karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

bortys2001    42
34 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Co do IP jak ktoś zdeklaruje 10ar to myślę że do takiej powierzchni i jednostka certyfikujaca nie przyjedzie. 

Jednostka  bierze kasę bez względu na powierzchnię, więc jej wszystko jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Jp74 napisał:

Hej.jestem poczatkujaca rolcniczka i zaplatalam sie w biznesplanie, a niedlugo musze sie rozliczac. Otrzymałam dotacje w ramach restrukturyzacji malych gospodarstw 2020 z ktorej to zalozylam plantacje choinek 10 tys sztuk.  Z srodkow trwalych zrobilam plot za 15 tys. Za reszte mialam kupic ziemie, ale sie rozmyslilam,bo na dzialce nic nie ma: wody na opryski, podjazdu, zadnych pomieszczen na nawozy,  sadzonki itp, sprzet. Zrobilam zmiane bp, ale Agencja wszystko odrzucila. Widzicie jakies wyjscie z sytuacji, jak argumentowac? Czy znowu zmieniac na cos innego, co przeszloby na 100%???

A na co zmieniałaś? Sama robiłaś biznesplan, czy ktoś Ci pisał? Generalnie nie miałam raczej nigdy problemów ze zmianami do biznesplanu, ale wiadomo musi się to jakoś tam trzymać kupy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Przy składaniu o drugą ratę jeśli mam fakturę i płatność kartą a nie mam potwierdzenia to nie przejdzie? 

Bo byłem składać wniosek i kazalala dowieźć potwierdzenie albo oświadczenie że zapłacono gotówka, wystawione przez sprzedawcę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9008

Nie przejdzie bez potwoerdzenia. Do banku i wystawia potwierdzenie, chyba że masz konto internetowe to sam wydrukuj.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Nie mam już tego konta. Ale pojeby, pisze jak wół zapłacono kartą

Edytowano przez Pitraszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9008

Sam sobie jesteś winien. Gdybyś miał wpisane płatne  gotówką nie było  by problemu, likwidowałeś konto mogłeś wziąć wydruk z przelewu, jak masz program w realizacji. Zapytaj w banku czy mają w historii twoje konto, z tego co kiedyś pytałem kilka lat w stecz mogą sprawdzić wszystko.

Płatności przelewem czy kartą wymagają potwierdzenia,powinieneś to wiedzieć.  

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
6 godzin temu, masa24 napisał:

Widzę dużo osób nadal nie rozumie lub jest mamiona łatwa kasiorkę przez doradców 

po pierwsze certyfikat IP musi być już na dzień złożenia wniosku o 1 Platnosc a na to prawdopodobnie jest już za późno , trzeba pytać jednostek certyfikujących 

po 2 co ważniejsze , dana operacja ma mieć powiązanie z danym systemem jakości i doprowadzić do 30 % wzrostu . To ma wszystko trzymać się kupy , a nie kupię siewnik do zboża , wejdę w IP na ziemniaki a operacja doprowadzi do wzrosty sprzedaży miodu 

O dokładnie to samo mi powiedziała osoba w odr co robiła mi pierwszy wniosek. Wszystko ma być ze sobą powiązane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik29    19
Dnia 13.10.2023 o 10:48, Jp74 napisał:

Hej.jestem poczatkujaca rolcniczka i zaplatalam sie w biznesplanie, a niedlugo musze sie rozliczac. Otrzymałam dotacje w ramach restrukturyzacji malych gospodarstw 2020 z ktorej to zalozylam plantacje choinek 10 tys sztuk.  Z srodkow trwalych zrobilam plot za 15 tys. Za reszte mialam kupic ziemie, ale sie rozmyslilam,bo na dzialce nic nie ma: wody na opryski, podjazdu, zadnych pomieszczen na nawozy,  sadzonki itp, sprzet. Zrobilam zmiane bp, ale Agencja wszystko odrzucila. Widzicie jakies wyjscie z sytuacji, jak argumentowac? Czy znowu zmieniac na cos innego, co przeszloby na 100%???

U mnie dotacja była przyznana na zakup ziemii, sadzonek choinek i kosiarki. Zrobiłam zmianę bp na zakup mniejszego kawałka ziemi (bo taki się trafił), innej maszyny a reszta w drobne obrotowe. Choinki zamieniłam na słonecznik, argumentując zmianę, że na danej działce choinki nie mają racji bytu a i opłacalność się zmieniła ze względu na susze. Zaakceptowali wszystko. 

Dnia 13.10.2023 o 10:48, Jp74 napisał:

 

 

Edytowano przez rolnik29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

Nowy nabór, rubryki biznes planu czy to ma być bardzo szczegółowa analiza i dane czy może wystarczy taka i taka uprawa na takim areale dająca plon w przedziale takim przy średniej cenie rynkowej takiej co daje prognozowany taki i taki przychód. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

Mam bardzo detaliczną, rozdrobniona sprzedaż, posiadanie kasy fiskalnej ułatwiło by mi dokumentację przychodów. Jak to się ma w przypadku ryczałtowca, podatki, formalności i inne minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    414

jako ryczaltowiec nie placis podatku dochodowego. mozesz przychod posac w zeszycie, na drukach albo bedzie ci to drukowala kasa. nie mozesz jej zafiskalizowac, bo to byloby jednoznaczne z dzialanoscia fiskusowa. tak jak kolega pisal, kupujesz za 2. tys kase, drukujesz parafony niefiskalne i tyle. raz w miesiacy wydruk miesieczny i ladnie wszystko wyliczone 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
15 minut temu, Siedzacybyk napisał:

jako ryczaltowiec nie placis podatku dochodowego. mozesz przychod posac w zeszycie, na drukach albo bedzie ci to drukowala kasa. nie mozesz jej zafiskalizowac, bo to byloby jednoznaczne z dzialanoscia fiskusowa. tak jak kolega pisal, kupujesz za 2. tys kase, drukujesz parafony niefiskalne i tyle. raz w miesiacy wydruk miesieczny i ladnie wszystko wyliczone 😎

Tylko niefisjsjalnie nie są uznawane w programie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jp74    0
Dnia 14.10.2023 o 09:49, sobczakkatarzyna napisał:

A na co zmieniałaś? Sama robiłaś biznesplan, czy ktoś Ci pisał? Generalnie nie miałam raczej nigdy problemów ze zmianami do biznesplanu, ale wiadomo musi się to jakoś tam trzymać kupy 

troche tego bylo. nie znam sie na tym wogole. ten co robil mi biznesplan wpisal za 60 tys na ziemie i zniknal, wzial kase i zero kontaktu. wiec poprosilam Pania z DODR o zmiany i  wnioskowalam o plot. zatwierdzili. potem o przylacze wody (bo nie mam wogole wody na dzialce a przylacze bylo najtansza opcja na jej posiadanie), o choinki jako srodek obrotowy (doradca zapomnial wpisac w pierwotnym biznesplanie a ja go nie sprawdzilam)  i o podjazd bo zasuwam przez dzialke sasiada . przylacze wody i podjazd odrazu odrzucili to zmienilam na pomieszczenie do przygotowania sprzedazy produktow rolnych plus pare narzedzi do pielegnacji roslin. odpowiedz odmowna. pomieszczenie nie jest biezacym wydatkiem bo pierwsze pakowanie za 8-9 lat. nie wiem jak wybrnac. musze sie odwolywac:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Ja chcę zmienić częściowo zakup ziemi ( bo część kupiłem) na maszyny i doradca mówi aby najpierw kupić maszyny a później to zgłosić do ARIMR, (doradca taki z większym doświadczeniem). Praktykował już tak ktoś ? z maszyn miałem wpisany opryskiwacz z Tolmetu, chciałem zamienić na jakiś tańszy  i może kosiarkę, do kosiarki mam maliny i hektar sadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NevPro    36
Dnia 14.10.2023 o 08:13, masa24 napisał:

Widzę dużo osób nadal nie rozumie lub jest mamiona łatwa kasiorkę przez doradców 

po pierwsze certyfikat IP musi być już na dzień złożenia wniosku o 1 Platnosc a na to prawdopodobnie jest już za późno , trzeba pytać jednostek certyfikujących 

po 2 co ważniejsze , dana operacja ma mieć powiązanie z danym systemem jakości i doprowadzić do 30 % wzrostu . To ma wszystko trzymać się kupy , a nie kupię siewnik do zboża , wejdę w IP na ziemniaki a operacja doprowadzi do wzrosty sprzedaży miodu 

Punkty za uczestnictwo w systemach jakości przyznaje się, jeżeli rolnik uczestniczy w systemie jakości (co najmniej od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy) lub zobowiąże się do uczestnictwa w systemie jakości (uczestnictwo przed złożeniem wniosku o wypłatę pierwszej raty pomocy).

Uczestnictwo w systemie jakości rozpoczyna się z dniem wpłynięcia prawidłowo wypełnionego wniosku o objęcie danym systemem, a nie posiadaniem certyfikatu - informacja z jednostki certyfikującej.

Druga kwestia jak najbardziej prawidłowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

Kwestia vatowców i zakupu sorzetu, była dyskusja czy podają netto czy brutto. I teraz co jest jak teraz wypełniam wniosek i wpusuje że nie jestem vatowcem, ale gdyby wniosek przeszedł to nie wykluczam przejścia wtedy, i jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
2 godziny temu, NevPro napisał:

Punkty za uczestnictwo w systemach jakości przyznaje się, jeżeli rolnik uczestniczy w systemie jakości (co najmniej od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy) lub zobowiąże się do uczestnictwa w systemie jakości (uczestnictwo przed złożeniem wniosku o wypłatę pierwszej raty pomocy).

Uczestnictwo w systemie jakości rozpoczyna się z dniem wpłynięcia prawidłowo wypełnionego wniosku o objęcie danym systemem, a nie posiadaniem certyfikatu - informacja z jednostki certyfikującej.

Druga kwestia jak najbardziej prawidłowa.

a jakie jest info  z arimr odnosnie tego ?  https://www.gov.pl/web/arimr/link-do-pytan-i-odpowiedzi-na-temat-l-10-5  pytanie 6.  uczestnictwo ma byc potwierdzone ceryfikatem lub swiadectwem a nie informacja z jednostki certyfikujacej ze uczestniczy , ma byc jeden lub drugi dokument,  czy jednostka certyfikujaca wyda swiadectwo lub certyfikat w momencie objecia patronatu czy po kontroli ?

Ja wiem że jednostką certyfikującym zależy na jak największej liczbie chętnych a doradcom na klientach ale trzymajmy się konkretnych faktów

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

Nie dla mnie program,rezygnuje, miałem wprowadzić facelie i inne miododajne, a tam opcja że facelia na przyoranie lub plantacje nasienne i według ODR uprawa na kwalifikat, 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj