karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

QastroleQ    0

Dlaczego nie skorzystasz? Mnie prowadzi PAPFU i są bardzo duże szanse na to, że będę mógł przystąpić do programu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Papfu to fachowcy . Oglądałeś filmik jak nazywa większość naciąganych osób które wzięły 60 pseudorolnikami?? Kasiorkę dovrze było brać 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Farmer nazwał premie młodego rolnika "zapomoga" więc co się dziwić 

Tylko oni to krzyczą sporo kasy za swoje uslugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

mysle ze w tych naborach kazdy bedzie krzyczal sporo kasy poza odr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
57 minut temu, masa24 napisał:

Papfu to fachowcy . Oglądałeś filmik jak nazywa większość naciąganych osób które wzięły 60 pseudorolnikami?? Kasiorkę dovrze było brać 😁

Fachowcy, a gość na filmiku sam podpowiadał o kombinowaniu, albo że założą grupę producencka pod program. A to nie pseudo rolnictwo? Sztuczne warunki jak nic... I tak jak piszesz kasę za wnioski brali jak każdy a teraz wielce uczciwi i wnosili o zmiany w nowym naborze.

Nie zdziwię się jak ktoś zgłosi tę firmę i jeszcze będą ludzie problemy mieli z prawem.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Papfu to fachowcy . Oglądałeś filmik jak nazywa większość naciąganych osób które wzięły 60 pseudorolnikami?? Kasiorkę dovrze było brać 😁

 

16 minut temu, GRZES1545 napisał:

Fachowcy, a gość na filmiku sam podpowiadał o kombinowaniu, albo że założą grupę producencka pod program. A to nie pseudo rolnictwo? Sztuczne warunki jak nic... I tak jak piszesz kasę za wnioski brali jak każdy a teraz wielce uczciwi i wnosili o zmiany w nowym naborze.

Nie zdziwię się jak ktoś zgłosi tę firmę i jeszcze będą ludzie problemy mieli z prawem.

Heh typ dobry hipokryta, on sam rolnik i gardzi  pseudorolnikow doplatowcami   ale jak sie zglosisz zeby ci ogarnal quada za RMG to czemu nie. Pieniądze nie smierdza a te unijne tym bardziej. Xd

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

nie znam oponii o firmie poza tymi filmikami z neta.  Nie wypowiadam sie o konkurencji ale jak widze goscia, ktory sam pewnie narobil wnioskow dla naciaganych rolnikow , zarobil a teraz nazywa ich pseudorolnikami to cos tu chyba jest nie tak......  Wielce uczciwy, wnosil o zmiany zeby nie bylo pseudorolnikow:P dobre sobie,  jak tak chcial dbac o interes rolnictwa to mogl naciaganych wnioskow nie robic..  nie ma jak to pluc na klienta  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot5211    19

Ja za kasą z rmg z nabory 2021 czekałem prawie 4 miesiące..a wiecie coś czy z tego naboru będą też mogli korzystać Ci co brali wcześniej rmg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
11 godzin temu, QastroleQ napisał:

Dlaczego nie skorzystasz? Mnie prowadzi PAPFU i są bardzo duże szanse na to, że będę mógł przystąpić do programu 

W 2018 robiłem wniosek RMG a w 2019 dostałem kase tj te 60.000. 

W tym roku rozliczam się z agencją czyli kończę program.  2l temu miałem kotrole i wszystko lux dla nich prowadzone papiery itp. 

 

Czyli co tzn że mogę się dowiadywać o ten nowy program RMG???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

Na aktualnych zasadach co sa w projekcie - mozesz, nawet jezeli wczesniejszego RMG nie zakonczyles jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

W biznes planie mam kukurydzę na ziarno, to we wniosku o dopłaty muszę też tak podać czy może być samo kukurydza? 

 Jak będzie susza to bym chciał zrobić z niej kiszonkę, robić zmianę do bp? To mój rok docelowy

 Dochodzi też problem z ekoshematem, przy ziarnowej bym zaznaczył wymieszanie resztek a przy kieszonce to chyba nie przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QastroleQ    0
9 godzin temu, damianXXL napisał:

W 2018 robiłem wniosek RMG a w 2019 dostałem kase tj te 60.000. 

W tym roku rozliczam się z agencją czyli kończę program.  2l temu miałem kotrole i wszystko lux dla nich prowadzone papiery itp. 

 

Czyli co tzn że mogę się dowiadywać o ten nowy program RMG???

Z tego co wiem to możesz kolego. Ja jeszcze nie otrzymałem środków i mogę przystąpić do programu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Wiecie o tym że do nowego programu , trzeba pierw wyłożyć 40 tyś + opłata napisania biznes planu . Ceny różne od 5 tyś do 8 tyś plus minus 5 tyś nie przewidziane wydatki koszt własnego 50 tyś . Potem wrócą te 20 tyś jak się zrealizuje program .  Mowa o 100 tyś . 

Sprzedasz na 40 tyś z gospodarstwa  udokumentowane , żeby miało pokrycie z danych upraw jakie będą w gospodarstwie .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
7 godzin temu, Celownik07 napisał:

Na aktualnych zasadach co sa w projekcie - mozesz, nawet jezeli wczesniejszego RMG nie zakonczyles jeszcze

Ale będzie wniosków 🙆‍♂️ limit grubo przekroczony, i zostaną tylko mocno naciągane wnioski.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

Ja narazie obserwuje. Nie pcham sie na sile. Z tylu glowy mam ze z kolejnym rokiem moga luzowac wymagania i wtedy wejde- jezeli oczywiscie kasy im starczy na kolejne lata programu bo pewnie doloza z innych niewykorzystanych koszykow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Poluzować to nie mogą o tak sobie, zasada jedna dla wszystkich do początku do końca . 

Czy kasę przesuną ale z jakich programów ?. 

Limit to jedno i Panie mają pierwszeństwo .

Końcem kwietnia powinno okazać się szczegółowe rozporządzenie do programu  .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Konsultacje się skończyły 3 marca .

Teraz trzeba czekać na wytyczne co pozmieniali na lepsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
5 minut temu, damianos95 napisał:

Wystarczy że dodadzą coś łatwego żeby zdobyć punkty i już ma ktoś łatwiej 

Nie ktoś tylko wszyscy, i dalej robią się te same szanse na wejście w program . 

@Celownik07 co do luzowania to nie był bym taki pewien, skorzystałem z pierwszego naboru RMG i pamietam że wymagania były mniejsze niż w kolejnych np. Przy inwestycjach budowlanych.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
7 minut temu, GRZES1545 napisał:

Nie ktoś tylko wszyscy, i dalej robią się te same szanse na wejście w program . 

@Celownik07 co do luzowania to nie był bym taki pewien, skorzystałem z pierwszego naboru RMG i pamietam że wymagania były mniejsze niż w kolejnych np. Przy inwestycjach budowlanych.

 

Napisałem 'ktos' w sensie takim że dziś ty złożysz papiery nakombinujesz się weźmiesz więcej zobowiązań trudniejszych a ktoś inny np sąsiad za rok złoży i może nawet połowy nie będzie musiał zrobić co ty ale to nigdy nie wiadomo co im się w głowach urodzi mogą coś ułatwić mogą utrudnic

W sumie wystarczy małe zainteresowanie w 1 roku i już mogą coś poluznic

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Wyglada na to że duże zainteresowanie, na fb i innych portalach rolniczych widać po wpisach. Do tego oprócz młodego rolnika nie ma innych programów tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
3 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Wyglada na to że duże zainteresowanie, na fb i innych portalach rolniczych widać po wpisach. Do tego oprócz młodego rolnika nie ma innych programów tego typu.

To że ludzie pytają to jedno a ilu złoży papiery to drugie a trzecie to to ilu dostanie 

U mnie na wsi praktycznie każdy miał składać na rmg to 60tys jak okazało się że to nie niskotowarowka to już większość dała sobie spokój reszta w miarę uświadamiania co trzeba robić a w sumie na większą okolice wzięły 4 osoby

Myślę że jak zawsze większość usłyszała że dają to się napalili a co do czego to 20% poważnie do tego podejdzie tym bardziej że wniosek drogi to też zniechęci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
20 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Nie ktoś tylko wszyscy, i dalej robią się te same szanse na wejście w program . 

@Celownik07 co do luzowania to nie był bym taki pewien, skorzystałem z pierwszego naboru RMG i pamietam że wymagania były mniejsze niż w kolejnych np. Przy inwestycjach budowlanych.

 

robiłeś coś z inwestycji budowlanych w rmg?

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1663
16 godzin temu, damianos95 napisał:

To że ludzie pytają to jedno a ilu złoży papiery to drugie a trzecie to to ilu dostanie 

U mnie na wsi praktycznie każdy miał składać na rmg to 60tys jak okazało się że to nie niskotowarowka to już większość dała sobie spokój reszta w miarę uświadamiania co trzeba robić a w sumie na większą okolice wzięły 4 osoby

Myślę że jak zawsze większość usłyszała że dają to się napalili a co do czego to 20% poważnie do tego podejdzie tym bardziej że wniosek drogi to też zniechęci

U mnie kto mógł to wziąl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj