karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kaszlak79    750
kopin napisał:

jak by wszyscy wszystko sami robili swoimi rękami to nawet żony by wam nie były potrzebne,a to dopiero oszczędność;-)))

No właśnie ja jestem na etapie kiedy coraz bardziej się przekonuję że żona to taki sobie interes w życiu 😜.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

wiadomo że to interes do d*py bo ile byś nie zainwestował i tak mniej wyciągniesz

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1312
18 minut temu, Kaszlak79 napisał:

No właśnie ja jestem na etapie kiedy coraz bardziej się przekonuję że żona to taki sobie interes w życiu 😜.

A w co byś interes pakował 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    750
MonteChristo napisał:

18 minut temu, Kaszlak79 napisał:

No właśnie ja jestem na etapie kiedy coraz bardziej się przekonuję że żona to taki sobie interes w życiu 😜.

A w co byś interes pakował 😊

Interes w sensie pieniądze - kupiłbym szybki motor w końcu, tak dla przykładu. Interes w sensie przyrodzenie - tego kwiata to pół świata 😜.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1312
3 minuty temu, Kaszlak79 napisał:

Interes w sensie pieniądze - kupiłbym szybki motor w końcu, tak dla przykładu. Interes w sensie przyrodzenie - tego kwiata to pół świata 😜.

A to co pieniądze ci zabiera, nie możesz sobie odkładać kasy po kilka stów i wkońcu spełnisz swojej marzenie

Edytowano przez MonteChristo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

najlepsza żona to czyjaś ,taki Uber dzwonisz jak chcesz pojeżdzić  a nie jest to taxi z korporacji;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, kopin napisał:

najlepsza żona to czyjaś ,

zależy jaką się ma swoją. dla mnie moja najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1312
5 minut temu, Pafnucy12 napisał:

zależy jaką się ma swoją. dla mnie moja najlepsza.

Bo czyjejś nie spróbowałeś 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    750

Jeszcze, i boże broń nie umniejszam pod ŻADNYM względem twojej żonie.

kopin napisał:

najlepsza żona to czyjaś ,taki Uber dzwonisz jak chcesz pojeżdzić  a nie jest to taxi z korporacji;-)))

Dokładnie, jak to prawi porzekadło, najlepszy seks małżeński to ten powyżej 30 km od domu 🤣🤣🤣.

MonteChristo napisał:

3 minuty temu, Kaszlak79 napisał:

Interes w sensie pieniądze - kupiłbym szybki motor w końcu, tak dla przykładu. Interes w sensie przyrodzenie - tego kwiata to pół świata 😜.

A to co pieniądze ci zabiera, nie możesz sobie odkładać kasy po kilka stów i wkońcu spełnisz swojej marzenie

Panie, mi nie chodzi po głowie chińska 125-tka z logo Romet ale np. Suzuki Hayabusa 😜. Co do pieniędzy samych w sobie, to małżeństwo jest jednym z bodaj najczęściej występujących legalnych kradzieży. Oto jednym podpisem wszystko co do człowieka należy jest warte tylko połowę. A teraz pomyśl że tak jak w moim przypadku, kupowałem grunty po 20 tys./ha a teraz są warte moich stronach 80 tys. Moja Pani się też na to zrzucała $$$, ale zgadnij kto latami tyrał na zachodzie u Holendra a na "urlopach" i w polu żeby coś z tego było?? Kto podejmował ryzyko?? 😜 Oczywiście na koniec było to skwitowane "nigdzie nie byliśmy nigdy na wakacjach a ludzie co roku jeżdżą". Kiedyś zrozumiesz że małżeństwo to nie był wymysł ŻADNEGO faceta 😜.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oczywiście że nie... inaczej bym... nie napisał nawet.

1 minutę temu, MonteChristo napisał:

Bo czyjejś nie spróbowałeś 😊

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
6 minut temu, Pafnucy12 napisał:

zależy jaką się ma swoją. dla mnie moja najlepsza.

szanuję kolego Twoje słowa,masz racje Twoje najlepsza ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, kopin napisał:

Twoje najlepsza ;-)))

eeeee, zważaj    Jarosław Kaczyński pogroził palcem posłance PiS | Polityka - Wiadomości  Gazeta.pl

3 minuty temu, Kaszlak79 napisał:

Panie, mi nie chodzi po głowie chińska 125-tka z logo Romet ale np. Suzuki Hayabusa

jakie jeszcze pod uwagę bierzesz? jaka pojemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie potrzebuje zrobić zmianę w biznesplanie. planuję zmienić zakup działki na zakup maszyny. czy można przedstawić maszynę którą zakupiłem pół roku temu? Nabór 2021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    750

He he, witaj w klubie bo mnie chyba też niestety czeka ten smutny krok... Mój doradca w ODR powiedział że najpierw wniosek ze zmianami w biznesplanie wraz z dołączonymi ofertami handlowymi na maszyny a dopiero potem zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Kaszlak79 napisał:

. Mój doradca w ODR powiedział że najpierw wniosek ze zmianami w biznesplanie wraz z dołączonymi ofertami handlowymi na maszyny

to u mnie wcześniej łatwiej było. wystarczyła prośba  i uzasadnienie czemu inna maszyna. bez żadnych ofert. wprawdzie jedynie zmiana szerokości, ale bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8551
3 godziny temu, Kaszlak79 napisał:

Gdzie dokładnie pisze w tym dokumencie o błotnikach w ciągniku??

wkleiłeś mi to czego nie napisałem, nie mój post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, WojciechFirus napisał:

panowie potrzebuje zrobić zmianę w biznesplanie. planuję zmienić zakup działki na zakup maszyny. czy można przedstawić maszynę którą zakupiłem pół roku temu? Nabór 2021

Próbuj, powinno przejść 

Edit:

A do panów od dyskusji powyżej na temat kobiet, to chciałam przypomnieć, że to już nie te czasy, żeby ktoś do małżeństwa przymuszał, a jak się już nawet wdepnie nieszczęśliwie w tę instytucję, to się później w każdym momencie można wycofać. No ale jak jesteście miękkie faje i tkwicie w relacji, która Wam nie pasuje, to już Wasz problem, z tym że przypominam, że na tym forum są też kobiety, więc może z tymi chamskimi żarcikami trochę przyhamujcie 

Edytowano przez sobczakkatarzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3062

oni tylko w necie takie asy-w domu siedza jak mysz pod miotla ???

po co sie rozwodzic jesli wszystkie baby sa takie same albo i gorsze ??

ja wykadrowalem z olx scren ekranu tak ze wygladal na oferte i to wyslalem.

teraz tez musze zrobic zmiany.

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus napisał:

oni tylko w necie takie asy-w domu siedza jak mysz pod miotla ???

po co sie rozwodzic jesli wszystkie baby sa takie same albo i gorsze ??

ja wykadrowalem z olx scren ekranu tak ze wygladal na oferte i to wyslalem.

teraz tez musze zrobic zmiany.

no tak ale jeżeli zrobiłem już zakup przed zmianą czy go uznadzą i czy to przejdzie?


samemu można o taką zmianę wnioskować w bp czy trzeba cały bp poprawiać i wysyłać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, WojciechFirus napisał:

no tak ale jeżeli zrobiłem już zakup przed zmianą czy go uznadzą i czy to przejdzie?

 

Jeśli nie będą mieć obiekcji co do samej maszyny (w sensie, że za duża czy nieadekwatna do prowadzonej produkcji), to raczej uznają. Mi w każdym razie przechodziły takie zmiany nie raz. 

18 minut temu, WojciechFirus napisał:

samemu można o taką zmianę wnioskować w bp czy trzeba cały bp poprawiać i wysyłać ?

 

Musisz wprowadzić zmiany do biznesplanu, nagrać na płytkę, wydrukować podsumowanie i dołączyć krótkie uzasadnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, WojciechFirus napisał:

zrobiłem już zakup przed zmianą czy go uznadzą i czy to przejdzie?

 Najpierw trzeba wysłać pismo z prośbą o zmianę i bp na CD. 

Wyślij.. Może się nie dopatrzą, że data zmiany nie współgra z datą na FV... Przy rozliczeniu... Pat. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ceres2 napisał:

 Najpierw trzeba wysłać pismo z prośbą o zmianę i bp na CD. 

Wyślij.. Może się nie dopatrzą, że data zmiany nie współgra z datą na FV... Przy rozliczeniu... Pat. 

 

Nie ma znaczenia, że data zmiany nie współgra z datą faktury. W ramach dotacji można rozliczyć wszystkie wydatki poniesione po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy. Nie na wszystkie zmiany muszą się zgodzić, ale jeśli już się zgodzą, to później nie będzie żadnego problemu przy rozliczaniu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673
8 godzin temu, sobczakkatarzyna napisał:

Nie ma znaczenia, że data zmiany nie współgra z datą faktury. W ramach dotacji można rozliczyć wszystkie wydatki poniesione po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy. Nie na wszystkie zmiany muszą się zgodzić, ale jeśli już się zgodzą, to później nie będzie żadnego problemu przy rozliczaniu 

Ale tyczy sie to chyba tylko srodkow trwalych. Obrotowe musza byc po dacie dostarczenia decyzji . Tak mi powiedziala ostatnio z agencji osoba jak zamiescilem fakture w ramach rozpoczecia realizacji bp z data wsteczna niz dostarczona decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj