karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

toooomaszewski    500

Najlepiej zapytaj w swoim biurze powiatowym. Są przecież sytuacje losowe. Doradcy po prostu nie chce się tym zająć. Czytałeś umowę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

też mi sie wydaje że przejmujesz zobowiazania i przejdzie. zobacz na ostatnich stronach regulaminu/umowy czy czasem nie ma o tym wzmianki - tak gdzie sa zdarzenia losowe, śmierć rolnika itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Nie wydaje mi się żeby w rozporządzeniu była mowa o przejęciu zobowiązania pod innym pretekstem niż smierc

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

Z rozporządzenia:

§ 24. W sprawach o przyznanie pomocy nie dopuszcza się:

1)   wstąpienia do toczącego się postępowania następcy prawnego podmiotu ubiegającego się o przyznanie pomocy albo nabywcy gospodarstwa lub jego części, albo przejmującego posiadanie gospodarstwa lub jego części na miejsce podmiotu ubiegającego się o przyznanie pomocy;

2)   przyznania pomocy nabywcy gospodarstwa lub jego części albo przejmującemu posiadanie gospodarstwa lub jego części.

§ 25. 1. W razie śmierci beneficjenta jego następcy prawnemu może być przyznana pomoc na operację, którą realizował beneficjent, jeżeli:

1)   są spełnione warunki określone w art. 43 ust. 2 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020;

2)       na następcę prawnego beneficjenta przeszły prawa beneficjenta nabyte w ramach realizacji tej operacji oraz inne prawa niezbędne do jej zrealizowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, toooomaszewski napisał:

Dlaczego? Zawsze można przejąć zobowiązania.

Tylko w przypadku śmierci beneficjenta

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
Dnia 24.01.2024 o 12:57, GRZES1545 napisał:

Przyszedł dziś SMS z arimr, oraz mienił się status wniosku na ,, weryfikacja wykluczeń" Jednak coś zaczynają działać. 

i co to oznacza? mozesz cos wiecej powiedzieć na temat tego statusu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Weryfikacja wykluczeń, tzn. ocena, czy rolnik w ogóle spełnia warunki do objęcia go tym dofinansowaniem, czyli czy gosp. do 25 tys.€, jeżeli punktacja z onw, to czy go ten obszar obejmuje, czy jeżeli złożył na eko 120, to już na nim jest, czy to okres konwersji, bo wówczas odpada itd.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexq5v    1

Witam wszystkich serdecznie. 

Restrukturyzacja Małych Gospodarstw 2021

Czy składał ktoś może wniosek o przedłużenie terminu realizacji biznesplanu oraz przesunięcia terminu wniosku o drugą ratę? Jak to się odbywa? Jest w ogóle sens składać taki wniosek? Jakiej argumentacji we wniosku użyliście i gdzie mogę znaleźć wzór takiego wniosku? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexq5v    1

Pieniądze wpłynęły do 15 Mają i nie wiedziałem, że w tej sytuacji mój rok docelowy to 2023 a nie 2024...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
31 minut temu, alexq5v napisał:

Witam wszystkich serdecznie. 

Restrukturyzacja Małych Gospodarstw 2021

Czy składał ktoś może wniosek o przedłużenie terminu realizacji biznesplanu oraz przesunięcia terminu wniosku o drugą ratę? Jak to się odbywa? Jest w ogóle sens składać taki wniosek? Jakiej argumentacji we wniosku użyliście i gdzie mogę znaleźć wzór takiego wniosku? Pozdrawiam

Składaj albo zadzwoń do osoby prowadzącej w arimr powiedz jaka sprawa. Kolega miał podobną sytuację to dali mu przedłużenie do końca sierpnia i już miał uprawy z danego roku do wyliczeń i sprawę mu to uratowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

Podstawowe pytanie, to kiedy była wypłata pierwszej raty, bo od tej daty liczą się terminy. Rok docelowy jest rzeczą wtórną. Skoro restrukturyzacja 2021 to zgaduję, że I rata wpłynęła w 2022, więc nie widzę problemu z przedłużeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
Napisano (edytowany)

Czy jest możliwość przesunięcia np. terminu wniosku o pierwszą ratę w ostatnim naborze? Mam w zobowiązaniu zapis do grupy, nie zapisze się do grupy póki nie będzie decyzji o przyznaniu pomocy, bo to nie są tanie rzeczy. Zapisy do grupy są koniec lutego/początek marca.Czy jest coś takiego możliwe ?

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

Nie ma takiej możliwości, a przynajmniej ja nie widzę takiego zapisu w regulaminie (podobnie zresztą jak w starych naborach).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexq5v    1
1 godzinę temu, Freeman napisał:

Podstawowe pytanie, to kiedy była wypłata pierwszej raty, bo od tej daty liczą się terminy. Rok docelowy jest rzeczą wtórną. Skoro restrukturyzacja 2021 to zgaduję, że I rata wpłynęła w 2022, więc nie widzę problemu z przedłużeniem.

Wypłata pierwszej raty początek mają 2022. Czy musi to być jakoś udokumentowane, czy wystarczy wniosek i próba wyjaśnienia sytuacji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Ile ta grupa będzie kosztować rocznie?

2 minuty temu, Freeman napisał:

Nie ma takiej możliwości, a przynajmniej ja nie widzę takiego zapisu w regulaminie (podobnie zresztą jak w starych naborach).

 

No właśnie, a ile jest czasu na złożenie wop od decyzcji? Pół roku, rok? Jeżeli decyzje będą na jesieni, to do grupy mógłby w następnym roku. Analogicznie integrowana 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
Napisano (edytowany)
16 minut temu, alexq5v napisał:

Wypłata pierwszej raty początek mają 2022. Czy musi to być jakoś udokumentowane, czy wystarczy wniosek i próba wyjaśnienia sytuacji? 

Wystarczy prośba+zmieniony biznesplan z płytą/pendrivem. Według mojej wiedzy sama zmiana roku docelowego nie wymaga zgody agencji dopóki mieścisz się w 3 latach od wypłaty I raty. Mimo wszystko najlepiej skontaktować się z biurem powiatowym, które prowadzi sprawę. Ewentualne przedłużenie nie powinno być problemem.

 

14 minut temu, toooomaszewski napisał:

Ile ta grupa będzie kosztować rocznie?

No właśnie, a ile jest czasu na złożenie wop od decyzcji? Pół roku, rok? Jeżeli decyzje będą na jesieni, to do grupy mógłby w następnym roku. Analogicznie integrowana 🤔

Pół roku od przyznania pomocy, wezwania do zawarcia umowy będą pewnie w maju (jeśli nie będzie dalszych przedłużeń) więc czasowo się to nie zepnie z nowym rokiem. No ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :D

Edytowano przez Freeman
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162
2 godziny temu, alexq5v napisał:

Pieniądze wpłynęły do 15 Mają i nie wiedziałem, że w tej sytuacji mój rok docelowy to 2023 a nie 2024...

A co masz w biznesplanie wpisane? bo jak dostałeś kasę na początku maja 22 to wniosek o 2 ratę możesz składać w maju 25, przed upływem 3 lat , a rok docelowy masz prawidłowy.

Maj 22-23 1 rok

maj 23-24 2 rok

maj 24-25 3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
7 minut temu, raven18 napisał:

A co masz w biznesplanie wpisane? bo jak dostałeś kasę na początku maja 22 to wniosek o 2 ratę możesz składać w maju 25, przed upływem 3 lat , a rok docelowy masz prawidłowy.

Maj 22-23 1 rok

maj 23-24 2 rok

maj 24-25 3 

Nie wprowadzaj w błąd . Rok docelowy jako taki będzie 2024 ale uprawy będą brane z 2023 jezeli tak jak mówi dostał przed 15 maja 1 ratę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162
Napisano (edytowany)

Masz rację coś pomyliłem 

Myślałem że rok docelowy wiąże się z datą złożenia o 2 ratę 

Cytat

 

4.  Przy ustalaniu docelowej wielkości ekonomicznej gospodarstwa posiadanego przez rolnika, o której mowa w § 3 ust. 1 pkt 2 lit. c, bierze się pod uwagę produkcję rolną prowadzoną:

1) w gospodarstwie, z tym że w przypadku gdy zakończenie realizacji biznesplanu przypada:

a) do dnia 15 maja danego roku - bierze się pod uwagę stan średni zwierząt oraz uprawy w plonie głównym w roku poprzedzającym rok zakończenia realizacji biznesplanu,

b) po dniu 15 maja danego roku - bierze się pod uwagę stan średni zwierząt oraz uprawy w plonie głównym w roku zakończenia realizacji biznesplanu;

 

 

Edytowano przez raven18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

To jest ważne , można zrobić głupi błąd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wypłata pierwszej raty była w maju 2022, czyli wniosek o II ratę trzeba złożyć do maja 2025 i w takim wypadku uprawy będą brane pod uwagę z roku 2024 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Ale którego dnia maja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Też mam 24 rok docelowy i tak wygląda że muszę zrobić korektę na 25 😃 Podobnie otrzymałem 1 ratę w kwietniu 22, i teraz chciałem we wrześniu październiku składać wniosek o 2 ratę, licząc uprawy/zwierzęta z 24, a się okazuje że jednak nie ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, raven18 napisał:

Też mam 24 rok docelowy i tak wygląda że muszę zrobić korektę na 25 😃 Podobnie otrzymałem 1 ratę w kwietniu 22, i teraz chciałem we wrześniu październiku składać wniosek o 2 ratę, licząc uprawy/zwierzęta z 24, a się okazuje że jednak nie ... 

Jak złożysz wniosek w październiku tego roku, to uprawy będą się liczyć z tego roku. Jakbyś złożył przed 15 maja tego roku, to wtedy uprawy się liczą z 2023

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj