karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

benio1967    154

to znaczy że do składanego wniosku trzeba było dołączyć fakturę na sprzedaż na sumę co najmniej 5 tys wartości i nie było podane czy to ma być za zboże ekologiczne czy za np.zwykły owies ,a teraz chcą faktury za zboże ekologiczne

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7614

teraz chcą faktury za zboże ekologiczne

kto skupuje to zboże ekologiczne i w jakich ilościach skupują ?. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7614

Ok .

Masz zboże w ekologi i jakie zbierasz plony powiedzmy pszenicę ?. Ile ton i za ile tona ?.

W uprawie konwencjonalnym plon pszenicy powiedzmy 8 ton ?. przy cenie 700 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, benio1967 napisał:

to znaczy że do składanego wniosku trzeba było dołączyć fakturę na sprzedaż na sumę co najmniej 5 tys wartości i nie było podane czy to ma być za zboże ekologiczne czy za np.zwykły owies ,a teraz chcą faktury za zboże ekologiczne

A czy to nie jest podstawa do odwołania i podania podstawy prawnej? Jeżeli nie napisali, że ma być faktura za produkty ekologiczny to znaczy ze nie musi. 


EDIT!
To nie prawda co napisałem - komentarz dla potomnych ;) 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

musi, jezeli o 120 tys w ramach rolnictwa ekologicznego to  5 tys na produkt ekologiczny,  zadna to nowosc, ale kasiorka do papfu pewnie poszla ze 3-4 tys za wniosek ?:)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

A to przepraszam, za wprowadzanie w błąd, nie wiedziałem ;)

 Ja nie składałem wniosku, czekam aż dadzą możliwość kupna ziemi, ja z tych złodziei co kradną dotacje :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Nie poszła,korzystam z doradcy ODR-U więc się nie ciesz.Pilnuj swojej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

musze swojej pilnowac, ale domyslam sie co bedzie z tym programem sie dzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

nie wiem co sie będzie działo,wystartuję w lipcu ,a z w ekologię i tak wchodzę tylko rok poczekam z dyniami bo mi nabiją przelicznik za duży.ale nie wiadomo co jeszcze z tego teraz wyniknie bo wytyczne były nie jasne-będą odwołania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

wytyczne sa glupie ,ale sa jasne.      jezeli nadal chcesz w lipcu wystartowac w tym aspekcie dotyczacym ekologii to masz miec sprzedaz 5 tys zlotych na produkt ekologiczny lub objety konwersja.     wiec juz musisz sie w jednostce dowiedziec czy to co zamierzasz sprzedac  bedzie mialo ten certyfikat poswiadczajacy konwersje.....

drugi temat kwestia punktow,    certyfikat ekologiczny ( wiec jezeli zaczynasz to nie zdazysz )   lub certyfikat ip  ma byc juz w momencie skladania wniosku na 1 rate, inaczej nici z punktow  .  wiec zadnych odwolan nie bedzie tylko odmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9008
2 godziny temu, wojtal24 napisał:

no ja czekam na jakieś info z ostatniej lipcowej modernizacji i cisza a przygotowuje się do naboru RGM i dlatego pytam o to jak coś mogę się odezwać do Ciebie na priv,

Tak,  jak będę umiał to pomogę. 

1 godzinę temu, benio1967 napisał:

to znaczy że do składanego wniosku trzeba było dołączyć fakturę na sprzedaż na sumę co najmniej 5 tys wartości i nie było podane czy to ma być za zboże ekologiczne czy za np.zwykły owies ,a teraz chcą faktury za zboże ekologiczne

Żartujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

pożyjemy,zobaczymy

Grześ,mój wniosek obsługuje Pani ze Słupska i doradca dzisiaj z nią rozmawiał.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9008
Napisano (edytowany)
42 minuty temu, masa24 napisał:

musi, jezeli o 120 tys w ramach rolnictwa ekologicznego to  5 tys na produkt ekologiczny,  zadna to nowosc, ale kasiorka do papfu pewnie poszla ze 3-4 tys za wniosek ?:)

A jeśli gospodarstwo pierwszy rok dopiero przystępuje do ekologii to skąd faktura jak wszedł np. Z zasiewem jesiennym? 

Trochę to coś nie tak .

Chyba więcej biorą 🤭

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

no musi byc sprzedaz produktu ekologicznego albo w okresie konwersji, na konwersje tez chyba sa certyfikaty lub zaswiadczenia,  tego nie wiem dokladnie bo nigdy mnie to nie interesowalo.  jezeli sprzeda produkt nie objety konwersja to zostaje opcja 100 000 a nie 120

1 godzinę temu, benio1967 napisał:

to znaczy że do składanego wniosku trzeba było dołączyć fakturę na sprzedaż na sumę co najmniej 5 tys wartości i nie było podane czy to ma być za zboże ekologiczne czy za np.zwykły owies ,a teraz chcą faktury za zboże ekologiczne

jest podane jaki to ma byc produkt, odpadles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154
Napisano (edytowany)

ja startuję pierwszy rok ,pewnie takich osób będzie dużo co nie spęłnią tego warunkua już ze 120 nie można zmienić na 100 tys

Edytowano przez benio1967
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

no tak tylko zapewne , znajac  dzisiejsze ceny za wnioski duzo czesc poplacila po 3-4 tys, a odpadna teraz jak ty lub odpadna przy wniosku o platnosc..  rozumiem ze zaplaciles mniej ale realia sa takie z tego co widze ze teraz jest moda na pare tys  po zlozeniu wniosku

a zlozone sa na sztuke bez znajomosci zasad lub uswiadomienia co bedzie trzeba zrobic zeby dostac czy 1 rate czy platnosc koncowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9008

Z tą fakturą to uważam że powinno być zmienione bo to trochę nie fer wobec osób które świeżo przystąpiły do ekologi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163

Tej kasy nie stracą sami zmienią, poprawią kilka rzeczy we wniosku, bp i mogą startować w kolejnych naborach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie jeśli rodzic brał udział w, programie.. Restrukturyzacja małych gospodarstw.. Pieniądze zostały wypłacone biznesplan jest realizowany I zobowiązanie kończy się za 2 lata to w między czasie nie mogą przepisać gospodarstwa w tym wypadku na mnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escobar123    10
22 minuty temu, rafaello5579 napisał:

Panowie mam pytanie jeśli rodzic brał udział w, programie.. Restrukturyzacja małych gospodarstw.. Pieniądze zostały wypłacone biznesplan jest realizowany I zobowiązanie kończy się za 2 lata to w między czasie nie mogą przepisać gospodarstwa w tym wypadku na mnie? 

nie da rady teraz przepisac musisz czekac te 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escobar123    10
26 minut temu, toooomaszewski napisał:

Dlaczego? Zawsze można przejąć zobowiązania.

chcialem zlozyc w tym roku bylem u doradcy czy moge od ojca ziemie na start mowil ze nie da rady ojciec przez te 5 lat nie moze kawalka ara oddac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    501

Najlepiej zapytaj w swoim biurze powiatowym. Są przecież sytuacje losowe. Doradcy po prostu nie chce się tym zająć. Czytałeś umowę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj