pdf

 

Druga rzecz jak się dostanie dotację można nabyć ziemie np. od rodzeństwa? nie ma wyłączeń w tej mierze?

 

jak np.w młodym rolniku takie coś było o zstępnych czy coś takiego?

 

Ps. myślicie że będzie w tym roku jeszcze nabór?  bo termin dopłat nie jest fajny?

lub dodatkowy nabór za rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip8080    0

WItam, przychodzę z pytaniem. Jak to właściwie jest ze zbyciem ziemi w tracie trwania programu, t.j 5 lat. Mój ojciec zakwalifikował się do tego programu a mi niestety ale późno przyszedł do głowy pomysł aby odralniać działkę rolną, która do niego należy (oczywiście on by nie miał nic przeciwko) i budować na niej dom. Czy przeszło by rowiązanie: on odpisuje mi tą konkretną działkę, kupuje na jej miejsce pole o nawet nieco większej powierzchni i wszystko jest ok, czy jednak ma związane ręce co do swojego gospodarstwa na czas 5 lat i nic z działką poza dalszym uprawianiem zrobić nie może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

nic nie trzeba podawac chociaz wiem ze niektore oddzialy chcialy.  Ael to bardziej ci glupsi i bardziej upierdliwi pracownicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi    1

Powtórzę wątek, słuchajcie, odnośnie restrukturyzacji małych gospodarstw w tym roku naboru 2021 dopłaty muszą być na rok wcześniejszy,bo nabór do programu jest do końca maja, zaś termin dopłat do połowy maja.. i pewnie ich nie rozpoznają 


 

W rozporządzeniu jest mowa o dopłatach przyznanych odnośnie składanego wniosku.. https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200002096/O/D20202096.pdf


 

Druga rzecz jak się dostanie dotację można nabyć ziemie np. od rodzeństwa? nie ma wyłączeń w tej mierze?


 

jak np.w młodym rolniku takie coś było o zstępnych czy coś takiego?


 

Ps. myślicie że będzie w tym roku jeszcze nabór?  bo termin dopłat nie jest fajny?

lub dodatkowy nabór za rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9946

W ubiegłym naborze nie było przeciwwskazań, żeby kupić ziemie od rodziców.  Jest opisane na stronie Arimr w najczęściej zadawanych pytaniach. 

7 minut temu, agi napisał:

Powtórzę wątek, słuchajcie, odnośnie restrukturyzacji małych gospodarstw w tym roku naboru 2021 dopłaty muszą być na rok wcześniejszy,bo nabór do programu jest do końca maja, zaś termin dopłat do połowy maja.. i pewnie ich nie rozpoznają 


 

W rozporządzeniu jest mowa o dopłatach przyznanych odnośnie składanego wniosku.. https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200002096/O/D20202096.pdf


 

Druga rzecz jak się dostanie dotację można nabyć ziemie np. od rodzeństwa? nie ma wyłączeń w tej mierze?


 

jak np.w młodym rolniku takie coś było o zstępnych czy coś takiego?


 

Ps. myślicie że będzie w tym roku jeszcze nabór?  bo termin dopłat nie jest fajny?

lub dodatkowy nabór za rok?

Babka co mi robi wniosek mówiła ze wniosek za ten rok jest potrzebny, bo na tej podstawie bedzie wyliczane so.

Tylko w dniu zlozenia wniosku o RMG wniosek o dopłaty musi być złożony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    329

Można zrobić taki manewr, wziąść 48tys i tymi pieniędzmi kupić coś z poza biznesplanu, a to co w biznesplanie w kredyt? 

 

Teoretycznie wykonam plan, maszyny będą na podwórku. Tylko, że będa w kredycie... 

Edytowano przez Badwolf
Dopisałem cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drhambone    10

A kto Ci udowodni którymi pieniędzmi za co płacicisz, przecież nie wypłacają dotacji ponumerowanymi banknotami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1289
13 minut temu, Badwolf napisał:

Można zrobić taki manewr, wziąść 48tys i tymi pieniędzmi kupić coś z poza biznesplanu, a to co w biznesplanie w kredyt? 

 

Teoretycznie wykonam plan, maszyny będą na podwórku. Tylko, że będa w kredycie... 

tak właśnie robiłem kupiłem sobie lepszy samochód a RMG za kredyt przez 3 lata programu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    329
8 minut temu, drhambone napisał:

A kto Ci udowodni którymi pieniędzmi za co płacicisz, przecież nie wypłacają dotacji ponumerowanymi banknotami ;)

Właśnie takie coś by mi pasowało, maszyny z biznesplanu bym kupił od razu bez zwłoki, poprostu w kredyt. Te 48tys chciałem wrzucić gdzie indziej😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    329
Przed chwilą, PRZMAS19821982 napisał:

Co to za sens koszta mieć dodadkowe(%) 

Sens jest taki, że na maszyny można dostać kredyt bardziej korzystny. A za tą kasę kupić coś na co musiałbym wziąść kredyt komercyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9946

Po otrzymaniu ofert na maszyny, stwierdziłem, że chyba jednak kupie ziemię. Za 2.5m agregat talerzowy z siewnikiem od 50 do 73 tys za polskie produkcje.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Maszyny strasznie drożeją..... 

6 minut temu, Badwolf napisał:

Sens jest taki, że na maszyny można dostać kredyt bardziej korzystny. A za tą kasę kupić coś na co musiałbym wziąść kredyt komercyjny

Każdy robi jak uważa..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no szkoda żeby nie. jak tu tłumaczone że lepiej tańszej maszyny nie kupić niż w biznesplanie. rolnicy sami napędzają ceny przez niewiedzę/;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj