karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

GRZES1545    8985

Niekompletne wnioski takie jak preferowały firmy w necie na koniec terminu, powinng być odrzucane . Bo to do d*py niepodobne, ktoś się stara myśli żeby wszystko było dobrze a tu nawalone wniosków 3razy więcej jak kasy i aby złożyć ...aby więcej.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
20 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Widocznie w takich są strefach, do tego ekologia to dla niektórych nie problem bo już kilka lat są w tym systemie.

A co z tym kiwi nie tak jest?

A jest metodyka dla kiwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

Nie sprawdzałem , ale domyślam się że nie ma 🤭 

A wiadomo coś czy groch będzie w ip?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 26.11.2023 o 12:13, melon10641 napisał:

Modernizacji z lipca nie ruszyli to nie ma mowy żeby za to się wzięli. 
 

modernizacje ruszyli, poza tym modernizacje robi kto inny a restrukturyzacje kto inny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john56l    0

Panowie wi panie mam pytanie, mam w roku docelowym wpisane w biznespalnie że hoduje krowy mamki, pytanie do was czy po roku docelowym mogę sprzedać mamki i zastąpić je opasami w ten sposób żeby wartość ekonomiczna nie spadła i liczba djp była również nie mniejsza czy raczej nie przejdzie i będą się czepiać w agencji że w rzeczywistości jest inaczej niż w biznespalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
8 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Niekompletne wnioski takie jak preferowały firmy w necie na koniec terminu, powinng być odrzucane . Bo to do d*py niepodobne, ktoś się stara myśli żeby wszystko było dobrze a tu nawalone wniosków 3razy więcej jak kasy i aby złożyć ...aby więcej.

Przecież taka praktyka firm odr-ow czy prywatnych doradców była jest i pewnie będzie że skaldalo się wniosek tylko na dane a później uzupełniało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2023 o 21:27, john56l napisał:

Panowie wi panie mam pytanie, mam w roku docelowym wpisane w biznespalnie że hoduje krowy mamki, pytanie do was czy po roku docelowym mogę sprzedać mamki i zastąpić je opasami w ten sposób żeby wartość ekonomiczna nie spadła i liczba djp była również nie mniejsza czy raczej nie przejdzie i będą się czepiać w agencji że w rzeczywistości jest inaczej niż w biznespalnie?

To co masz w biznesplanie wpisane dla roku docelowego, dotyczy tylko roku docelowego. W kolejnych latach musisz tylko utrzymać wzrost wielkości ekonomicznej nie mniejszy, niż 20% w stosunku do wyjściowego i równocześnie nie mniejszy niż 10000 euro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikolajkot    0

witam,czy ktoś na forum wie jak napisać lub polecić kogoś do napisania kosztorysu  na modernizacje stodoły.prace polegały by na wymianie dachu,wykonaniu wylewek i obłożeniu konstrukcji szkieletu płytami obornickimi pur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Witam szanowne grono forumowe. Wieki mnie nie było tutaj w tym temacie, dla tych bardziej wścibskich - tak, jeszcze żyję 😜.

Ja z naboru 2020 r., decyzja i I rata z 2021.

Pytanie, czy nadal przechodzi numer z podbiciem SO w postaci posiania słonecznika jako na kwiat cięty?? Trochę mi się pokićkało w życiu i nie ukrywam że chciałbym ten program zakończyć w ten chyba najłatwiejszy sposób.

Proszę o odpowiedzi zwłaszcza tych co już tak robili.

Pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
2 minuty temu, Kaszlak79 napisał:

z podbiciem SO w postaci posiania słonecznika jako na kwiat cięty

tak. pamietaj we wniosku o platnosci bezposrednie nie zaznaczac platności UPP (do ziarna). Są przypadki ze przyczepiaja sie tego szczegółu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
5 minut temu, Kaszlak79 napisał:

Witam szanowne grono forumowe. Wieki mnie nie było tutaj w tym temacie, dla tych bardziej wścibskich - tak, jeszcze żyję 😜.

Ja z naboru 2020 r., decyzja i I rata z 2021.

Pytanie, czy nadal przechodzi numer z podbiciem SO w postaci posiania słonecznika jako na kwiat cięty?? Trochę mi się pokićkało w życiu i nie ukrywam że chciałbym ten program zakończyć w ten chyba najłatwiejszy sposób.

Proszę o odpowiedzi zwłaszcza tych co już tak robili.

Pozdrawiam.

ja tak robiłem tylko jakiś nieduży areał miałem żeby profil produkcji mi się nie zmienił. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Dzięki koledzy za szybką odpowiedź. Z tego co mi wiadomo to wystarczy jakieś 20a obsiać żeby SO podbić. A czy czepiają się za ew. faktury na sprzedaż?? Jak wiadomo nie ma w ogóle obowiązku sprzedaży a jedynie uprawy, ale zapewne co urząd - to widzimisię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

policz sobie z tej tabelki ile potrzebujesz podbic. mi 0,2ha starczylo zeby wejsc w program, teraz chyba musze cos kolo 0,7ha bo mam za to punkty, a w kolejnych latach juz cos kolo 0,3-0,4ha zeby utrzymac.

co do papierów. - jak to mowia papier wszystko przyjmie. stworz sobie dokument wewnętrznej sprzedazy jak jestes na ryczalcie i nie powinno byc problemu. Ja dodatkowo wrzucam na olx ogloszenie ze chce sprzedac i zapisuje sobie historie (ale to juz moja nadgorliwosc, bo tak gdzies wyczytalem a jeszcze sie nie rozliczalem)

obraz.png

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

U mnie to była w ogóle inna historia, miała być za tą kasę kupiona ziemia rolna (3 ha) ale kontrahent zrezygnował. Potem zmieniłem BP na maszyny, a że mam jakieś 3 ha nieużytku z którym walczę od lat żeby doprowadzić do porządku to liczyłem że zdążę z tym i spokojnie SO kukurydzą na ziarno podbiję (sieję co roku). Niestety i to się popierdzieliło, myślałem więc żeby złożyć wniosek o przedłużenie roku realizacji biznesplanu ale łatwiej mi będzie zakombinować tym słonecznikiem.

Ja miałem wartości SO wyjściowej coś 11 750 EUR o ile pamiętam (ledwie się zmieściłem), zdobyć musiałem tylko 7 pkt. jak to wtedy bywało w tym programie. Mi wystarczy jak przekroczę lekko 14 tys. EUR SO, więc wychodzi z tego że 20a spokojnie powinno wystarczyć. Jeśli się mylę, proszę o sugestie.

Skąd masz kolego ten skan załącznika?? Można jakiś link lub plik poprosić??

I jeszcze jedno, są jakieś szczególne warunki uprawy takiego słonecznika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
2 minuty temu, Kaszlak79 napisał:

miała być za tą kasę kupiona ziemia rolna (3 ha) ale kontrahent zrezygnował. Potem zmieniłem BP na maszyny,

jakbym o sobie czytal, tylko jestem jeszcze na tym pierwszym etapie - czekam na goscia az wyprostuje KW, ale cos sie ociaga bo juz przeszło rok czekam (kasa kręci się na lokatach). W drugim kroku jak pojdzie tak jak u cb to tez skladam zmiane na maszyny (chcialem zrezygnowac bo szkoda mi placic tyle za maszyny ktore bym bral na sile ale przemyslalem temat i w razie niewypalu z ziemia zmieniam BP, szkoda tej kasy oddawac jak warunki lajtowe.)

warunków nie ma, jak chcesz zeby jako tako  wygladalo to przedwschodowo daj bandur i ladnie pozniej sobie rosnie.

 

zalacznik stąd.

https://www.gov.pl/web/arimr/dokumenty-aplikacyjne37

 

Zalacznik_1_B_Plan_RMG.pdf

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288

Kończę w tym  roku miałem dodatkowy punkt za udział zbóż w strukturze zasiewów 66% i olałem sprawę , zasiałem 5 ar. za dużo wyszło mi 66, 20 % , także trzeba się pilnować do samego końca . Sankcja za przekroczenie upraw zbóż 3 000 zł . Poszła zmiana wniosku obszarowego , zobaczymy .

  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
2 godziny temu, Kaszlak79 napisał:

Witam szanowne grono forumowe. Wieki mnie nie było tutaj w tym temacie, dla tych bardziej wścibskich - tak, jeszcze żyję 😜.

Ja z naboru 2020 r., decyzja i I rata z 2021.

Pytanie, czy nadal przechodzi numer z podbiciem SO w postaci posiania słonecznika jako na kwiat cięty?? Trochę mi się pokićkało w życiu i nie ukrywam że chciałbym ten program zakończyć w ten chyba najłatwiejszy sposób.

Proszę o odpowiedzi zwłaszcza tych co już tak robili.

Pozdrawiam.

Da się. .. siej to piękna roślinkę i ciesz się starymi zasadami które przeminęły wraz z nowym rmg😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
14 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Kończę w tym  roku miałem dodatkowy punkt za udział zbóż w strukturze zasiewów 66% i olałem sprawę , zasiałem 5 ar. za dużo wyszło mi 66, 20 % , także trzeba się pilnować do samego końca . Sankcja za przekroczenie upraw zbóż 3 000 zł . Poszła zmiana wniosku obszarowego , zobaczymy .

A trzeba 66 procent trzymać do upływu 5 lat czy tylko rok docelowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
2 minuty temu, masa24 napisał:

A trzeba 66 procent trzymać do upływu 5 lat czy tylko rok docelowy ?

W docelowym miałem ok. w ostatnim przekroczyłem 0, 2 % .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

Dobrze że tylko 3tys Ci zabrali a nie więcej. Ale widać że pilnują papierów, i czekają na potknięcia.  

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
3 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

W docelowym miałem ok. w ostatnim przekroczyłem 0, 2 % .

Dostałeś sankcje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj